Historia..

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aleksandra25
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2019, 08:19
Choroba: nie ustalono
województwo: lubuskie

Historia..

Post autor: Aleksandra25 » 29 mar 2019, 09:11

Hej kochani.

Muszę się wygadać.
Choruje od września 2017 roku. Do tej pory miałam tylko jedno poważne zaostrzenie gdzie wylądowałam w szpitalu. Właśnie tego roku. Następnie podano leki itd. Ustabilizowało sie. W 2018 roku dwa zaostrzenia jednak Cortiment pomógł. W szpitalu również był pobyt aby podali krew żelazo...

No i 2019! Od 1 marca jak zaczęła się krew tak do tej pory jest... Stosowałam na początku Cortiment jednak od 19.03 metypred 36 mg 2x3 asamax 500 i 1 wleka pentasa.. Po kilku dniach była poprawa Jednak po zjedzeniu buraków, wypicia soku z buraka od następnego dnia totalna masakra. I juz 2 dzień głównie w nocy 4/5 razy w toalecie dużo krwi, ale stolec sie formułuje.. W dzień po wzięcia sterydów może 1 raz w toalecie?

Co myślicie.. Dla mnie te noce sa tak wykańczające, że chce pójść w pon już do szpitala...
No i ostatecznie nie miałam pełnej kolonoskopii. Wtedy gdy mam termin jest stan zapalny...

Annyy
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
miasto: Jersey

Re: Historia..

Post autor: Annyy » 29 mar 2019, 10:11

Ja jak mam silne zaostrzenie to na dobę chodzę do toalety 25 razy i tylko mi pomagają sterydy w dozylnie

Awatar użytkownika
WhyNotJDM
Początkujący ✽✽
Posty: 61
Rejestracja: 29 mar 2019, 04:20
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
miasto: Leeds

Re: Historia..

Post autor: WhyNotJDM » 29 mar 2019, 11:13

Dokładnie, nie życzę poważniejszego zaostrzenia oczywiscie, ale wypróżnienie 6 razy na dobe to nie jest dużo, bardziej niepokojąca jest obecność krwii.

Koloniskopie najlepiej wykonywać w miare możliwości w remisiji zreszta tak jak napisałaś ponieważ obecność stanu zapalnego podczas badania zwiększa ryzyko powikłań (perforacja jelita).

Co do buraków, dieta to bardzo indywidualna kwestia, mi nie szkodzą w przeciwienstwie do marchewki gotowanej, choć wiekszość chorych ma odwrotnie. A jak podstawowe wyniki krwii? CRP Hb?

Annyy
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
miasto: Jersey

Re: Historia..

Post autor: Annyy » 29 mar 2019, 13:14

Ja kolonoskopie mialam zrobioną podczas stanu zapalnego lekarz chciał się upewnić czy jelito jest zajęte całe czy tylko początek żeby wiedzieć jakie leczenie ma zastosować

Aleksandra25
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2019, 08:19
Choroba: nie ustalono
województwo: lubuskie

Re: Historia..

Post autor: Aleksandra25 » 31 mar 2019, 07:21

Hej słuchajcie cały czas biorę sterydy metypred co tydzień mam zmniejszać o 4 mg. Aktualnie 36 mg. Do tego 2x3 asamax, wlewka.
Po buraczkach się uspokoiło..

Jednak wczoraj jak zrobiłam wlewki to tak 6 godzin później płyn ze mnie wyleciał? Czy tak powinno być? On się nie wchłania??


Do tego chodzę do toalety tak z 3 razy.. I za kazdym razem mam świeża krew..
Nie wiem czy dalej czekać czy juz isc do szpitala. Krew powoduje, że jestem cała obolała przy dole jelita

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”