Moja Historia z CD

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Czy to pora na operację? Wynik enterografii MR.

Post autor: Noelia » 30 gru 2018, 18:12

mimcia pisze:
28 gru 2018, 12:45
Ps. Noelka! Dziękuję Ci za wszystkie rady !!! :*
Mimcia 😘❤️
:*
W końcu wiadomo, co Ci jest, skąd te wszystkie niefajne objawy i dolegliwości; taka konkretna diagnoza pozwoli wreszcie włączyć odpowiednie leczenie oraz zapewni refundację wielu leków, także od tej pory będzie już tylko lepiej! :roll:
Trzymaj się nadal tak dzielnie i radośnie :mrgreen:
I mam nadzieję, że z raną już wszystko ok, że już ładnie się goi.
Przesyłam pozytywną energię i trzymam mocno kciuki 😊🍀
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to pora na operację? Wynik enterografii MR.

Post autor: mimcia » 18 sty 2019, 06:53

Kochani , moja radość była chyba za szybka :( Mimo tego że mogę jeść wszystko bóle pleców wróciły :( Póki co nie są jeszcze takie mocne jak były przed operacją ,ale wiem że z dnia na dzień będzie gorzej :( Prócz tego jak idę na kibelek ( obojętnie w której sprawie) to strasznie boli mnie podbrzusze :( To samo było przed operacją :( Byłam tydzień temu u gastro. Zapisała mi metronidazol I cipronex . Niestety- 6 dzień i zero efektu :( Oprócz tego mam zacząć brać IMURAN . Jak myślicie, mogę ten lek łączyć z antybiotykami? Czy są jakieś szanse że ten lek mi pomoże?? :( Jestem obecnie w trakcie badań do biologii,ale zapewne (jeżeli już) dopiero za kilka miesięcy ja dostanę...
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Czy to pora na operację? Wynik enterografii MR.

Post autor: Noelia » 21 sty 2019, 22:15

mimcia pisze:
18 sty 2019, 06:53
Kochani , moja radość była chyba za szybka :( Mimo tego że mogę jeść wszystko bóle pleców wróciły :( Póki co nie są jeszcze takie mocne jak były przed operacją ,ale wiem że z dnia na dzień będzie gorzej :( Prócz tego jak idę na kibelek ( obojętnie w której sprawie) to strasznie boli mnie podbrzusze :( To samo było przed operacją :(
Mimcia :(
Może to nic poważnego, może nie ma to związku z Crohnem?
A jak teraz się czujesz, jest już lepiej?
mimcia pisze:
18 sty 2019, 06:53
Byłam tydzień temu u gastro. Zapisała mi metronidazol I cipronex . Niestety- 6 dzień i zero efektu :( Oprócz tego mam zacząć brać IMURAN . Jak myślicie, mogę ten lek łączyć z antybiotykami?
Metronidazol + Cipronex to taki standardowy zestaw antybiotyków zlecany w zaostrzeniach NZJ, wielu chorych bierze te leki razem, niektórzy właśnie na immunosupresji, czyli podczas leczenia azatiopryną (Imuranem).
Często łączy się te leki.
Mój mąż również był leczony takim zestawem (tj. azatiopryna + metronidazol + cyprofloksacyna) przez pewien okres czasu - z tym, że te antybiotyki dostawał w szpitalu dożylnie (kroplówki), a azę musiał niestety odstawić po kilku tygodniach (ze względu na znaczną i pogłębiającą się leukopenię, czyli spadek liczby leukocytów w każdej kolejnej morfologii).

Ogólnie to wszelkie interakcje między lekami można sprawdzać tutaj: Interakcje
Lub na str. KtoMaLek.
Albo w "rozszerzonych ulotkach", czyli w ChPL lub np. w "opisach profesjonalnych" Bazy Leków MP - tam są wymienione absolutnie wszystkie znaczące interakcje danego leku z innymi substancjami (lekami lub np. żywnością, alkoholem itp.)

Gdy mąż brał te wszystkie leki, to szukaliśmy info dot. interakcji i wg tych ChPL nic takiego nie powinno mieć miejsca.
Natomiast ten program do analizy leków i wykrywania interakcji pokazuje jedną między Metronidazolem a Cipronexem - "Wzrost stężenia metronidazolu i zaburzenia ze strony OUN" (załączam screen) - ale raczej nie jest to jakoś bardzo istotne, bo te 2 antybiotyki razem to wręcz standard w leczeniu NZJ i mnóstwo gastrologów tak to przepisuje.
Z kolei Imuran nie wchodzi w interakcję ani z metronidazolem, ani z cyprofloksacyną.
Także spokojnie możesz brać wszystko razem :tak:

Podczas leczenia Imuranem trzeba regularnie kontrolować morfologię (chodzi o monitorowanie czynności układu krwiotwórczego), a Cipronexu nie można przyjmować z nabiałem ani z preparatami wapnia (jak np. Calperos - często zlecany w NZJ, zwłaszcza przy sterydach), bo zmniejszyłoby to wchłanianie tego antybiotyku.
mimcia pisze:
18 sty 2019, 06:53
Czy są jakieś szanse że ten lek mi pomoże??
Pewnie, że są takie szanse - tyle, że działanie azy (Imuranu) może się ujawnić dopiero po kilku tygodniach lub nawet miesiącach leczenia - i zazwyczaj tak właśnie jest - także cierpliwości trzeba :roll:
Załączniki
1.jpg
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Czy to pora na operację? Wynik enterografii MR.

Post autor: Anette28 » 27 sty 2019, 23:42

mimcia pisze:
18 sty 2019, 06:53
Kochani , moja radość była chyba za szybka :( Mimo tego że mogę jeść wszystko bóle pleców wróciły :( Póki co nie są jeszcze takie mocne jak były przed operacją ,ale wiem że z dnia na dzień będzie gorzej :( Prócz tego jak idę na kibelek ( obojętnie w której sprawie) to strasznie boli mnie podbrzusze :( To samo było przed operacją :( Byłam tydzień temu u gastro. Zapisała mi metronidazol I cipronex . Niestety- 6 dzień i zero efektu :( Oprócz tego mam zacząć brać IMURAN . Jak myślicie, mogę ten lek łączyć z antybiotykami? Czy są jakieś szanse że ten lek mi pomoże?? :( Jestem obecnie w trakcie badań do biologii,ale zapewne (jeżeli już) dopiero za kilka miesięcy ja dostanę...
całkowicie rozumiem Twoją rozpacz, również długo nie cieszyłam się po ostatniej operacji, obecnie jestem na leczeniu biologicznym i jak na razie odpukać mam spokój i mam nadzieję, że u Ciebie też tak będzie.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Historia z CD

Post autor: mimcia » 28 sty 2019, 05:57

Ehhh ... Witaj w klubie kochana ... :( Trzymam kciuki za Ciebie aby było dobrze :* Ja dziś oddaje ostatnia próbkę do badań ( na poziom kalprotektyny) i bede mieć już wszystko do kwalifikacji. Quantiferon na szczęście ujemny ;) Będę informować na bieżąco w tym wątku co u mnie ;) Może komuś moja historia pomoże ;) Buziaki :*
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

mari
Początkujący ✽✽
Posty: 238
Rejestracja: 23 gru 2017, 22:52
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Re: Moja Historia z CD

Post autor: mari » 28 sty 2019, 20:34

informuj ,Twoja historia będzie wsparciem dla innych,pozdrawiam.

mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Historia z CD

Post autor: mimcia » 20 lut 2019, 15:16

hej kochani ;) To znowu ja :) Otóż od prawie miesiaca jestem na IMURANIE. Póki co krwinki biale poszly w doł , a enzymy trzustkowe w górę ( na szczęście delikatnie ). Cały czas to monitoruje,bo nie chcę obudzić sie pewnego dnia z OZT :P W piątek tj.22.02 zaczynam pierwszą dawkę HUMIRY. Czekam na ten dzień jak na zbawienie, bo minely dwa miesace od operacji a ja zaczynam puchnąć. Wzdęcia i bóle pleców zdominowały mi życie :P Póki co Pani Doktor nie chce robić rezonansu ani TK. Czekam zatem na efekty biologii :P Oczywiście napiszę Wam wszystko na bierząco :) Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie :*
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja Historia z CD

Post autor: Bizonik » 20 lut 2019, 15:31

Na wzdecia bardzo pomagała mi herbatka z nasion kopru włoskiego pita kilka razy na dobę. Dodatkowo piłem rumianek i melise. Tyłek wietrzył się non stop ale wzdęcia nie było. Jeszcze jedno co zauważyłem to wzdecia/gazy wzmagały się po pokarmach zawierających cukry.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Historia z CD

Post autor: mimcia » 20 lut 2019, 15:33

Dziekuje za wskazówki ! :) Faktycznie , ostatnio torche slodkich rzeczy zjadlam :P Chyba trzeba bedzie ograniczyc , bo calkowicie sie nie da ! Slodycze to moj narkotyk ! :D hehe :)
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

mimcia
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2014, 15:01
Choroba: CD
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Historia z CD

Post autor: mimcia » 02 lip 2019, 07:40

Hej moi kochani :) Trochę mnie tu nie było, ale postanowilam napisać aby podnieść na duchu osoby które walczą. :) No więc jest i ona : REMISJA :) :) :) Imuran I Humira zaczęły działać po 3 miesiącach. Zaczynam ŻYĆ :)
2001 - Resekcja jelita cienkiego 33 cm -brak diagnozy. 09.05.2018 - Ropien w zatoce douglasa. Brak diagnozy.
14.07.2018 - Ropien po raz kolejny :( Odbytnica i esica zapalone w obrazie TK. Wstępna diagnoza:Crohn
15.09.2018 - ENTEROGRAFIA - Naciek zapalny na esicy,jelicie cienkim , zwężenia j.c , przetoka i ropien.
10.12.2018 - resekcja jelita cienkiego . Coraz bliżej ostatecznej diagnozy...
28.12.2018 - hist pat potwierdzony- Witaj mój kochany CROHNIKU :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Moja Historia z CD

Post autor: Noelia » 02 lip 2019, 11:29

mimcia pisze:
02 lip 2019, 07:40
Hej moi kochani :) Trochę mnie tu nie było, ale postanowilam napisać aby podnieść na duchu osoby które walczą. :) No więc jest i ona : REMISJA :) :) :) Imuran I Humira zaczęły działać po 3 miesiącach. Zaczynam ŻYĆ :)
Super, cieszę się bardzo i gratuluję z całego serducha! :serce:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Bogna 44
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2018, 15:29
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: Moja Historia z CD

Post autor: Bogna 44 » 02 lip 2019, 11:53

Mimcia chociaz sie nie udzielam na tym forum ,to T obie i innym walczacym kibicuję.Bardzo sie ciesze z Twojego stanu🙂🙂

Bogna 44
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2018, 15:29
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Do Noeli

Post autor: Bogna 44 » 02 lip 2019, 11:58

Jak miewa sie Twoj maz ?Przecxytslam całą W asza historie i jestem pod wielkim wrazeniem T wojej milosci i troski o Niego.Macie szczescie ze na siebie trafiliscie🙂

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Do Noeli

Post autor: Noelia » 14 lip 2019, 21:02

Bogna 44 pisze:
02 lip 2019, 11:58
Do Noeli
Jak miewa sie Twoj maz ?Przecxytslam całą W asza historie i jestem pod wielkim wrazeniem T wojej milosci i troski o Niego.Macie szczescie ze na siebie trafiliscie🙂
Dziękuję bardzo za miłe słowa :roll:
U nas wciąż zaostrzenie, mąż od paru dni ma zwiększoną dawkę Imuranu (aż do 200 mg - to na podstawie badania poziomu 6-tioguaniny) i czekamy, aż zacznie działać (azatiopryna potrzebuje czasu).
Jeśli nie, to zostanie włączone leczenie biologiczne - infliksimab.

Mimcia napisz kiedyś, co u Ciebie - mam nadzieję, że nadal cudna remisja! :)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”