Brak diagnozy od 2 lat

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Abatracion
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2022, 10:32
Choroba: nie ustalono
województwo: -- poza Polską --

Brak diagnozy od 2 lat

Post autor: Abatracion » 07 mar 2022, 11:14

Cześć wszystkim mam na imię Monika
2 lata temu zaczął mnie bolec brzuch i rozwolnienie , cały czas mdlosci . Po 2 tygodniach boli domowy zlecił kalkoproteine . Wynik 220. Po tym skierowanie na gastro i kolonoskopie. Gastro chroniczne zapalenie zoladka. Kolono ok. Bole ogromne trafiłam do szpitala . Krew ok . Zrobiono kal na Yesterie czy jakoś tak wynik negatywny . Bolał cały brzuch i oddbyt . Wysłano na rezonans wynik to jedynie przepuklina brzuszna która zoperowano . Bol brzucha dalej był ale już nie tak silny . Poszłam do gastrologa przepisał tylko omibiotic Priobiotic . Zrobił testy na fruktoze i laktoze. Wyszły ok. Bolał mnie brzuch tak do marca czyli jakieś 5 miesięcy. Później był miejwiecej spokój pół roku. Wzdęcia o odbijanie przelewanie w brzuchu sporadvzynie biegunki . Zaczęło sie znowu 3 tyg temu utrata apetytu , biegunki. Ogromny bol brzucha 10/10 bol promieniujący do krtegoslupa. Trafiłam do szpitala badanie krew wszystko ok .... gastro zapalenie zoladka i nadzerki . Tomografia z kontrastem dożylnym, piłam i doodbytniczo. Pogrubiona esica. Mała kolonoskopia nic nie widać oprócz zwezenia światła jelita . Czekamy na histo .usg ok . Po 5 dniach w domu . Lekarze rozkładają ręce mowia jelito drażliwe. Wizyta u chirurga on wykrył 2 przepukliny . Zaraz ma być operacja na nie . Mnie dalej bolą jelita . Odgłosy są okropne z mojego brzucha bulgotanie. Czuję jakby jelita mi drżały. Co myślicie o tym

Abatracion
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2022, 10:32
Choroba: nie ustalono
województwo: -- poza Polską --

Re: Brak diagnozy od 2 lat

Post autor: Abatracion » 07 mar 2022, 11:15

Dodam , że moja córka od pół roku 7 lat zaczęła mieć także bole brzucha okolice pęka. Kalkoproteina także 240 🤔🤔🤔🤔gastroskopie miała i stan zapalny zoladka i dwunastnicy. czy to może być powiązane ?

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Brak diagnozy od 2 lat

Post autor: atabe » 10 mar 2022, 18:34

Jak stwierdzono zwężenie światła jelita , to diagnoza jelito drażliwe raczej odpada . Może znajdź specjalistę od NZJ . Nie twierdzę, że to Crohn, ale moje chorowanie zaczęło się od żołądka. Podwyższona kalprotektyna wskazuje stan zapalny

BorisRoden
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2022, 16:18
Choroba: CD u partnera
województwo: lubuskie

Re: Brak diagnozy od 2 lat

Post autor: BorisRoden » 08 maja 2022, 16:25

Twoja historia jest mi bardzo znajoma. Mój partner przez całe życie grał w piłkę nożną. Grałem w koszykówkę. Poznaliśmy się 3 lata temu. Od razu zdałem sobie sprawę, że jesteśmy dla siebie stworzeni. Spędziliśmy razem czas i uprawialiśmy sport, bo to była nasza ulubiona rzecz. Wtedy dowiedziałem się, że miał diagnozę podobną do twojej. Byłem bardzo zdenerwowany, ale powiedział, że od trzech lat nie ma żadnych podejrzeń. Bardzo się ucieszyłem, bo czytałem na satyi https://polsport.tv/, że jest wiele takich osób z taką diagnozą. Powiedział, że stałem się jego lekarstwem i zaczął czuć się lepiej. Myślałem, że leczenie zajmuje dużo czasu i pieniędzy, ale powiedział, że pomagam mu odejść od wszelkich problemów. zakłady się, że powiedział to tylko dlatego, że nie chciał mnie zdenerwować. Bardzo się cieszę, że teraz wszystko jest u nas w porządku!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”