Rehabilitacja po operacji jelita

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Jacekx » 31 mar 2017, 10:38

obyty.z.cu pisze:... TU przykre jest to, że właśnie na oddziałach chirurgicznych nie ma takiej "tradycji" uczenia pacjenta o tym. Mało gdzie pacjent wychodzi z szpitala z pasem.O tym, że chirurdzy przed operacją wspominają o takiej potrzebie, to już można tylko pomarzyć.
...
I tu mylisz się Obyty. Z.CU choć z reguły masz w rozważaniach naszego chorowania rację - jest światełko w tunelu Służby Zdrowia.

Sorry za mój przykład poniżej - przykład ten jest dla celów uwiarygodnienia tego co napisałem powyżej.

W porządnym szpitalu MSW Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku Oliwie mówią o tym a nawet piszą w przedszpitalnej instrukcji o pasie pooperacyjnym przed przyjęciem na Oddział Chirurgii a nawet polecają zakup pasa pacjentowi.

Veni, vidi... tłumacz.łac Przybyłem , Zobaczyłem ... w marcu zeszłego roku przed zabiegiem.
Zabiegiem udanie wykonanym i ślicznie zagojonej rany dzięki właśnie pasom pooperacyjnym i mej aktywności ruchowej po zabiegu usunięcia przepukliny brzusznej .
Przepuklinę swą długo nosiłem z powodu zaosztrzeń NZJ a konkretnie CU , przebytego zawału , zakrzepicy żył głębokich bo przez 3 lata.
Wyszło to 3 lata choć gastro popędzali mnie bym ją usunął jak najszybciej z powodu możliwości zadzierzgnięcia się w niej jelita...ale chirurdzy się bali ruszyć mnie nożem :smutny:

Wracając do tematu...
Sugeruję Bożena postarajcie się o rehabilitację pooperacyjną dla Waszej córki...bo warto a dziewczynka prawdopodobnie nie będzie miała rażących blizn pooperacyjnych.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2017, 00:15 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bizonik » 31 mar 2017, 21:25

Mało kto wie ale najszybciej takiego rehabilitanta znajedzię się na oddziałach położniczych oraz pomocna moze okazać się położna.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Tubisia » 31 mar 2017, 21:59

Przepraszam za szczerość, ale miimo wszystko dzieci nadal mają lepiej pod tym względem :) Co do blizn - to już najzupełniej indywidualna kwestia. Jednym zagoi się ślicznie, innym nie, nawet wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Przykład mój: zagoiła się mi ślicznie blizna zewnętrzna, ale wewnątrz jelita tak się ułożyły, że wewnętrzne szwy z pętelką było czuć jakby co najmniej nożyczki zaszyto i trzeba było po pól roku usuwać (tylko małe 2 cm cięcie i wyjęcie w miejscowym znieczuleniu), nie nosiłam pasa, miałam wtedy 32 lata, ogólnie blizna wygląda jak odcisk gumki po majtkach :D ale mimo wszystko okazało się niedawno, że ponoć mam zrosty, bo nie zadbano o odpowiednie zajęcie się mięśniami brzucha po operacji. Zaś młodsza koleżanka (24 lata), nie dość, że szwy się nie rozpuściły,to blizna się źle goiła (mimo niewielkiego cięcia), i niestety wyciągano jej te szwy praktycznie bez znieczulenia.. plus dziewczyna bawiła się w noszenie pasa . W każdym wypadku to jaka blizna będzie zależy od cięcia chirurga i użytych przez niego szwów oraz tego jak zareaguje na operację organizm.
I tu mylisz się Obyty. Z.CU choć z reguły masz w rozważaniach naszego chorowania rację - jest światełko w tunelu Służby Zdrowia.

Jacku Obyty ma rację niestety, to, że Twój oddział jest ok, to nie znaczy, że reszta tak. Niestety, ale zlewają nas po operacji i to jest smutny fakt. Kolejny raz jak pacjent sam sobie nie pomoże sobie.... Chociażby jakaś broszurka była czy coś. Może J-elita byłaby w stanie taki informator wydać i położyć na oddziałach chirurgicznych?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Bizonik » 31 mar 2017, 22:50

Taki informator byłby pomocny a jak udało by się jeszcze zrobić bazę rehabilitantów było by super.

Ja ze swojej strony mogę polecić rehabilitanta do którego trafiłem ciut za poźno ale pomogł kilku znajomym.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak wygląda leczenie crohna ?

Post autor: Jacekx » 31 mar 2017, 23:55

Tubisia pisze:...
I tu mylisz się Obyty. Z.CU choć z reguły masz w rozważaniach naszego chorowania rację - jest światełko w tunelu Służby Zdrowia.
Jacku Obyty ma rację niestety, to, że Twój oddział jest ok, to nie znaczy, że reszta tak. Niestety, ale zlewają nas po operacji i to jest smutny fakt. Kolejny raz jak pacjent sam sobie nie pomoże sobie...
Sorry Tubisia ja napisałem o światełku a nie światle :idea:

Uważam , że szpitale MSW czyli obsługujące wojsko i służby są OK
Mają po prostu w Gdańsku dobrych chirurgów :idea: oraz gastroenterologów

Ja sobie chwalę przynajmniej na razie obydwa szpitale MSW w Gdańsku...
a) Szpital MSW w Gdańsku Oliwie
- Szpital Marynarki Wojennej - obecnie Oddział Chirurgii a kiedyś Oddział Wewnętrzny z OK kiedyś diagnostyką gastro;
b) Szpital MSW w Gdańsku na ulicy Kartuskiej - obecnie Oddział Gastroenterologii

W obydwu szpitalach od lat mi i mojej Rodzinie pomagają gdy wymagamy opieki szpitalnej i obydwa znam jak na razie z dobrej strony
a jesteśmy tylko cywilami ja oraz moja Rodzina
i tyle czy aż tyle.

Pan_Klocek
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 16 mar 2020, 11:44
Choroba: ch. Behceta
województwo: śląskie

Re: Rehabilitacja po operacji jelita

Post autor: Pan_Klocek » 29 paź 2020, 11:43

O szpitalach MSW dużo dobrego się słyszy, bo swego czasu były to placówki dla VIPów, Nie wiem, jak jest teraz, ale kilkoro moich znajomych też chwaliło jakość opieki, jedynie czas oczekiwania dość długi, bo to zazwyczaj małe placówki.
__________________________
Ładne kabiny w Turku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rehabilitacja Pooperacyjna”