NONI

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzierzba
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2007, 12:05
Choroba: CD
Lokalizacja: w-wa
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: dzierzba » 13 lut 2007, 23:23

o tym soczku tylko czytalem ale coz jak bym mial jakis wiekszy nawrot to by go pisl jak piwo jak bym musial co miza roznica co w siebie wlewam :)) A prawda jest to ze to nas zorganizm sam ze soba walczy biale krwini nas iszcza smutne to jet nieraz sie zastanawiam jak to mozliwe. prawie jak w bialaczce czytalem gdzies ze wstanch preszczepiali szpik chorym na crohna ktorzy nie wykazywali zadnej poprawy na lekach ponoc to pomaga. A narazie zjem pentase i zgryze jezykiem i oby wszystkim chorowalo sie jak mi do tej pory :))

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Posty: 209
Rejestracja: 17 mar 2007, 12:39
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: NONI

Post autor: tata pirata » 17 mar 2007, 17:42

Witam
przedstawiam parę uwag na temat stosowania soku noni, na podstawie oceny niemieckiego instytutu ds oceny ryzyka (BfR) - raport z 28.09.2006
http://www.bfr.bund.de/cm/208/koennen_n ... edigen.pdf
1. soki noni są dopuszczone do sprzedaży na rynkach UE od 2003r jako artykuł spożywczy
2. w 2005 roku w austrii i Niemczech odnotowano kilka przypadków zapaleń wątroby po spożyciu tych soków.
3.EFSA (europejski urząd ds. bezpieczeństwa żywności) sprawdził czy w związku z wystąpieniem tych zachorowań należy na nowo ocenić stosowalność soku noni.
4. We wrześniu 2006 EFSA stwierdziła, że nie ma przekonywujących dowodów na związek między spożywaniem soku noni a zagrożeniem wystąpienia zapalenia wątroby, wskazuje na przyczynę raczej ze strony stosowanych leków, picia alkoholu.
5. EFSA potwierdziła, że spożywanie ilości 30ml dziennie (dwie łyżeczki) nie budzi zastrzeżeń. Większe ilości- do 750 ml nie wykazały u zdrowych, nielicznych ochotników niepożądanych skutków.
6. raport przypomina, że do sprzedaży w UE dopuszczony jest tylko sok noni. Mimo to w internecie oferowane są również wyciągi, herbaty, liście, czyli są oferowane niezgodnie z prawem europejskim
7.raport również wskazuje, ze środki spożywcze nie mogą być reklamowane wprowadzając w błąd konsumenta przez opisywanie działań, skutków, których środki spożywcze nie wywołują, a zwłaszcza zabronione jest przypisywanie im wlaściwości leczniczych

pozdrawiam

Adam

Re: NONI

Post autor: Adam » 17 mar 2007, 18:03

ja tam jestem na nie, cos co moze pomoc, a bardziej jest udowodnione ze szkodzi to daje do myslenia po co to brac.. bo jak cos co tak szkodzi na przewod pokarmowy moze pomagac jelita?

milkusia11
Początkujący ✽✽
Posty: 164
Rejestracja: 31 sty 2007, 07:59
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: legnica
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: milkusia11 » 20 lip 2007, 16:29

myśle że to cudowny owoc
Milkusia11

Awatar użytkownika
Kiarah
Początkujący ✽✽
Posty: 108
Rejestracja: 04 sty 2006, 12:19
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: Kiarah » 22 lip 2007, 17:17

To i ja sie dołącze do dyskusji ponieważ to "cudo" stoi u mnie w lodówce juz jakiś czas. Kupiłam w aptece (500ml 50 zeta) Piłam jak zostało wskazane na ulotce informacyjnej 2x dziennie w kileonie pomieszane z sokiem z czarnej. Jak wrażenia....?? Po tygodniu zaczęły mi sie ostre biegunki i coraz częstsze wizyty w kibelku... piłam dalej ponieważ zaznaczone było ze przejściowy stan pogorszenia to objaw poprawy <lol> i ze organizm sie ponoć leczy i wyrzuca toksyny, ze to sie skończy po jakimś tygodniu czy 2-óch i bedzie juz tylko lepiej. Nie przetrwałam tych 2-óch tygodni i w końcu przestałam to brać. Wszystko na szczęście wróciło do porządku, czuje sie ok Jestem co prawda na sterydach i pentasie ale ty wyniknęło z ogólnego pogorszenia zdrowia a nie z Noni (tak przynajmniej myśle) Wiec jeśli o mnie chodzi to nie bede juz tego "cuda" i ani tego ani innych specjałów.
Jeśli komuś odebrałam nadzieje to przepraszam ale takie jest moje zdanie po wypróbowaniu tego na sobie.

Awatar użytkownika
ewelina1011
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 27 sie 2006, 14:07
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: ewelina1011 » 17 sie 2007, 13:56

Jakiej firmy wart kupić noni? Chciałam kupić w jakimś sklepie internetowym, ale jest mnóstwo różnych buteleczek, ceny też się różnią. Pogubiłam się. Czy te droższe są najlepsze? Noni o nazwie Noni Vita jest w dość przystępnej cenie, ale nic o tej marce nie wiem. Także proszę o Wasze opinie i rekomendacje.
Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: NONI

Post autor: CAMPARI34 » 10 cze 2008, 21:32

no własnie i co zrobic troche sie zastanawiam czy ten sok z NONI to nie taki nowy KASZPIROWSKI?pamietacie tego goscia jak on to cudownie leczył ludzi?no a jednak ten sok troche keszu kosztuje no nie?ja bym zakupiła ale zeby on był tego naprwdę wart!!!kogo tu zapytac lekarzom nie za bardzo wierze a jeszcze ja mam takiego profesorka co mysli ze wszystkie rozumy pozjadał nie da sobie nic powiedziec o nic goscia nie mozna zapytac .kurcze ale ide w lipcu do irlandzkiego szpitala do kontroli wiedz zapytam tych lekarzy co oni mysla o tej NONI.zaraz napisze wam moze oni nawet nie znaja tego soku?zobaczymy.kurcze człowiek sie wszystkiego chwyta zeby tylko sobie pomódz czyta i czyta szuka i nic CRON jak siedział tak siedzi w DUPSKU!!! :wc:

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: artur » 15 cze 2008, 09:52

mi tez się wydaje ze noni "to pic"

mysmy kiedys byli z zoną na spotkaniu o NONI ale jakos nikt mnie nie przekonał
moim zdaniem nie ma leku na wszysko
Murphy:
Jeśli świetnie się czujesz, nie przejmuj się. Przejdzie ci ...

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: Miska Ryżu » 11 lip 2008, 00:37

troche czasu minęło od kiedy te wszystkie posty sie pojawiały. W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś nadal to bierze, ewentualnie już nie, dlaczego itp.

Ciekawa jestem opinii po dłuższym stosowaniu, są jakieś efekty w kierunku naszych schorzeń? :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Deniro_RS

Re: NONI

Post autor: Deniro_RS » 11 lip 2008, 05:57

strata czasu kasy itd :smutny:

moldero
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 15 gru 2007, 19:46
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: NONI

Post autor: moldero » 17 lip 2008, 17:59

ja pije juz 2 butelke i jak na razie zero pozytywnej reakcji :|
Lepiej wcale niż w ogóle!

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 30 sie 2007, 17:13
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pozanń
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: montan » 18 lip 2008, 12:43

Nie no noni jest oki... ale nie wiem czy już w tak ciękich chorboach jak u nas zadziała... w leczeniu grzybicy jakies efekty daje ale to nie podstawa... noni jest troszke przereklamowany... to juz jest lepszy Transfer Factor classic.
Co tu dużo gadać trzeba pić mo :D
Dolina . . .

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 30 sie 2007, 17:13
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pozanń
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: montan » 07 sie 2008, 02:14

Jakiej firmy piliście noni? ja piłem laboratorium natury ale chce spróbować calivity - ponoć dobry. Pozdro
Dolina . . .

Awatar użytkownika
Kropelka
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 05 lip 2008, 18:20
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: Kropelka » 08 sie 2008, 21:43

ja od jutra zaczynam pic noni ( dystrybutor : AZ medica) zobaczymy jak bedzie ;)
"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem."

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 30 sie 2007, 17:13
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pozanń
Kontakt:

Re: NONI

Post autor: montan » 08 sie 2008, 22:19

ja słyszałem dobre opinie o tym z calivita... nie wiem jak jest z innymi.
:neutral:
Dolina . . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”