Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aga74
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 14 wrz 2007, 00:01
Choroba: CD
Lokalizacja: monachium
Kontakt:

Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: aga74 » 03 gru 2007, 22:08

Ostatnio bylam w Monachium na spotkaniu w Klinice Tradycjonalnej Chinskiej Medycyny gdzie lekarzami sa Chinczycy i bardzo sie zdziwilam,bo oni twierdza,ze nasza chorobe moga wyleczyc.Bardzo sie zdziwilam i pytalam kilkakrotnie,czy maja na mysli zaleczenie czy wyleczenie i ptwierdzaj,ze mozna ja wyleczyc.
Co o tym myslicie ?
Pwiedziano mi,ze lecza akupunktura ziolami itp.
Leczenie jest dosyc kosztowne ,bo 20min akupunktury kosztuje 48euro ,a ewentualnie akupunktura z zabiegami wspomagajacymi(zalezy co zaleci lekarz)70euro i wtedy trwa to ok.40min.Na takie seanse nalezaloby chodzic dwa razy w tygodniu i oczywiscie nie wiadomo jak dlugo,zalezy to od organizmu.
Spotkaliscie sie juz z czyms takim?

Janina
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 10 lip 2006, 20:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Katowice

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: Janina » 03 gru 2007, 22:35

Iza była 10-ciu zabiegach i kompletnie nic żadnego efektu.

alcia_al
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:12
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: alcia_al » 06 gru 2007, 03:58

dla mnie to parodia, jak można cd i cu wyleczyć ziołami ??????????????
gdyby tak było to co byśmy tu robili?? (oczywiście pomijając przyjemności) :roll:
[you] witam serdecznie :)
alicja

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: Raysha » 06 gru 2007, 08:36

Myślę że to kit. Bo gdyby można było wyleczyć te nasze choroby to alcia ma rację co byśmy tu robili no i nie pisałoby sie że to choroba przewlekła prawda ? Tylko jak grypa, zaleczysz i gotowe jest pan/ pani zdrowy/a ... nie no radzę te parę groszy zaoszczędzić niż szarpać się motyką na słońce

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Posty: 469
Rejestracja: 27 sty 2007, 14:49
Choroba: CU
województwo: opolskie

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: Aniijjaa » 07 gru 2007, 11:22

Czy w Chinach ludzie nie chorują na cu i cd?
Gdyby można byłoby wyleczyć te choroby ziołami to z pewnością w tym kraju nie byłoby osób chorych. Poza tym medycyna chińska jest bardzo przereklamowana. Owszem, mają różne sepsycyfiki które mogą być pomocne w leczeniu niektórych schorzeń ale tutaj jest potrzebna wzajemna współpraca lekarzy a nie tylko magiczne ziółka bez kontroli.
Akupunktura, akupresura nie uczynią cudu ale mogą być pomocne w leczeniu kompleksowym i nie działają na wszystkich jednakowo i we wszystkich problemach zdrowotnych.
Dlatego rozwaga i dystans do wszelkich reklam są jak najbardziej wskazane. Jest wielu naciągaczy, oszustów którzy zarabiają na ludzkiej naiwności, cierpieniu i bezradności.
Aniijjaa

Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2012, 18:15
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: Gosia22 » 03 cze 2012, 21:14

Witajcie,
Temat co prawda dawno nie był poruszany, ale mam pewne doświadczenie z tradycyjną medycyną chińską, więc może się wypowiem.
Oczywiście nikogo nie namawiam do spróbowania - każdy decyduje wedle siebie, ale myślę, że nie należy wrzucać wszystkiego do jednego wora tzn. medycyna chińska jest "be" i wszyscy, którzy się nią zajmują to nic nie wiedzący szarlatani. Korzystam z akupunktury już od roku (stosuję też zioła) i sobie chwalę. Przede wszystkim stan ogólny mojego organizmu znacznie się poprawia, a i jelita mniej lub wcale dokuczają. Lekarka, do której chodzę (pochodzi z Mongolii) jest też lekarzem medycyny klasycznej z dyplomem nostryfikowanym w Polsce, jest też po stażu w naszym polskim szpitalu. Nigdy mi nie obiecywała, że mnie wyleczy, jedyne, że się postara aby jelita funkcjonowały jak najlepiej i z tej obietnicy wywiązuje się dobrze. Poza tym, sama jest osobą, która przeszła ciężką chorobę układu pokarmowego (rak żołądka), więc mimo tego, że jest internistką, to gastrologia jest jej, można powiedzieć, bliska.
Oczywiście leków "standardowych" nie przestałam przyjmować, do czego nawet mnie nie namawiała.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: subzero » 03 cze 2012, 21:44

Mnie brat wysyła również do chińczyka u którego leczy się jego żona i teściowa (tez przewlekłe choroby ale cos inego niz jelita) , nawet pytały o moje choróbsko no i, ze tak, ze zajmą się mną i ze mam przyjechac.
Nie wiem.
Pewnie pojade ale to dopiero w lipcu, bo tych wizyt musi byc przynajmniej z 8-10 :/

Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2012, 18:15
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: Gosia22 » 03 cze 2012, 23:13

subzero, najpierw zebrałabym jak najwięcej informacji co to za "chińczyk" :) tzn. jakie ma wykształcenie, czy kończył studia medyczne, jeśli tak to jakie, gdzie itp.

U mnie wygląda to tak, że akupunkturę mam 2xdo roku, w okresie jesiennym i wiosennym (po 10 zabiegów), żeby wzmocnić organizm. Wg. mnie - działa. Ziółka zażywam od 3 m-cy, efektów ubocznych brak, a tak się złożyło, że jakoś po 1,5 m-ca ich stosowania miałam akurat robioną kolonkę i wyszło mi, że widać tam "dysplazję regeneracyją" czyli, że błona śluzowa się regeneruje, a taki właśnie miały te ziółka mieć skutek, więc chyba też działa.
Z resztą wisi mi czy działają ziółka czy też może moje przekonanie, że działają (tak uprzedzając sceptyków) - ważne, że jest lepiej :)

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: toczka » 04 cze 2012, 00:06

Moja babcia przez bardzo dlugi okres czasu miala silne krwawienia z przewodu pokarmowego. Wspaniala zasługa długotrwałego przyjmowania Ketonalu. Chodzila od lekarzy do lekarzy, bez skutkow. Az w koncu siostra namowila ja na 'chinczyka'. Do teraz nie wie co to krew :)
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: atabe » 04 cze 2012, 16:56

Chyba to zależy od choroby i danego organizmu . Np znam osobę z atopowym zapaleniem skóry , która jest uczulona nawet na własny pot . Z medycyny konwencjonalnej przerobiła już wszystko . Jej stan straszny, ciało całe w sińcach , opuchlizna, no tragedia. po 1,5 rocznej kuracji medycyną chińską już trzeci rok bez jakiegokolwiek leczenia , stan rewelacyjny. Działa . W przypadku mojej córki , CU z ciągłymi zaostrzeniami , na które poza biologią nic nie działa . Klapa, w trakcie kuracji doszło do kolejnego zaostrzenia . Chociaż potem zadziałały sterydy i to w dawce zaledwie 30mg , gdy przedtem nawet 50mg nie dawało żadnego efektu . Lekarka z dyplomem konwencjonalnej medycyny ,cały czas nieodstawione zalecone leczenie konwencjonalne. Po prostu jak każde leczeni na jednych działa na innych nie :roll:

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: marcin820201 » 07 cze 2012, 16:38

W najnowszej zdaje się publikacji: "Przewlekłe nieswoiste choroby zapalne jelit" - Wydanie I polskie pod redakcją Ewy Małeckiej-Panas i Marty Słomki (Wydawnictwo Medpharm Polska) w rozdziale o alternatywnych metodach leczenia poruszona jest kwestia tradycyjnej chinskiej medycyny. Jest tam m.in. napisane iż akupunktura moze byc stosowana w radzeniu sobie z bolem w przebiegu nieswoistych chorob zapalnych jelit a takze iz istnieja zrodla - publikacje naukowe (chinskie) mowiace o tym iz za pomoca tradycyjnej chinskiej medycyny udalo sie uzyskiwac trwale remisje. Mysle ze z uwagi na to warto sie blizej przyjrzec temu zagadnieniu. mam nadzieje ze nic nie przeinaczylem :)
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2012, 18:15
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: Gosia22 » 07 cze 2012, 19:25

marcin820201 pisze:W najnowszej zdaje się publikacji: "Przewlekłe nieswoiste choroby zapalne jelit" - Wydanie I polskie pod redakcją Ewy Małeckiej-Panas i Marty Słomki (Wydawnictwo Medpharm Polska) w rozdziale o alternatywnych metodach leczenia poruszona jest kwestia tradycyjnej chinskiej medycyny.
Marcin, wiesz może czy ta publikacja jest gdzieś dostępna w necie? w formie e-booka czy coś w tym stylu? Wiem, że można nabyć w formie książkowej, ale trochę droga jest :)

Awatar użytkownika
Antonietta
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 12 mar 2010, 12:25
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: Antonietta » 10 lip 2012, 13:29

Czy ktos z Was leczyl sie u dr Romanowskiego z Warszawy?
Medycyna Chińska - ale to nasz Polski Lekarz po AM w Warszawie.
Leczy ziołami [polskimi] oraz dieta.

Znajomi ktorzy sie u niego lecza, maja rewelacyjne wyniki, w tym jeden kolega z CD - od lat w remisji.
"Mezny ten,kto w utrapieniu nie traci otuchy" [?]

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2009, 21:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: Marekk » 10 lip 2012, 13:58

Antonietta pisze:Czy ktos z Was leczyl sie u dr Romanowskiego z Warszawy?
Leczyłem się, jeszcze przed finalną diagnozą CD (po pierwszej kolonoskopii podczas której było podejrzenie, które nie zostało potwierdzone) poszedłem do niego. Przez pół roku ściśle przestrzegałem diety przepisanej przez niego i czułem się świetnie, potem na okres Świąt Bożego Narodzenia zrezygnowałem z diety i już do niej nie wróciłem (nie dlatego że było coś źle, ale dlatego że myślałem że nic mi nie jest ;) )

Potem parokrotnie zastanawiałem się nad powrotem bo stosując się do rad czułem się bardzo dobrze, ale jakoś nie moge się do końca przekonać bo wiem jak wielkie sa to wyrzeczenia ;)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Co myslicie o tradycjonalnej chinskiej medycynie?

Post autor: Alis » 10 lip 2012, 14:44

No nie wiem czy jestem do medycyny chińskiej przekonana, mi osobiście wydaje się bardziej, że to chodzi o psychike jak człowiek uwierzy, to mu pomoże. Chodziłam na akupunkture do polskiego lekarza, który wielokrotnie był w Chinach miał dyplomy, leczył gwiazdy show biznesu, nawet papieża miał leczyć. No właśnie ale w moim przypadku to nic a nic nie pomogło, a jedna sesja, akupunktura, zioła, kadzidła, bańki, blokady z lignokainy kosztowało 200 zł, a ja nic nawet minimalnej poprawy po tym nie odczułam. Ale pielęgniarka w benzadziejnym stanie choro na nowotwór, w Polsce nie dawali jej szans, pojechała do Chin, nie chodziła już a wróciła o własnych nogach i pomogli jej tam, także coś w tym napewno jest.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”