Sok z kapusty

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pablo
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin

Re: Sok z kapusty

Post autor: Pablo » 13 lut 2009, 21:46

Ja tez nie wiem czy pomaga. Ale najważniejsze że nie zaszkodził, a zawsze to przynajmniej jakaś dawka witamin :mrgreen:. Mnie na razie nie pomógł, ale piłem najdłużej przez 4 dni z rzędu, właśnie przez problemy z ciągłym rozbieraniem i myciem sokowirówki (nie zawsze się chce). A chciałbym spróbować przynajmniej przez 2 miesiące (jestem w remisji po sterydach, ale jak dotąd najdłuższa remisja po zejściu ze sterydów=1miesiąc) - trzeba będzie się jakoś sprężyć i przemóc problemy z ciągłym myciem sokowirówki :mrgreen:.
PS. Oczywiście chodzi o sok wyciśnięty ze świeżej kapusty, nie z kiszonej.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Sok z kapusty

Post autor: obyty.z.cu » 13 lut 2009, 21:51

Pablo pisze:PS. Oczywiście chodzi o sok wyciśnięty ze świeżej kapusty, nie z kiszonej.
sadze, ze ten z kiszonej kapusty bylby ciekawszy, ale to tylko tak na moje "wrazenie".
Swieze owoce i warzywa, w dodatku jak piszesz, ze remisja po sterydach to miesiac, sa wg mnie troche ryzykowne.
Pytanie: kto wymyslil ten sok i co ona ma za zadanie ?

[ Dodano: 13-02-2009 ]
Kapusta bowiem zatraca swe właściwości lecznicze i witaminy wtedy, kiedy stoi przez dłuższy okres odkryta i wystawiona jest na utleniające działanie powietrza.


Lekarze szwajcarscy Strehler i Hunziker potwierdzili stosowanie tej kuracji z wynikami pozytywnymi przy leczeniu zapalenia śluzówki żołądka (gastritis) i wrzodu żołądka (ulcus ventriculi), dwunastnicy (ulcus duodeni) i wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego (colitis ulcerosa). Jednakże zmodyfikowali oni tę kurację dodając - oprócz 1 l soku ze świeżej kapusty - dodatkowo do lekkiej diety podstawowej mus bananowy (1 1) z minimalnym dodatkiem żółtka i śmietany. Przeciwwskazaniem dla używania soku kapusty są objawy "podrażnienia" żołądka i zaawansowana nadkwaśność, przy której z kolei ze wspaniałym rezultatem stosuje się sok ze świeżych ziemniaków oraz przy nadczynności tarczycy - ci chorzy nie powinni w ogóle jadać kapusty.
http://www.geocities.com/Eureka/Vault/7768/l4.html
Kapusty, przyrządzane natamiast częściowo jako surówka, częściowo duszone krótko w małej ilości wody i oleju z dodatkiem kminku, kilkoma owocami jałowca i czosnkiem (w zależności od jarzyny i sposobu jej przyrządzania), spożyte w umiarkowanych porcjach, są ważnym elementem profilak- tycznym zarówno dla osób młodych, jak i starych. Uczony rosyjski, prof. Miecznikow stwierdził, że w oko- licach, gdzie się jada duże ilości kiszonej kapusty, ludzie osiągają zaawansowany wiek w pełni zdrowia, bowiem kwas mlekowy powstający przy kiszeniu ma nie tylko właściwości bakteriobójcze ale takze regenerujące ustrój.

ciekawa ta strona,warto poczytac,cos nowego sie dowiedzialem,problem w tym, ze mi "swiezyzna" szkodzi, ale np. kiszona kapusta z kminkiem,w umiarkowanych ilosciach jest oki.

Wynika z tego, ze jak zawsze, kazdy ma swoje, na kazdego dziala inaczej, trzeba probowac ,zeby wiedziec.

Ale znow, biorac leki oslonowe typu Polprazol,Ortanol czy Helicyd, wlasnie jako oslonowe przed kwasami zoladka....?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2009, 23:14 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sok z kapusty

Post autor: ita71 » 13 lut 2009, 23:09

Byłam jakiś czas temu na wykładzie gastroenterologa.Mówił m.in.
na temat kapusty,mianowicie:jakiś czas temu kapusta kiszona
była wręcz niedozwolona dla chorych z CD i CU,a teraz po "jakiś"
badaniach jest szczególnie polecana.
I bądż tu mądry :neutral:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Sok z kapusty

Post autor: obyty.z.cu » 13 lut 2009, 23:20

ita71 pisze:była wręcz niedozwolona dla chorych z CD i CU,a teraz po "jakiś"
badaniach jest szczególnie polecana.
czasem to wynika z niedoceniania ziol i przypraw,wiadomo ze kapusta kiszona = wzdecia i gazy, ale kminek potrafi sobie poradzic, ...gdzie tluste zupy tam majeranek i czaber itd...

Jednak, w naszych chorobach trzeba przyznac, ze kazdy jest inny, kazdy ma swoj organizm inaczej wychodowany, ma swoja flore bakteryjna, stad np. klopoty gastryczne wyjezdajacych w inne kraje.(np.biegunki).
Ktos nauczony jesc w McDonaldzie, bedzie mial problemy z kuchnia srodziemnomorska .
Nie ma madrych,trzeba probowac i pamietac jak to sie skonczylo !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sok z kapusty

Post autor: ita71 » 13 lut 2009, 23:30

Masz rację,ja po 8 latach obserwacji mojego syna,wiem juz
mniej więcej co może jeść, a co mu szkodzi.Chociaż nie
zawsze to się sprawdza,są wyjątki.
Nigdy nie mów nigdy...

Pablo
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin

Re: Sok z kapusty

Post autor: Pablo » 14 lut 2009, 14:57

Mnie ten sok nie szkodzi, więc uważam, że jeżeli istnieje nawet najmniejsza szansa że chociaż odrobinę pomoże to warto próbować :mrgreen:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Sok z kapusty

Post autor: obyty.z.cu » 14 lut 2009, 17:16

Pablo pisze:jeżeli istnieje nawet najmniejsza szansa że chociaż odrobinę pomoże to warto próbować
napewno warto,zycze powodzenia !
:spoko:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

dusia
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2009, 17:33
Choroba: CU u rodzica
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

Re: Sok z kapusty

Post autor: dusia » 14 lip 2009, 17:41

Ja też mam zamiar spóbować zastosować sok u córki,
bo jak narazie same leki nie dają żadnych
rezultatów (ręce opadają )Nie wiem tylko w jakich
ilosciach ,bo nikt nie podaje dawek dla dzieci
a Patrycja ma dopiero 4,5r. Zastnawiam się nad
połową normalnej porcji i może z tym bananem
dam znać jak nam idzie :neutral:
dusia

Lloyds
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2011, 08:58
Choroba: CU u partnera
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Sok z kapusty

Post autor: Lloyds » 07 wrz 2011, 21:06

Witajcie! To mój pierwszy post tutaj i od razu pytanie do Was :roll: . Poczytałam trochę o tym soku i chciałabym go wypróbować u mojego męża. Niestety po pierwszym dniu mąż narzeka, że sok działa... nie do końca tak, jak by się chciało... Mam więc pytanie, czy sok ze świeżej kapusty może wywoływać wzdęcia i gazy?
I w ogóle czy ktoś z Was stosuje go? Zainteresowała mnie wypowiedz Agusi, która pisała kilka lat temu, że pije go od 2,5 roku, nawet napisałam do niej na priv, ale się nie odezwała niestety:(. Napiszcie proszę, jakie są Wasze doświadczenia z tym soczkiem?

agata1979
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2012, 17:37
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sok z kapusty

Post autor: agata1979 » 03 paź 2012, 17:47

Mesi pisze:Czy stosował ktoś sok ze świeżej kapusty.podobno jest zbawienny na wszelkiego rodzaju owrzodzenia.
Wyczytalam na roznych stronach, ze sok ze swiezej kapusty jest zbawienny w CU. Duzo ludzi pisze, ze objawy zupelnie zniknely. Ja pije sok 2 razy dziennie (okolo 400ml na dobe). Nie biegam do toalety, zalatwiam sie normalnie, ale sama nie wiem czy to przez sok, leki (Mesalazyna) czy moze moja diete (ubogoresztkowa). Ciagle mam domieszke krwi i sluzu. Czy ktos z Was pil sok z pozytywnym rezultatem?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Sok z kapusty

Post autor: Alis » 04 paź 2012, 21:35

Ja po kapuście wzdęcia mam, ale jak się kminku doda, tak jak Magda Gessler zaleca :wink: to super mi działała na stolec kapusta gotowana, a teraz znowu sie popsuło i jelito nie radzi sobie z wzdęciami.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

agata1979
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2012, 17:37
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sok z kapusty

Post autor: agata1979 » 05 paź 2012, 09:42

U mnie sok z kapusty nie powoduje zadnych wzdec. Po sokowirowce w soku nie zostaje nic co by moglo te wdecia powodowac. Nie wiem jak sie pozbyc krwawienia. Co na Was dziala?

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Posty: 70
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rydultowy
Kontakt:

Re: Sok z kapusty

Post autor: mkris » 12 lut 2013, 21:38

Witam,

Chcialbym sie rowniez podzielic uwagami.
Mam zaostrzenie i chcialem sie najbardziej pozbyc krwawienia i biegunek wiec - wpierw stosowalem deite marchewkowa ( w moim przypadku nie odnioslo 100% sukcesu) wiec kupilem babke jalowa i musze powiedziec za po dwoch dniach moje biegunki ustaly w 90% lecz krew byla nadal. Od dwoch tygodni pije dziennie sok z kapusty - ostry jest jak nie wiem ale nie mam zadnych skutkow "ubocznych" picia kapusty. MYsle ze moge powiedziec ze w jakims stopniu mi to pomoglo czerwona krew nie widze, lecz uwazam ze sok ten przyszpiesza mi trawienie bo chodze po 4-5 razy dziennie ze stolcem (moge powiedziec normalnym)

Jedynie co mnie nie pokoi ... moze ktos mi powie jak to u Was jest. Mam na stolcu nie zawsze "jakby slady" ciemnej krwi (nie duzo) papier i woda jest "czysta"
Czy przy CU (zajeta ostatnia czesc jelita) wystepuje rowniez ciemna krew?
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Sok z kapusty

Post autor: kasia38 » 14 lut 2013, 18:58

zaczęłam pić od wczoraj, podzielę się za jakiś czas jak to wygląda u mnie:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

revers

Sok kapuściany.

Post autor: revers » 27 mar 2013, 22:20

Sok z kapusty jest doskonały , pod warunkiem iż jest naturalny.
Z dodatkiem kwasu mlekowego , lub innych dodatków to ssyyfff.
Gazuje jak karbid , a śmierdzi jak cyklon B
Kto raz spróbował , nie weźmie kapusty kiszonej przemysłowo , do ust.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”