Crohn a keto

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olo_1983
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:59
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Crohn a keto

Post autor: Olo_1983 » 16 kwie 2024, 12:19

Dzień dobry,
Od jakiegoś roku jestem na diecie keto. Postanowiłem przetestować na sobie taką dietę bo dokuczał mi poza Crohnem przewlekły stan zapalny dwóch ścięgien a do tego dochodziły bóle stawów. Po roku zrzuciłem 19 kg i waga stabilnie się utrzymuje na tym samym poziomie. Stan zapalny w ścięgnach się wycofał. Nie ma objawu ze stawów. Z jedzenia stosowałem dietę braci Rodzeń ale była dość droga. Dodatkowo były tam produkty,które doprowadzały do zaostrzeń bo okazało się po teście Alex, że mam na nie alergię. Wyciąłem więc produkty, na które mam alergię lub nietolerancję i jest teraz dużo lepiej.
Kalprotekryna 60 więc tragedii nie ma. Zauważalny przyrost masy mięśniowej i dobra kondycja. Cholesterol spadł. Nie twierdzę, ze ta dieta pomaga wszystkim ale u mnie jest zauważalna poprawa. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to podeślę tu więcej szczegółów odnośnie tego co jem do tej pory.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia.

ewa81
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2024, 13:22
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Crohn a keto

Post autor: ewa81 » 19 kwie 2024, 13:38

Hej, chetnie sie dowiem czegos wiecej o tej diecie, jestem na etapie szukania wlasciwej diety, diagnoza Crohn przed swietami, stosuje sokoterapie.
Pozdrawiam :)

Olo_1983
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:59
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Crohn a keto

Post autor: Olo_1983 » 21 kwie 2024, 23:28

Dieta z ograniczeniem węglowodanów. Wołowina, jajecznica, trochę ryżu. Ten ryż ma na celu odżywianie mięśni z uwagi na sport. Warzywa gotowane. Ser żółty i czasem trochę fety. Wyleciały słodycze, pieczywo, makarony, pozostałe produkty mleczne, herbata.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”