Głodówka forma leczenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Leena
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:58
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
miasto: Szczecin

Głodówka forma leczenia

Post autor: Leena » 10 maja 2019, 14:30

Cześć,
Czy ktoś z CD stosował głodówkę leczniczą/"leczniczą"/leczenie wodą?


Głodówka nie jest formą leczenia a alternatywą, dlatego zmieniłam temat i przeniosła do odp.działu

b4rt144
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:16
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Głodówka lecznicza

Post autor: b4rt144 » 25 maja 2019, 11:27

Ja od dzisiaj zaczynam. Tylko że ja własnie jestem na pograniczu remisji/zaostrzenia i próbuje jakoś wejść na 100% w remisje i zastosuje u sibie glodowke 3 dniową, 3 litry wody na dzień bez soli.

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Głodówka lecznicza

Post autor: BlackRose » 29 maja 2019, 01:21

Ja się boję kolejnych niedoborów pokarmowych, w Crohnie i tak mam dużo niedoborów, nie zaryzykowałabym z głodówka 🤔

Awatar użytkownika
Mefi
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
miasto: Gostyń
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Re: Głodówka lecznicza

Post autor: Mefi » 22 cze 2019, 20:32

Piłem kiedyś wodę z solą, później wodę z octem jabłkowym jak nakazał p. Zięba i nic szczególnego to dało. Przy okazji żadnego z przygotowań do kolonoskopii nie poczułem też różnicy na 2 dniowej głodówce, ale w tym roku w szpitalu zrobili mi chyba 4 dniową i powiem Wam, że w połączeniu z Metronidazolem był jakiś efekt. Niemniej jednak nie sądzę, żeby to była metoda na miarę XXI wieku a jeśli już to musi być robione tak, żeby nie było dyskomfortu i śliny do pasa na widok chleba z szynką. Elektrolity to moim zdaniem za mało, fajnie byłoby mieć jakiś domowy zestaw żywienia pozajelitowego, żeby normalnie chodzić do pracy itp. W przeciwnym (obecnym) wypadku głodówka osłabia i tak już rozwalony organizm i osobiście nie uważam jej za wyjście z sytuacji.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Głodówka lecznicza

Post autor: Noelia » 29 sie 2019, 08:25

BlackRose pisze:
29 maja 2019, 01:21
Ja się boję kolejnych niedoborów pokarmowych, w Crohnie i tak mam dużo niedoborów, nie zaryzykowałabym z głodówka 🤔
Mefi pisze:
22 cze 2019, 20:32
W przeciwnym (obecnym) wypadku głodówka osłabia i tak już rozwalony organizm i osobiście nie uważam jej za wyjście z sytuacji.
Zgadzam się z tym w 100% :tak:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głodówka lecznicza

Post autor: Bizonik » 29 sie 2019, 09:19

Dodatkowo taka głodówka bardzo ale to bardzo rozwala metabolizm organizmu.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
artur11
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 05 sie 2010, 12:18
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań
Lokalizacja: Poznań

Re: Głodówka lecznicza

Post autor: artur11 » 25 paź 2019, 10:16

Możesz to rozwinąc? Bo interesuję się tym tematem od dawna i nie natknąłem się na taką informacje w żadnym żródle.
how bad you think you got it? somebody else got it worse than you

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Posty: 984
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:17
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głodówka lecznicza

Post autor: Bizonik » 28 paź 2019, 21:50

Organizm ludzki jest tak skonstrowany że lubi magazynować na zaś. My chorzy którzy mamy upośledzone jelita i proces wchłaniania stosujac głodówkę doprowadzamy do tego że organizm spala siebie ale także informuje że są złe czasy i każdy posiłek trzeba magazynować. Głodówka doprowadza do odwodnienia organizmu nawet jak będziemy pili to nie jesteśmy w stanie dostarczyć tyle wody i elektrolitów aby zapobiec odwodnieniu. Nasze chore jelita na to nie pozwalają. Dodatkowo układ trawienny zmniejsza produkcje kwasów oraz enzymów trawienny co też dodatkowo zmniejsza wchłanianie leków. Także ja uważam że dwa trzy dni można się pogłodzić ale raz na jakiś czas. Lepiej dobrać tak posiłki aby nam nie szkodziły. Jesli jest mus to nawet łyżkę zblendowanego ryżu z bananem czy kurczakiem co godz zjesć ale nie pozwolić aby organizm oduczył się trawienia.

Dodano po 1 sekundzie:
Organizm ludzki jest tak skonstrowany że lubi magazynować na zaś. My chorzy którzy mamy upośledzone jelita i proces wchłaniania stosujac głodówkę doprowadzamy do tego że organizm spala siebie ale także informuje że są złe czasy i każdy posiłek trzeba magazynować. Głodówka doprowadza do odwodnienia organizmu nawet jak będziemy pili to nie jesteśmy w stanie dostarczyć tyle wody i elektrolitów aby zapobiec odwodnieniu. Nasze chore jelita na to nie pozwalają. Dodatkowo układ trawienny zmniejsza produkcje kwasów oraz enzymów trawienny co też dodatkowo zmniejsza wchłanianie leków. Także ja uważam że dwa trzy dni można się pogłodzić ale raz na jakiś czas. Lepiej dobrać tak posiłki aby nam nie szkodziły. Jesli jest mus to nawet łyżkę zblendowanego ryżu z bananem czy kurczakiem co godz zjesć ale nie pozwolić aby organizm oduczył się trawienia.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Głodówka forma leczenia

Post autor: Anette28 » 29 paź 2019, 01:24

Temat znany Nam: pamiętam czas przewężeń i guzów zapalnych, czas przed operacją 10dni może nie na wodzie ale nutridrinkach. I co z tego wynikło po tylu dniach 8kg mniej.
Picie wody samej przez kilka dni to nieodpowiedzialność i głupota. Gdyby chociaż jeszcze woda z solą. Ale i tak doprowadzamy do tego aby organizm pracował na najwyższych obrotach i pobierał z nas energię i wszystkie inne suplementy gdy rezerwy zostają wyczerpane zaczynają się problemy.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

elasbak
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2022, 12:05
Choroba: nie ustalono
województwo: podkarpackie
miasto: rzeszów

Re: Głodówka forma leczenia

Post autor: elasbak » 27 gru 2022, 19:30

Myślę że najpierw trzeba zapoznać się z profesjonalna literatura na ten temat, ja osobiście stosowałam posty ale dr Dąbrowskiej i miałam ustąpienie objawów na 2.5 roku. Teraz przygotowuje się do postu o wodzie, jeśli jest to robione z głową i przygotowaniem to niedobory nie są problemem. Oczywiście pewne niedobory powstaną siła rzeczy ale dlatego najpierw należy się przygotować. Procesy regeneracji, autofagii są duuuzo głębsze o samej wodzie niż na poście Dąbrowskiej. Wszystkie książki nt jelit jakie przeczytałam zalecają post, przynajmniej przerywany. Część bakterii jelitowych m.in. Akermansia namnażają się gdy głodujemy a są one zdecydowanie elementem poprawnego mikrobiomu wiec myślę że warto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”