Medyczna Marihuana- informacje ogólne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Medyczna Marihuana- informacje ogólne

Post autor: Anette28 » 09 lis 2017, 13:35

Chciałabym poruszyć sprawę medycznej marihuany oraz tego, że tematy wszystkie w tej sprawie będą znajdować się w dziale Leczenie niekonwencjonalne na własne ryzyko.
Medyczna marihuana jest legalna w Polsce pomijam fakt, że nie ma do niej konkretnych ustaleń, a przeciętny lekarz nawet nie wiem na co i jak to zapisać. Nie wspomnę już o samym dostępie i produkcji w Polsce. Ale pomijając te fakty wielu Użytkowników krytycznie odnosi się do tego, że tak poważny lek jest na równi traktowany z tematami typu: witamina C czy rumianek. Postanowiłam całą sprawę przedyskutować z wybitnym specjalistą w dziedzinie NZJ.

Poprosiłam o pomoc dr hab M. Mossakowska, która udzieliłam mi w tej sprawie konkretną pomoc i odpowiedzi.
Więc dopóki nie ma leczenia marihuany w rekomendacjach ECCO i do momentu gdy nie zostanie uznana jako lek NZJ będzie w dziale leczenie niekonwencjonalne. Po prostu nie ma takich badań, które mówiłyby, że marihuana leczy czy pomaga łagodzić objawy NZJ.
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi ECCO-EFCCA dotyczącymi diagnostyki i leczenia choroby Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Wytyczne ECCO-EFCCA dla pacjentów opierają się na Klinicznych wytycznych ECCO w zakresie choroby Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.
Kliniczne wytyczne ECCO są dostępne pod adresem: link, a także na stronie J-elity: link

Tak więc medyczna marihuana nie została zarejestrowana jako lek leczący jelita czy objawy związane z chorobami jelit. Substancja ta prawdopodobnie działa przeciwpadaczkowo, anty-psychotycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwwymiotnie, zapobiega nudnościom i niedokrwieniu. Przypuszcza się, że marihuana może być skutecznym lekiem w wielu obszarach medycyny, wciąż jednak brakuje badań klinicznych potwierdzających te przypuszczenia. Cały czas bazujemy na przypuszczeniach, potrzeba wielu badań i prób, zawsze jest stawiana odpowiedź "mogą pomóc".

Obsługa Forum nie jest sceptycznie czy negatywnie nastawiona do tematu. Proszę bardzo macie dział piszcie. Staramy się działać rzetelnie, zgodnie z prawdą i zaistniałymi sytuacjami. Chcemy być wiarygodną jednostką informacji dlatego każdą sprawę i wątpliwości badamy.
Temat zostawiam otwarty, aby każdy mógł podyskutować w tej sprawie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”