LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Magdula
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 10 mar 2005, 11:35
Choroba: CU
Lokalizacja: Wrocław

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Magdula » 04 gru 2012, 15:16

Dawkę można zmniejszyć (podzielić) w aptece.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Mamcia » 05 gru 2012, 21:26

To tylko w przypadku kapsułek, które następnie należy za kapsułkować. Powlekanych w ten sposób dzielić nie wolno.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: PRINT » 14 gru 2012, 00:07

witam.
Na LDN z własnej woli jestem od 10 ciu mcy....i powiem tak,ze temat tabu dla większości lekarzy w PL.
Teraz czy działa i jakie postępy.
DZIAŁA!
Pierwsze pozytywne skutki odczułem po ok tygodniu stosowania.
Ponieważ faktycznie naltrexon powoduje lekkie / średnie zaburzenia w zasypianiu postanowiłem ustaloną z góry dawkę 4,5 mg zmniejszyć do 3 mg .
lek zakupiłem na Polską receptę w Niemczech;) pod nazwą NEMEXIN/ jeśli ktoś posiada wysoką nietolerancję laktozy proponuję zakupić pod inną nazwą wolny od tego cukru/
Zazwyczaj tabletki występują w dawne 50 mg ,śmiało można je dzielić ,kruszyć i aplikować.
Ja robię w ten sposób.. Połówkę tabletki czyli 25 mg kruszę w małym moździeżu laboratoryjnym i ucieram na b.miałki proszek , następnie do wyparzonej i wystudzonej buteleczki a 100 ml wstzrykuję 3 x 5 ml świeżo otwartej wody mineralnej z niską zawartością Ca , do moździerza do proszku dodaję 2 x 5 ml wody i rozcieram dokładnie proszek w 10 ml wody, pózniej przelewam do butelki iw ten sposób uzyskuje roztwór 25 ml z zawartością 25 mg naltrexonu:)
Mieszam i do lodówki:) ,każdorazowo przed snem ok 23 do 1/2 szklanki wody wstrzykuję 4,5 ml co odpowiada 4,5 mg.
Ponieważ nie chcę bić piany i mówić ze stał się cud i jestem wyleczony..dlatego powiem tylko ze stan jest taki ze mogę normalnie funkcjonowač a okres w którym startowałem w desperacji z LDN to była tragedia w kolorze RED i koniec możliwości medycyny łącznie z lekami biologiczńymi.
Zainteresowanym w miarę możliwości odpowiem na nurtujące pytania.
Ważna wg mnie po wielu próbach i doświadczeniach jest dieta i ograniczenie zwłaszcza cukru prostego.
Osobiście wyeliminowałem pieczywo,jajka,mleko i jego przetwory oraz tematy zawierające błonnik, warzywa tylko gotowane na parze pozbawione pestek z owoców tylko suszone banany niesłodzone w umiarkowanych ilościach.
Ponieważ dieta dość eliminacyjna dlatego dodatkowo dorzucam ..zestaw wit min SCD bez żelaza ,Gold Omega 3 - 3 kaps ważne aby brać w jednym posiłku / , probiotyki 2 x dziennie ..spore dawki ,lacidoenter 2x 1 .
Z płynów ,dużo wody i jesli herbata to mięta,zero kawy i alko:)

Pozdrawiam
Ps.nikogo nie namawiam do stosowania LDN ,podaje swój rozpis i potwierdzam jego skuteczność w stosunku do mojej osoby ..z korespondencji z wieloma znajomymi wiem ze nie u wszystkich działa jednakowo , u jednych poprawa była zdecydowanie lepsza aniżeli u mnie ,jeszcze innych działał słabiej .
Każdy musi dokonač własnego wyboru w zależności od stanu w jakim się znajduje i arsenału jaki został mu już zaaplikowany.
Wiem jedno,ze na 100 proc wyprobowałbym ten środek zanim zacząłem stosowač jakiekolwiek inne leki na CU/ CD ...nie stwierdziłem żadnych negatywnych skutków a właściwie dużo pozytywow mdz innymi zdecydowanie wyluzowuje i pozytywnie nastawia do życia.
Czołem..
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: marcin820201 » 14 gru 2012, 19:42

Hmmm.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Raysha » 14 gru 2012, 20:21

Szczerze mówiąc, mam mieszane uczucia.

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Piciu » 15 gru 2012, 13:36

Osobiście jestem bardzo na tak. Chętnie bym wypróbował LDN. Generalnie nic nie tracę, a uważam że można dużo zyskać.
Bierzemy Azathioprinę - Imuran - wiemy jakie to dziadostwo. Sterydy; leki biologiczne ,sulfasalazin też nie jest obojętna dla organizmu....

Generalnie wychodzi że LDN w stosunku do nich to drops :wink:

Druga sprawa i z tym trzeba się liczyć, że każdy organizm jest inny, inaczej może zareagować na dany lek . LDN może jednym bardzo pomóc, drugim wcale. Lecz nie dowiemy się tego, gdy nie wypróbujemy terapii na sobie.

Aczkolwiek czy koncerny pozwolą na takie doświadczenie ???

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Anne » 15 gru 2012, 15:46

Z koncernami to chyba sobie poradzimy. Żadem koncern chyba nie chce reklamy pt. :koncern x blokuje wprowadzenie leku, nie kupujmy ich leków. A większość z nas ma konto na FB i znajomych, którzy udostępnią...:) Metod jest więcej. Bardziej mnie martwi dlaczego tego cuda nie zalecił mi mój lekarz, który jest ponoć autorytetem w dziedzinie gastro. Porozmawiam z nim o tym. Jeśli skutki uboczne są znikome to warto spróbować. Cena wysoka, ale dałabym znacznie więcej, jakby pomagało.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: marcin820201 » 15 gru 2012, 15:50

Hmm... no akcja jest ciekawa tylko jak to przeprowadzić. Bp takie działanie 'na własną' rękę pomoże tylko pojedynczym jednostkom.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Anne » 15 gru 2012, 15:57

Marcin, coś trzeba robić. Twoje wielokrotne "hmmm" jest urocze, ale dostępu do leku nam nie zapewni. Czy ktoś może ustalić dlaczego lek nie jest dostępny w Polsce?
Obecnie biorę: Asamax 2x2

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: marcin820201 » 15 gru 2012, 16:11

http://www.chlamydioza.pl/viewtopic.php?p=60085

coś takiego znalazłem, lek jest dostępny w PL

w linka o cenie leku daje to 1400mg substancji za ok 250 zl w przeliczeniu na dawki ktore stosowal Print (3mg) daje to ok 466 dawek to daje cene ok 53 groszy za dawke. Wiec nie wychodzi tak porazajaco drogo.

Już widze jak proszę swoją gastrolog by przepisała mi receptę na jeden z preparatów zawierających naltrekson ;) Ale spróbować warto. Jakie są niebezpieczeństwa stosowania opioidów?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 21:18 przez marcin820201, łącznie zmieniany 1 raz.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

PRINT
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:49
Choroba: CD w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: PRINT » 15 gru 2012, 17:45

Tak jak pisałem wcześniej ,lek pod różnymi nazwami dostępny w DE.
Koncernami i ich pimpami>> lekarzami.. nie ma się co przejmować,ten układ liczy kasę i odrabia swoje inwestycje we wspaniałe środki pt . Mesalazyna ,Sulfazalazina, Azathioprine,.etc, ktore jeśli pomagają to niewielu i raczej też nie obojętnie w stosunku do organizmu.Więc temat jest prosty, koncerny produkujące cukierki na CU/CD za ten srodek się nie wezmą bo nie odrobiły jeszcze "pleców" z badań i kosztów wdrożeniowych tych lekow ,ktore już sprzedają a ponadto nie zainwestują w coś co jest dawno po patencie i każda fma moze to wprowadzić jako generyk...
Pozostaje co odważniejszym lub zdesperowanym brać temat we własne ręce, ..idealnie jesli jest człowiek powiązany ze światłym lekarzem dla ,ktorego liczy sie faktycznie zdrowie pacjenta i takim ,ktory po 8 miu godzinach nie biegnie od razu na swą praktykę .".czesac klientów" z kasy / tacy .. często nie z braku chęci .ale najzwyczajniej nie mają czasu zaobserwować,że zaczynają funcjonować inne drogi w leczeniu chorob auto. anizeli osłabianie układu immun./
Jeli chodzi o to ,że powstanie dylemat moralny pt biorę opioidy... to wsadziłbym to w bajki na podobnej zasadzie że palę papierosy bo...wdycham na przystanku dym z papierosa jakiegoś palacza :wink:
.. z drugiej strony należy na szalę położyć własne zdrowie i interes vs aktualny stan zdrowia,przyszłe skutki uboczne po rarytasach typu AZA,SULFA i biologi .
Skutków ubocznych w dawkach 3-4,5 mg nie stwierdziłem ..jedyny to taki ,ze stalo mi się lepiej czego nie mogłem uzyskac po 1,5 roku konwencjonalnej magii .
Zdaję sobie rownież sprawę że taki był urok mojego organizmu ,że nie poszedł na leki ,ktore niektorym pomagają .
marcin820201, 3 mg stosowałem tylko w początkowej fazie ,kiedy były delikatne problemy ze snem ,pozniej aż po dzsiejszy dzień dawka 4,5 mg.
Genaralnie jest zasada aby nie wychodzić poza zakres- 3-4,5 mg
Mikra,ja też miałem mieszane uczucia ..zwłaszcza ,kiedy u kolejnego lekarza słyszałem ,że dieta nie ma nic wspólnego z leczeniem i ze stanem chorego,kiedy pacjentowi z CD w j.cienkim przepisano Asamax i wlewki ,kiedy na pytanie o P-ANCA widziałem w oczach "wybawcy" KOSMOS :wink: ,
W USA w kilku aptekach w NY sprzedawane są kapsulki z dawkami 3-4,5 mg.

[ Dodano: 15-12-2012 ]
I jeszcze jedno , nie wolno stosować z kortyko i AZA, mesalazyna ok,biologiczne..wątpliwe ale niektorzy w USA łączą z dobrym skutkiem
Wielkie dzięki za pomoc
PRINT

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Mamcia » 15 gru 2012, 20:36

To dowód, że Pana insynuacje i niekulturalne traktowanie lekarzy i naukowców jest bez pokrycie. Nim lek w nowym wskazaniu zostanie zarejestrowany są potrzebne badania - drogie i czasochłonne. Jeśli się nie wie takich podstawowych rzeczy to lepiej pisać bez inwektyw i podtekstów. Każdemu wolno robić eksperymenty na sobie. Można się zagłodzić, można zażywać leki nie zażywać - wolna wola o ile jej skutki nie będą pokrywane z publicznych pieniędzy. Nie wolno natomiast robić bez kontroli eksperymentów na innych. I zarzut, że firmy chcą zarobić jest śmieszny - to nie są organizacje non profit tylko biznes dość wysokiego ryzyka.
J Clin Gastroenterol. 2012 Nov 21. [Epub ahead of print]
Safety and Tolerability of Low-dose Naltrexone Therapy in Children With Moderate to Severe Crohn's Disease: A Pilot Study.
Smith JP, Field D, Bingaman SI, Evans R, Mauger DT.
Source

Departments of *Medicine †Pediatrics ‡Public Health Sciences, College of Medicine, Pennsylvania State University, Hershey, PA.
Abstract

BACKGROUND:: There is an unmet need for safe and effective medicines to treat children with Crohn's disease. Recently, investigations have shown an association between endogenous opioid peptides and inflammatory cells. AIMS:: The aims of this study were to evaluate the safety and tolerability of an opioid antagonist, naltrexone, in children with moderate to severe Crohn's disease. METHODS:: A pilot clinical trial was conducted in children with moderate to severe Crohn's disease. Fourteen subjects with a mean age of 12.3 years (range, 8 to 17 y) were enrolled. Children were randomized to placebo or naltrexone (0.1 mg/kg) orally for 8 weeks followed by open-labeled treatment with 8 additional weeks of naltrexone. Safety and toxicity were monitored by physical examinations and blood chemistries. Clinical activity was assessed by the Pediatric Crohn's Disease Activity Index (PCDAI) and Quality of life was monitored by the Impact III survey. RESULTS:: Oral naltrexone was well tolerated without any serious adverse events in children with moderate to severe Crohn's disease. PCDAI scores significantly decreased from pretreatment values (34.2±3.3) with an 8-week course of naltrexone therapy (21.7±3.9) (P=0.005). Twenty-five percent of those treated with naltrexone were considered in remission (score ≤10) and 67% had improved with mild disease activity (decrease in PCDAI score by at least 10 points) at the end of the study. Systemic and social quality of life improved with naltrexone treatment (P=0.035). CONCLUSIONS:: Naltrexone therapy seems safe with limited toxicity when given to children with Crohn's disease and may reduce disease activity.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Krzysztof-Żyrek
Początkujący ✽✽
Posty: 181
Rejestracja: 17 paź 2012, 13:53
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Krzysztof-Żyrek » 15 gru 2012, 21:14

Biznes wysokiego ryzyka, który jest biznesem. Ale ja nie mam za złe że zarabiają, bo dzięki temu mogę normalnie funkcjonować i mogę żyć
William Ernest Henley
''INVICTUS''
''..
Że w zdarzeń złych potrzasku
Ni razu nie zapłakałem,
Że głowa moja, choć obficie krwawi,
Przed niczym się nigdy kornie nie pochyli.
Stojąc nad tymi pagórami złości,
I padołem, jak mówią, łez,
Nie lękam się zmór nieodgadnionych dni
Ani sądnych, mrocznych lat.

Nieważne, jak wąską furtką przeciskać się mam,
Co spotka mnie z litanii kar,
Sternikiem swoich losów jestem sam
Własnej duszy kapitanem.''

Choruję od 2008/2009 roku

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Anne » 15 gru 2012, 21:37

Dowiem się jak jest z dostępnością tego leku w UK. Z tego co słyszałam, to tam wszystkie leki na receptę są po 5 funtów, a dla osób starszych za free. Moja mama będąc tam z wizytą się pochorowała. Na szczęście miała europejską kartę ubezpieczeniową. Przyjęli ją bez problemu i lek dostała za darmo pomimo, iż w UK nigdy złotówki podatku nie zapłaciła i tam nie mieszka. Wychodzi na to, że możemy zaopatrywać się tam w leki. Z ichniejszą refundacją. Generalnie wychodzi na to, że ten lek i przy naszych stawkach nie jest drogi, ale z dostępem jest różnie. Jeśli takie opakowanie wystarcza na 9 miesięcy, a lekarz angielski zgodziłby się mi je zapisać (zakładając, że polski odmówi), to bym raz na 9 miesięcy zrobiła sobie wycieczkę, mam tam rodzinę. Tylko pytanie czy warto :cry:
Obecnie biorę: Asamax 2x2

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: marcin820201 » 15 gru 2012, 21:40

Powiedziałbym 'hmmm' ale się powstrzymam. Myslę że polska cena też nie powinna odstraszać, no właśnie- jak tu przekonać lekarza? Ma ktoś jakiś pomysł?
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”