medycyna alternatywna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wesoly_kaputek
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:07
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

medycyna alternatywna

Post autor: wesoly_kaputek » 14 lut 2012, 13:39

Szukałam tego w tematach ale nie znalazłam: czy ktoś ma za sobą doświadczenia w leczeniu tradycyjnym (tj. niefarmakologicznym)dal uzupełnienia kuracji. Mówię o rzeczach typu: med. chińska (ćwiczenia chi-kung), hinduska (ajurweda), ćwiczenia tybetańskie, akupresura itd. Zastanawiam się nad tym i chciałabym poczytać info od doświadczonych. Z góry dziękuję.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: medycyna alternatywna

Post autor: Natalka » 14 lut 2012, 13:49

Coś tam by się znalazło:
viewtopic.php?t=643&highlight=alternatywna
viewtopic.php?t=255&highlight=alternatywna
niewiele tego, ale możesz rzucić okiem.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: medycyna alternatywna

Post autor: Alis » 15 lut 2012, 10:35

Jeżeli chodzi o medycyne alternatywną to korzystałam. Chodziłam do homeopaty, dawał mi na ból różne kulki ale bez rezultatu, a był to lekarz, bardzo madry i znał się na wynikach, no ale cóż mi te kulki nie pomogły. Chodziłam tez na akupunkture, bańki i inne dziwactwa, drogie to było bo zabieg 200 zł plus zastrzyki w kręgosłup z lignokainy, przeciwbólowe i też wykonywał to lekarz chirurg i też nie pomogło, dosłownie nic po tym nie odczułam, może na krągosłupy pomaga ale na brzuch nie bardzo, przynajmniej w moim przypadku.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Dziq
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwie 2009, 22:03
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: medycyna alternatywna

Post autor: Dziq » 07 sie 2012, 12:52

Recall Healing - lub tłumaczona na j. Polski jak Biologia Totalna. Podstawą tego jest to, ze choroba jest informacją od organizmu że coś jest nie tak. że Ciało chce, abyśmy coś zmienili w swoim życiu. Poczytaj i wygoogluj.
Ja przestałem brać leki i mam reemisje od dłuższego czasu (w zasadzie nie odczuwam choroby, o ile nadal jest).
Osobiście spotkałem się tylko z jedną osobą specjalistą od Recall Healing - Rafałem Danilukiem z Firmy GRMG.pl. Nie musisz od razu szarpać się na kurs, czy spontanie (są drogie, ale działają). Możesz zacząć od książki za 30-40 pln, albo od poczytania za darmo na forum społecznosc.grmg.pl.

Od razu powiem, że Recal Healing/ Biologia Totalna, to NIE jest alternatywa dla medycyny konwencjonalnej. To jej uzupełnienie. Bo wszyscy wiemy jak bardzo niepełna jest obecna służba zdrowia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: medycyna alternatywna

Post autor: Mamcia » 07 sie 2012, 20:51

Posikałam się ze śmiechu po przeczytaniu paru zdań na temat Recall Healing. W pierwszym rzucie przeczytałam Rectal Healing, co może sugerować,że chodziło o mucosal healing czyli wygojenie śluzówki - a to ma sens.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Dzięciolinka
Początkujący ✽✽
Posty: 53
Rejestracja: 17 wrz 2012, 22:37
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Tłuszcz
Kontakt:

Re: medycyna alternatywna

Post autor: Dzięciolinka » 21 wrz 2012, 01:08

Mi pomogły zioła , jeździłam do irydologa..faktycznie byłam zdziwiona ze szpital zawodzi a ziółka pomagają:) Krew ustąpiła ale bóle brzucha były...( przy tych ziółkach zalecono mi dietę np. ogórek surowy i codziennie duzo cebuli w roznych postaciach itp ale mysle ze to akutat zaszkodziło...) przestałam pic zioła i krew wróciła wiec muszę znowu zacząć to robic!!

Pozatym brałam duzo suplementow diety i jedym z niewielu ktory moge polecic to VIANESSE do picia ( poczytajcie w googlach) Ogolnie nie wyleczył mnie z mojej choroby ale dał duużo siły, po prostu wzmocnił moj organizm co wydaje mi sie tez bardzo istotne!! Szczeze mowiac mysle nawet ze gdyby nie Vianesse to bym sie poddała i poszła pod nóż..

dostałam tez Immunocal - białko wiec miałam biegunki i nie mogłam brac ale podobno działa " budulcowo " na organizm i na jelitka...

teraz testuję kropelki ziołowe i wodę utlenioną na razie nie widzę wielkich efektów , moze mineło zbyt mało czasu? w każdym razie człowiek od ktorego dostałam te kropelki pomógl równiez w chorobie moim znajomym wiec moze i mi pomoże ? Trzema mieć nadzieję!:D

daria12
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2017, 17:28
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: medycyna alternatywna

Post autor: daria12 » 22 sie 2017, 09:34

tutaj masz ciekawe rozwiązania jeśli chodzi o medycynę alternatywną.
Jest to leczenie za pomocą informacji

Post edytowany. Twój watek jest tutaj http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?f=56&t=19995
jeśli zobaczę jeszcze w innym poście ten link uznam to za reklamę i wątek zostanie usunięty zg. z reg.
pandziaak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”