Szafran

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
AlexNotman
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:32
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Szafran

Post autor: AlexNotman » 02 cze 2010, 18:18

Ostatnio czytałem, iż pozytywnie wpływa na układ pokarmowy. Czy orientuje się ktoś może, jak przygotować szafran, w jakich dawkach go stosować? Czytałem, iż moczy się go w wodzie lub też umieszcza w piekarniku. Ale co z nim później zrobić? Dodawać do potraw? Tabletki zawierające wyciąg z szafranu są masakrycznie drogie, dlatego myślę o kupnie samego szafranu.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Szafran

Post autor: Natalka » 02 cze 2010, 18:34

Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

AlexNotman
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:32
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Szafran

Post autor: AlexNotman » 02 cze 2010, 18:43

Konkretnie na temat szafranu nic tam nie ma odnośnie przygotowania/stosowania, w sieci też na razie nie znalazłem poza tym, co wyżej napisałem, może gdzieś na anglojęzycznych stronach będzie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szafran

Post autor: Mamcia » 02 cze 2010, 22:07

Szafran jest drogi i nic nie wiem o jego przeciwzapalnym działaniu. Chyba, że chodzi o szafran indyjski czyli kurkumę zwaną również tumerikiem. Nie trzeba przygotowywać. Jest to proszek o żółtym kolorze, prawie bez smaku, który dodaje się do potraw jako barwnik. Najczęściej do ryżu, ale można dodawać do wszystkiego sosów, zup, surówek. Jeśli ktoś zdeterminowany to i do mleka, herbaty i można jeść łyżeczkami.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

AlexNotman
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:32
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Szafran

Post autor: AlexNotman » 02 cze 2010, 22:48

Chodzi o ten szafran:

Crocus

Tam też widzę, że jest sposób przygotowania. A pytałem, bowiem na ww. stronie, a także w kilku innych źródłach doczytałem się, że np. przedawkowany może być niebezpieczny.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szafran

Post autor: Mamcia » 02 cze 2010, 23:03

No cóż, jeśli ktoś chce się otruć szafranem, to znam tańsze i skuteczniejsze metody. nie rozumiem pytanie i kończę dyskusję w tym wątku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Kajaccn
Początkujący ✽✽
Posty: 72
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:54
Choroba: nie ustalono
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Polska/ Warmia

Re: Szafran

Post autor: Kajaccn » 08 cze 2010, 20:35

Tak na moje oko bo kończę przetwórstwo surowców roślinnych to szafran ma działanie raczej uspokajające i antydepresyjne, no chyba że chodzi o szafran indyjski jak Mamcia wspomniała ten ma pewne działanie przeciwzapalne. Chyba, że są jakieś nowe badania ukazujące jego nowe właściwości:)
Colitis chronica nonspecifica- Asamax 2x2

Zablokowany

Wróć do „Ziołolecznictwo”