Proszek z wiązu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Proszek z wiązu

Post autor: Alishia » 10 kwie 2008, 09:12

Dostałam wczoraj paczkę od znajomej z Australii(moja pierwsza tak daleka paczka;))i przesłała mi proszek z wiązu.Napisała,że u niej jest to normalny suplement diety dla Crohnowców i wszystkich chorych na jelita.
Rozpuszcza się ten wiąz w szklance wody,robi się z tego nie dobry kleik i się pije(a feee).
Czy ktoś słyszał o wpływie wiązu na nasze jelita?

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Posty: 581
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:45
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: zza Buga

Re: Proszek z wiązu

Post autor: deep navy » 25 mar 2009, 18:35

Alishia pisze:przesłała mi proszek z wiązu.Napisała,że u niej jest to normalny suplement diety dla Crohnowców i wszystkich chorych na jelita.
'Alishia' czy ta osoba co Ci to wysłała jest:
1. lekarzem
2. chora na CD
3. ''znajoma dobra rada''

Jeżeli zaznaczyłaś odpowiedź nr 3 to... lepiej ten proszek z wiązu wyrzuć :)
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Proszek z wiązu

Post autor: Mamcia » 25 mar 2009, 21:00

Herbs
Because of the presence of inflammation and the nature of the disease, Crohn's disease should not be treated with herbs alone. However, herbs may be a useful complement to traditional medical treatment. Remember that herbs can trigger side effects and interact with other herbs, supplements, or medications. For these reasons, herbs should be taken with care, under the supervision of a health care provider.

The evidence for using herbs to treat Crohn's disease is mostly lacking. Among the herbs that have been used traditionally to treat inflammation within the digestive tract are:

Slippery elm (Ulmus fulva) is a demulcent (a substance that protects irritated tissues and promotes their healing). Take 60 - 320 mg per day. One tsp. powder may be mixed with water and drunk three to four times a day.
Marshmallow (Althaea officinalis) is a demulcent and emollient (a substance that soothes mucous membranes). Drink one cup of tea three times per day. To make tea, steep 2 - 5 g of dried leaf or 5 g dried root in one cup boiling water. Strain and cool. Avoid marshmallow if you have diabetes.
Curcumin or turmeric (Curcuma longa, 1 - 2 g per day) -- shows anti-inflammatory properties in test tubes. One small study found that people with inflammatory bowel disease who took curcumin reduce their symptoms and their need for medications. But the study was preliminary, and more evidence is needed.
Cat's claw (Uncaria tomentosa, 250 mg per day) may help fight inflammation.
Boswellia (Boswellia serrata, 1,200 mg three times per day for up to 8 weeks) has anti-inflammatory properties, and a few small studies suggest that it may help in treating Crohn's disease. However, more research is needed to be sure. Boswellia may interact with other drugs and supplements, so talk to your doctor before taking it
Ze stron University of Maryland Medical Center. Publikacji w MedLine nie znalazłam
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

rajan
Aktywny ✽✽✽
Posty: 872
Rejestracja: 14 cze 2007, 00:15
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ...

Re: Proszek z wiązu

Post autor: rajan » 25 mar 2009, 22:41

Polskie wersje ziół wymienionych w artykule to:
Wiąz północnoamerykański,Prawoślaz lekarski , Kurkuma, Koci pazur. Boswellia serrata to takie drzewo które rośnie w Indiach.

Pamiętajcie, że używanie ziół może wywołać różne efekty uboczne i mogą one wchodzić w reakcję z innymi ziołami, suplementami oraz lekami. Zioła powinny być stosowane z ostrożnością, i pod kontrolą lekarza. Nie poleca się też stosowanie ziół jako jedynego lekarstwa. Można je stosować jako uzupełnienie tradycyjnej metody leczenia choroby CD.
To takie male streszczenie tego co zacytowano powyżej. :wink:

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Proszek z wiązu

Post autor: Alishia » 26 mar 2009, 09:38

Na szczęście nie posłuchałam bananka,pomimo,że paczkę wiązu dostałam od osoby nie chorej.No cóż,w Polsce o tym nikt nie słyszał,a w Australii to normalny suplement diety podczas Crohna.
I nie powiem,pomaga.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Proszek z wiązu

Post autor: Mamcia » 26 mar 2009, 09:54

Bo poco sprowadzać wiąz jak mamy siemię. oczywiście nie masz powodu wyrzucać, bo to działa osłaniająco i przeciwgorączkowo.
O Boswelii (kadzidłowiec) i Kurkumie (szafran indyjski, tumeric) są prace naukowe, które gdzieś cytowałam.
Tu link http://free.of.pl/z/zzsk/natural.php nie całkiem medyczny.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Proszek z wiązu

Post autor: obyty.z.cu » 26 mar 2009, 13:57

z podanego linku (calkiem ciekawa strona) :
Bóle stawów mogą łagodzić okłady z gorczycy. Zobacz w dziale medycyna naturalna.

Ciekawe czy to faktycznie pomaga ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Proszek z wiązu

Post autor: Alishia » 26 mar 2009, 14:48

Nie wiem po co.Ale jeśli jest możliwość to czemu nie?Poza tym ja nikogo nie prosiłam o wiąz.Znajoma taty wie o mojej chorobie i myślę,że tym się głównie kierowała.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Proszek z wiązu

Post autor: Mamcia » 26 mar 2009, 21:28

Darowanemu wiązowi w zawiązki się nie zagląda.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Proszek z wiązu

Post autor: Alishia » 26 mar 2009, 21:45

Dobrze powiedziane! :wink:

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Proszek z wiązu

Post autor: Miska Ryżu » 26 mar 2009, 22:00

obyty.z.cu pisze:z podanego linku (calkiem ciekawa strona) :
Bóle stawów mogą łagodzić okłady z gorczycy. Zobacz w dziale medycyna naturalna.

Ciekawe czy to faktycznie pomaga ?
Nie wiem czy w sensie naukowym pomaga czy raczej siła autosugestii ma tu większą rolę, ale jak miałam bóle stawów związane z ówczesną diagnozą RZS to kupiono mi materac z gorczycy. W niewielkim stopniu ale pomagał, z kolei moja babcia go po mnie odziedziczyła i jej pomaga. Mi świetnie bóle stawów łagodziły okłady z sadła. To zdecydowanie polecam, bardziej niż okłady z gorczycy :-).
Smutno Ci? A może budyń? :)

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Proszek z wiązu

Post autor: Piciu » 31 mar 2009, 20:15

Także otrzymałem 3-4 lata temu w paczce od rodzinki z Australii wiąz w proszku,którego nie brałem (leży gdzieś tam w kącie na półce),a także tabletki z Boswelii Serrata ,które brałem regularnie, lecz nie zauważyłem poprawy- sądze że ważne jest stężenie tego zioła,aby zadziałało.

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: Proszek z wiązu

Post autor: Dżordż » 11 wrz 2012, 20:52

Miska Ryżu pisze: Mi świetnie bóle stawów łagodziły okłady z sadła
O jakie sadło chodzi?

agata1979
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2012, 17:37
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Koszalin

Re: Proszek z wiązu

Post autor: agata1979 » 17 paź 2012, 17:34

Czyli nikt z Was nie probowal Slippery Elm (Wiaz Sliski)? Ja wczoraj zaczelam brac tabletki z proszkiem tego wiazu i mam nadzieje, ze bede mogla zrezygnowac z Asacol (Mesalazyna). Podobno Slippery Elm jest naturalnym odpowiednikiem Mesalazyny i nie ma skutkow ubocznych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziołolecznictwo”