Triphala

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Triphala

Post autor: Nibiru » 10 gru 2013, 19:42

Latek pisze:Triphalę produkuje także Swanson, ale mając do wybór wybrałabym Himalayę i to z co najmniej kilku powodów:
- preparaty tej firmy w dużej mierze oparte są na medycynie ayurvedyjskiej, a Indie mają w tej dziedzinie duuuuuże doświadczenie
- byłam leczona ich lekami po wypadku na Sri Lance i w moim przypadku okazały się skuteczne
- firma spełnia standardy międzynarodowe

Preparatu Triphla nie stosowałam, ale uważam, że zarówno Himalaya jak i mniej znana w Polsce lankańska firma Siddhalepa, są godne polecenia.
Porównanie:

1. Swanson Triphala : w kapsułce 500mg (Emblica officinalis, Terminalia chebula i Terminallia Bellerica)
2. Himalaya Triphala: w kapsułce 250 mg: (Terminalia bellirica, Terminalia chebula, Emblica officinalis)
3. NATURE'S WAY TRIPHALA : w kapsułce 500mg (Amla (Phyllanthus emblica) Behada (Terminalia bellerica), Harada (Terminalia chebula) EKSTRAKT, 45% STANDARYZACJA NA ZAWARTOŚĆ AKTYWNEGO SKŁADNIKA; TANINY

Taniny wykazują silne działanie ściągające (adstringens). Łączy się z białkami i tworzy z nimi nierozpuszczalne w wodzie połączenia. Zastosowany na błony śluzowe denaturuje białka i w efekcie wytwarza błonę ochronną. Wykazuje działanie przeciwzapalne (antiphlogisticum), hamujące krwawienia (haemostypticum). Zmniejsza wrażliwość zakończeń czuciowych. Denaturuje także białka bakteryjne, dzięki czemu działa odkażająco (antisepticum).


Porównując te trzy to tylko od Nature's Way jest pełnowartościowy bo to jest ekstrakt standaryzowany na zawartość substancji czynnej a nie zwykłe sproszkowane zioła zamknięte w kapsułce.
Jeszcze znalazłem Triphala od Now Foods, tak samo dobry, ekstrakt standaryzowany 45%, w kapsułce nieco mniej bo 400mg.
Jest jeszcze jedna kwestia HIMALAYA a HIMALAYA, wersja USA organiczna jest najlepsza ma standaryzacje 50% w Polsce nie dostępna.
Oryginalna Himalaya standaryzowana wygląda tak :
Obrazek

Nature's Way tak

Obrazek

A poniżej ta najmniej wartościowa tripahala od Himalaya (lekkie naciągactwo)

Obrazek

Awatar użytkownika
Latek
Początkujący ✽✽
Posty: 82
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:13
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Triphala

Post autor: Latek » 10 gru 2013, 20:26

Nibiru pisze: Jest jeszcze jedna kwestia HIMALAYA a HIMALAYA, wersja USA organiczna jest najlepsza ma standaryzacje 50% w Polsce nie dostępna.
Nie wiem, którą Himalayą mnie leczyli, lekarz odsypał wszystko do torebek

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Triphala

Post autor: Nibiru » 11 gru 2013, 00:45

Latek pisze:e wiem, którą Himalayą mnie leczyli, lekarz odsypał wszystko do torebek
Ważne że pomogło. Naturalne suplementy ziołowe też potrafią zdziałać dużo dobrego.

Awatar użytkownika
Latek
Początkujący ✽✽
Posty: 82
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:13
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Triphala

Post autor: Latek » 11 gru 2013, 01:16

Nibiru - po powrocie do Polski lekarka, u której byłam na wizycie kontrolnej stwierdziła, że "można to było leczyć inaczej, ale nie można było tego leczyć lepiej" oraz że "chciałaby mieć w Polsce dostęp do takich leków, które mi podano"
Miałam tylko ulotki tych leków, które lekarz kazał nam dokupić w aptece, ale nie zapisaliśmy sobie nazw tych preparatów, które nam odsypał do torebeczek.
Zapamiętałam tylko, że było tam coś z firm Himalaya i z Actaeon.

figa
Początkujący ✽✽
Posty: 84
Rejestracja: 30 paź 2013, 09:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Triphala

Post autor: figa » 11 gru 2013, 12:14

ja co prawda Triphali nie piłąm ,a Guduchi ale było po tej herbacie bardzo żle . od kiedy jestem chora to tysiąc razy się zastanawiam zanim sięgnę po coś nowego , nawet rooibosa się boję spróbować . :neutral:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Triphala

Post autor: maggie0278 » 12 gru 2013, 22:29

Moja córka z CU nie miała żadnych efektów po Triphala, a leku dostaliśmy od szwagierki 3 opakowania.

Po połowie pierwszego odstawiliśmy u niej tan lek i ja się za niego "wzięłam".

I po pierwszym opakowaniu zaczęłąm odczuwać mega poprawę, unormalizowały się stolce, zaczęłam wypróżniać się regularnie, nie miałam wzdęć. Było lepiej.

Natomiast jedyne co zauważyłam na początku stosowania, to .....nieciekawe gazy....ale podczas kuracji w dalszym okresie czasu to się uspokoiło.
Bardzo byłam zadowolona ze stosowania tego preparatu.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziołolecznictwo”