Triphala

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daros
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2007, 22:44
Choroba: CU
Lokalizacja: Perth, Szkocja

Triphala

Post autor: Daros » 31 sty 2008, 23:23

Heja.

Chciałbym Was się spytać o indyjskie zioła "Triphala" (biore asamax i probiotyki)

Jeżeli powtarzam pytanie to bardzo przepraszam, ale na tej stronie jest tyle tematów, że po prostu nie mam sił wertować...

P.S. Mam Colitisa od pół roku (stwierdzonego), miałem dopiero jeden średni atak a poza tym jest wszystko ok i mam nadzieje że tak zostanie...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Dziękuję.

Daros.
...

des!re
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2009, 13:58
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

Triphala - co sądzicie, bo ja jestem lekko zszokowany?

Post autor: des!re » 27 lip 2009, 14:44

Witam,

Chciałbym się z Wami podzielić pewnym odkryciem, którego dokonałem jakieś 1,5 miesiąca temu, może komuś też pomoże...
Mam 30 lat i choruję na CU od 10 lat (był już szpital 3lub4 razy), wiadomo lekarstwa brałem jakie tylko się da, ale wszystko bez większych rezultatów - jeśli mnie pamięć nie myli to remisję miałem tylko parę razy i na bardzo krótko (zresztą co ciekawe, wtedy kiedy z braku wiary na jakiekolwiek polepszenie nie brałem dosłownie nic - a trwało to jakieś 1,5 roku!?).
Ale ostatnimi czasy znowu podupadłem na zdrowiu tzn. biegunka, kibelek kilka razy dziennie i krew - czyli CU w całej okazałości (zero funkcjonowania w dzisiejszym świecie). Byłem naprawdę już ostro podłamany bo do tego pojawiły się także straszliwe wzdęcia (przy biegunce! :cry: ). Postanowiłem więc zaradzić coś tylko na te wzdęcia (bo oczywiście wiedziałem że o CU nie ma mowy co marzyć).
Zdesperowany wertując internet natknąłem się całkiem przypadkiem na indyjski specyfik o nazwie Triphala - jako na rewelacyjny środek na wszelkie problemy jelitowe, w tym sic! na wrzodziejące zapalenie jelita grubego! Nie namyślając się długo zakupiłem ów środek dietetyczny (jak go czasami się określa), a co tam raz kozie śmierć!
I teraz kto chce niech wierzy a kto nie to nie, ale w poniedziałek byłem nie do życia, w środę wziąłem już pierwszą dawkę a w natępny poniedziałek za tydzień:
-wzdęcia były 50% mniejsze,
-kibel tylko rano krótko po przebudzeniu (1-2razy),
-ZERO biegunki (która trwała już chyba z rok).
Uwierzcie mi, ale dziś tj. jakieś 1,5miesiąca po wzięciu pierwszy raz tych ziół zdarzyło mi się już kilka razy nie pójść do kibelka przez 24h!! Naprawdę - uczucie bezcenne!!, którego nie zaznałem przez ostatnie 10 lat. Zresztą apetyt mam wręcz wilczy, przytyłem całe 3kg i do tego czuję się nieporównywalnie lepiej. Teraz nie wiem czy to tylko taki zbieg okoliczności, czy rzeczywiście na mnie tak zbawiennie działają te zioła?
Oprócz Triphalli 2xdziennie, biorę jeszcze tylko Len - tabletki ziołowe (1 raz dziennie 1 tab.) oraz Asamax (całe 750mg dziennie).

Pozdrawiam Wszystkich i mam nadzieję, że może komuś też pomoże.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Triphala

Post autor: Mamcia » 27 lip 2009, 18:42

To jest kryptoreklama ziół, które w żaden sposób nie sa przebadane, a strony ich to naprawdę kuriozum. Chyba zacznę sprzedawać jakiś susz, w który wierzyła moja praprababcia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

des!re
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2009, 13:58
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

Re: Triphala

Post autor: des!re » 27 lip 2009, 19:06

Tak też myślałem, że większość będzie reagować. No cóż jak to się mówi "tonący brzytwy się chwyta" prawda? A co do kryptoreklamy, to kto tak myśli ten jest w wielkim błędzie... i wysilcie się trochę zanim coś napiszecie i skrytykujecie! Już żałuję, że to wszystko napisałem, zupełnie nie potrzebnie...

Misia

Re: Triphala

Post autor: Misia » 27 lip 2009, 19:10

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

des!re
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2009, 13:58
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

Re: Triphala

Post autor: des!re » 28 lip 2009, 06:27

Proszę zatem Moderatora tego forum o USUNIĘCIE mojego całego posta na temat tych ziół i przepraszam, że śmiałem wogóle wspomnieć (nie namawiając przecież nikogo do niczego) o czymś co jest naukowo nie udowodnione... dziwne macie tutaj podejście do sprawy, ale cóż widocznie tak musi być.

Misia

Re: Triphala

Post autor: Misia » 28 lip 2009, 09:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Triphala

Post autor: obyty.z.cu » 28 lip 2009, 13:04

ja tylko ogolnie chce wpisac, ze producent czyli Producent: Himalaya Drug Co. Ltd to bardzo ceniona i uznana firma .Osobiscie z tej firmy korzystam z Liv 52 i mi pomaga.
Inna sprawa to cena lekow,nie sa tanie.Na stronie http://www.doz.pl/leki/p2571-Liv_52 pokazuje, ze ten lek jest tanszy o 1/3 niz przez firme podana wyzej.
Ale, gwoli prawdy, zona przywiozla mi ten lek z Indii i tam byl naprawde tani.
W Indiach ta firma jest bardzo ceniona, a jej leki ogolnie stosowane.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Re: Triphala

Post autor: Misia » 28 lip 2009, 14:07

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

des!re
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2009, 13:58
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

Re: Triphala

Post autor: des!re » 28 lip 2009, 21:20

Zatem uważam na tę chwilę temat za zamknięty.

A dla sprostowania powiem tylko, że jestem na tym forum prawie od początku swojej choroby, tylko uleciał mi gdzieś login z hasłem (wstawiłem nawet kiedyś taki post dot. wyleczenia chorego na wrzody jelit człoweka jakimś tam hyba jadem skorpiona czy jakoś tak...(już pewnie ktoś się smieje :wink: ), ale mniejsza o to... I proszę uwierzcie mi, że znane mi są Wasze historie i wszelkie problemy (bo sam mam takie same?) Tylko w moim odczuciu prawda jest dosyć bolesna, a mianowicie 10 lat temu leczono mnie prawie tak samo jak teraz, czyli postęp w medycynie farmalogicznej prawie żaden! (ciągle te same lekarstwa, dietki i innne opowieści i każdy kolejny gastrolog ma swoją wizję opierającą się dokładnie na tym samym w moim przypadku kruchym fundamencie). Dlatego proszę nie dziwcie mi się, że tak entuzjastycznie podszedłem do czegoś po czym tak naprawdę przez ostatnie 10lat tak dobrze się nie czułem. Chciałem po prostu tylko napomnieć, nie zmuszając nikogo do kupowania czegokolwiek. Nie wspomnę już o tym, że jeszcze 2-3 miesiące temu chciano mnie kłaść do szpitala ze względu na nie zaciekawe wyniki morfologii (wskazujące na dość poważne zaostrzenie choroby) i ogólnie na niezaciekawą kondycję. I zgadnijcie co usłyszałem? - Położymy Pana na 3-4dni i wyjdzie Pan jak nowo narodzony. Damy Panu trochę sterydów, wlewki, przetoczymy krew, zobaczy Pan! - na co ja jak to usłyszałem to poprostu podziękowałem, bo w moim przypadku to nie przynosi rezultatów i przechodziłem to już parę razy. Postaram się również zrobić sobie za niedługo dokładne badania krwi i porównać jak to jest naprawdę? Bo odczucia mam naprawdę bardzo pozytywne.

Na koniec chciałbym życzyć Wszyskim i tym bardzo twardo stąpającym po ziemi :wink: i tym trochę lżej, co najmniej 100 letniej remisji!!! Ja ze swojej strony obiecuję odezwać się za jakiś czas i napisać jak mi idzie dalej z tym dżemem :mrgreen: i czy mi się jeszcze nie przejadł...Pozdrawiam.

Misia

Re: Triphala

Post autor: Misia » 28 lip 2009, 22:14

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

dawidekch
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 13 sie 2010, 17:54
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Triphala

Post autor: dawidekch » 19 wrz 2011, 10:49

Witam

Ostatnio zakupiłem Triphala. Prawdopodobnie był to zbieg okoliczności ale od miesiąca można powiedzieć że mam remisję.

Zaostrzenie rozpoczeło się w maju. Dostałem metypred (40mg) imuran, początkowa dawka przez 14 dni 50mg a teraz 100mg i sulfasalazyne 3x2. Po kilku tygodniach trochę mój stan się unormował. Rozpocząłem schodzenie z metypredu i w połowie lipca przestałem brać sterydy.
Było dobrze przez tydzień a później zwrot akcji i znów pojawiły się krwiste biegunki. Chciałem zarejestrować się do mojego lekarza ale okazało się że wyjechał na wczasy i najwcześniej będzie za dwa tygodnie. Stwierdziłem że już nic gorszego mi się nie przytrafi i poczekam aż wróci. Akurat przed pogorszeniem przyszła mi paczka z Triphala. Po tygodniu brania zaczeło się poprawiać a po ok 10 dniach ustąpiło krwawienie i biegunka.

Możliwe że imuran zaczął w końcu działać. Biorąc kapsułki Triphala zauważyłem że mam mniejsze wzdęcia i mniej gazów :)

Triphala kupiłem za 20zł więc nie są to jakieś duże pieniądze.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Triphala

Post autor: ulka1986 » 22 lis 2013, 20:24

Temat może dawno nie ruszany ale napiszę. Kupiłam te zioła jak jeszcze nie miałam pojęcia na co choruje ale miała. Już objawy tzn biegunkę i po tygodniu stosowania rozlozylo mnie totalnie na szczęście po odstawieniu szybko się hemoroidy uspokoiło :mrgreen:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Posty: 462
Rejestracja: 01 wrz 2012, 20:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląskie

Re: Triphala

Post autor: Nibiru » 10 gru 2013, 00:55

Badanie kliniczne Triphala dla ciekawych

http://www.bioline.org.br/pdf?pt06008

Niektórym się co nie co poprawiło w próbie klinicznej, badana była między innymi konsystencja stolca, kolor, jakość, a także apetyt, poziom bólu w nadbrzuszu, wzdęcia itp itd
Ogólnie koleżka któremu to co nieco pomogło miał trochę racji, nie wyssał tego z palca całkowicie.
Coś tam może to wspomoże ;)

Awatar użytkownika
Latek
Początkujący ✽✽
Posty: 82
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:13
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Triphala

Post autor: Latek » 10 gru 2013, 16:46

Triphalę produkuje także Swanson, ale mając do wybór wybrałabym Himalayę i to z co najmniej kilku powodów:
- preparaty tej firmy w dużej mierze oparte są na medycynie ayurvedyjskiej, a Indie mają w tej dziedzinie duuuuuże doświadczenie
- byłam leczona ich lekami po wypadku na Sri Lance i w moim przypadku okazały się skuteczne
- firma spełnia standardy międzynarodowe

Preparatu Triphla nie stosowałam, ale uważam, że zarówno Himalaya jak i mniej znana w Polsce lankańska firma Siddhalepa, są godne polecenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziołolecznictwo”