Zioła

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kkarst
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 30 paź 2006, 13:56
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zioła

Post autor: kkarst » 22 lut 2007, 12:54

aharat pisze:a wiecie może gdzie w Warszawie owi bonifraci urzędują i ich cudowne ziółka można dostać? :)
Bonifratrzy przyjmują w Warszawie na Bonifraterskiej.
Pozdrawiam

dusia78
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 21 cze 2007, 21:32
Choroba: osoba zainteresowana
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zioła

Post autor: dusia78 » 27 cze 2007, 11:45

A ja kupiłam mężowi(CU) wczoraj-ziele rdestu ostrogorzkiego- napisane jest, że stosuje się w krwawieniach w przewodzie pokarmowym oraz zylaków odbytu jako pomocniczy środek przeciwkrwotoczny. Wypróbujemy i zobaczymy. Może ktoś z WAs już pił te ziółka :?:

Awatar użytkownika
madzia
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 05 sie 2004, 02:16
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: kraków

Re: Zioła

Post autor: madzia » 20 wrz 2007, 02:43

A mi pomaga szałwia....
Zresztą nawet na opakowaniu jest zaznaczone z e zapaleiach jelit jest wskazana....
zawsze warto zaczynać od nowa.. asamax, i eksperymenty :)

lilo
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 19 gru 2006, 20:31
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: uk

Re: Zioła

Post autor: lilo » 13 kwie 2008, 11:08

najlepszy dla mnie jest gastrosan z herbapolu, polecam picie regularnie

Awatar użytkownika
Marek5212
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:36
Choroba: CU w rodzinie
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Zabratówka

Re: Zioła

Post autor: Marek5212 » 22 maja 2008, 11:41

Wracając do Bonifratrów, najlepiej jechać do nich wraz z aktualnymi wynikami badań. Mieszanka ziołowa dobierana jest indywidualnie do każdego przypadku. Ojcowie Bonifratrzy przyjmują w Warszawie na Sapieżyńskiej 5a, w Łodzi na Kosynierów Gdyńskich 61 i Krakowie na Krakowskiej 48. Kolejne mieszanki ziół można zamówić przez internet posiłkując się otrzymaną uprzednio receptą.
Same w sobie zioła nie posiadają mocy uzdrawiającej, lecz wspierającą leczenie.
Przekonaie o ich skuteczności też nie jest bez znaczenia :!:
Więcej znajdziecie na http://www.bonifratrzy.pl/. :roll:
Marek

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 22 lip 2006, 23:20
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Zioła

Post autor: Habik » 15 cze 2008, 14:13

Jeśli ktoś lubi eksperymentować z ziołami to polecam kłącze Pięciornika Kurze Ziele, wypróbowałem na sobie, w smaku obrzydliwe, ale efekty znakomite :) oraz Mieszankę ziołową ojca Klimuszki na CU.
CU z towarzyszącą pierwotną małopłytkowością immunologiczną

Biorę: Różne różności ;)

Awatar użytkownika
Marek5212
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:36
Choroba: CU w rodzinie
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Zabratówka

Re: Zioła

Post autor: Marek5212 » 22 cze 2008, 20:52

Nie polecam eksperymantować na żywym organiźmie, a tym bardziej własnym.
oo. Bonifratrzy to lekarze o dużym doświadczeniu i niewątpliwych sukcesach. Jak wiecie z CU sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ ma ona charakter indywidualny dla każdego przypadku. Wizyty u lekarzy zakonników są bazpłatne, płaci się wyłącznie za zioła. :wc:
Marek

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 22 sty 2009, 06:35
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zioła

Post autor: paubom » 18 lut 2009, 09:57

Cholera, a na mnie zioła chyba źle działają. :smutny: Choć nia mam dokładnego ropoznania, co mi dolega, próbowałam dwukrotnie podejścia do ziół. Raz zapisał mi je człowiek który zajmuje się zielarstwem i bioenergoterapią. Prawdopodobnie uczeń o. Klimuszko. Uznał, że mam nieżyt jelita grubego, cokolwiek to oznacza, obok szeregu innych niedomagań mojego organizmu. Niestety się w większości potwierdzają. No i zaczęłam sobie te mieszanki stosować, ale i też zaczęło mnie po nich bardziej czyścić :wc: , choć typowej biegunki (luźnej) nie mam. Drugie podejście zrobiłam teraz niedawno, bo pęcherz mi niedomagał, a antybiotyki też działają na mnie drażniąco. I znów powtórka z rozrywki. Chyba nie jest mi pisane leczenie się ziółkami. No chyba, że rumianek, mięta, melisa w torebkach ekspresowych. To nie powoduje u mnie sensacji.
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zioła

Post autor: Natalka » 18 lut 2009, 13:35

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
czyli że trzeba prosto od zielarza kupować lu samemu zbierać i tylko wtedy jest sens ich używać? :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 06 paź 2007, 14:57
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Zioła

Post autor: kasieek99 » 18 lut 2009, 20:33

a ja pijam rumianek non toper taki w torebkach wlasnie i bardzo dobrze na mnie dziala.
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zioła

Post autor: obyty.z.cu » 18 lut 2009, 20:42

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

to jakies nieporozumienie chyba :razz:
niemozna ogladac kwiatkow na pocztowce i mowic, ze pachna !

Ziola to przepis, to odpowiednie zaparzanie, wogole, warto wiedziec co to napar, co to wywar, co to...herbata :wink:
Musi byc, smak, zapach, musi dzialac na nasze ..jakby to okreslic, na nasze zadowolenie !
Ziola odpowiednio przygotowane i podane maja dzialanie min. lecznicze, ale nie tylko.
Herbata w saszetkach jest dobra, jesli nie ma innej , a "chce" sie wypic napoj pod nazwa "herbata".
Wogole uzywanie nazwy "herbata" do ziol jest niestosowne.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Zioła

Post autor: Miska Ryżu » 18 lut 2009, 21:05

Natalka pisze: czyli że trzeba prosto od zielarza kupować lu samemu zbierać i tylko wtedy jest sens ich używać? :neutral:

Nie koniecznie u zielarza, większość ziół można kupić również w aptece (u mnie zazwyczaj na zamówienie), następnie jak ma się jakiś przepis, to na tej podstawie miesza się ze sobą różne ziółka i już można pić :-)

Co do zbierania samemu, ja na śląsku to nawet bałam się zbierać mlecze na zrobienie z nich miodu, ze względu na wysoki stopień skażenia ich różnymi pierwiastkami :mrgreen:
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zioła

Post autor: obyty.z.cu » 18 lut 2009, 21:40

magdalene pisze:Ale tu chyba miało być o ziołach.
no wlasnie :wink:
obyty.z.cu pisze:Wogole uzywanie nazwy "herbata" do ziol jest niestosowne.
magdalene pisze:jestem pewna, że w saszetkach herbat z tzw. górnej półki faktycznie jest herbata.
jesli lisciasta to to i dobra, jesli ktos sie pokusi o poznanie ich, to i wybierze taka odpowiednia.
Ze wzgledu na technologie przygotowania saszetek, jest "pewna" roznica, powiedzmy duza roznica miedzy saszetkami, a herbata przygotowana z odpowiednich "lisci".
Powiedzmy, ze saszetki sa takim...substytutem !
Dodam, ze jak w kazdym przypadku liczy sie sposob przygotowania.

Te wyjasnienia dotycza zarowno herbaty "orginalnej" jak i ziol, tyle, ze wg mnie ziola w saszetkach to takie male nieporozumienie, ale...na bezrybiu i rak ryba :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zioła

Post autor: Natalka » 19 lut 2009, 13:47

obyty.z.cu pisze:musi dzialac na nasze ..jakby to okreslic, na nasze zadowolenie !
na zadowolenie to są inne zioła :razz:
Miska Ryżu pisze:Co do zbierania samemu, ja na śląsku to nawet bałam się zbierać mlecze na zrobienie z nich miodu, ze względu na wysoki stopień skażenia ich różnymi pierwiastkami
oczywiście miałam na myśli zbieranie w ekologicznie czystych rejonach :wink:
takie mlecze to nawet strach chomikowi dawać

darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: Zioła

Post autor: darecki » 20 lut 2009, 08:36

zgadzam się z Natalką :)
Napiszcie jakie zioła lepiej pić rano a jakie wieczorem , gdzieś wyczytałem, że rano rumianek a mięta na wieczór i po obfitych posiłkach , zieloną herbatę piję cały dzień podobno nie można przedawkować
pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Ziołolecznictwo”