Herbata z Łopianu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bombowy
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 11 paź 2017, 09:34
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Gdynia

Herbata z Łopianu

Post autor: Bombowy » 22 paź 2017, 10:17

Pfff czytalem zeby zaparzac sobie herbate z łopianu ktos cos na ten temat wie przy CU ? I znow rano wstac wysadzilo mnie czyli isc z 5 razy do toalety i jedzenie z poprzedniego dnia i patrze krew w stolcu :( czyli blona dobrze sie nie goi masakra a juz pare dni myslalem ze spokoj od krwi mam. Mam wizyte w czwartek u lekarza ogolnego badania krwi zleci i wogle i poprosze jeszcze o badanie kalu czy jakiejs bakterii nie ma nie zaszkodzi mi.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Herrata z Łopianu

Post autor: Noelia » 25 paź 2017, 01:49

Bombowy pisze:czytalem zeby zaparzac sobie herbate z łopianu ktos cos na ten temat wie przy CU ?
O łopianie przy CU to akurat nie słyszałam, ale szczerze polecam rumianek oraz krwawnik - jako wspomagające leczenie zioła.
Obie rośliny działają przeciwskurczowo i przeciwzapalnie, łagodzą lekkie bóle brzucha, a krwawnik jest dodatkowo przeciwkrwotoczny - hamuje krwawienie.
To oczywiście słabe działanie, leków nie zastąpi, ale może pomóc.
Mąż kiedyś nie znosił takich ziołowych smaków, ale szybko się przyzwyczaił i teraz nawet lubi te napary.

Znajomy z męża pracy ma wrzody żołądka i codziennie pije tam "Herbatkę dla żołądkowców" - i raz dał mężowi całe opakowanie na spróbowanie - "bo może na wrzody jelit też pomoże" - i naprawdę jakieś tam rezultaty są, tzn. pomaga na lekkie skurcze, jak coś tam pobolewa, jakiś dyskomfort jelitowy po posiłku itp.
Cudów czy rewelacji nie oczekuj, ale przetestować można.
Info producenta:
Herbatka Dla żołądkowców 20 sasz to mieszanka ziołowa polecana dla osób mających problem z żołądkiem, np. dla tak zwanych wrzodowców. Dużo osób mających skłonności albo problemy ze stanami zapalenia jelit czy żołądka również stosuje tę herbatkę. Kolejna grupa ludzi, która stosuje tę mieszankę ziołową, to osoby cierpiące na nadkwasotę. "Dla żołądkowców" nie podrażnia w żaden sposób naszego układu pokarmowego, przez co jest całkowicie bezpieczna. Zioła, które występują w mieszance działają osłonowo i zawierają wiele witamin i soli mineralnych. Mieszanka została skomponowana z ziół pozyskiwanych z całkowicie naturalnych środowisk i mają certyfikaty ekologicznych produktów.

Herbatka Dla żołądkowców to dobry pomysł dla osób mających problem z żołądkiem bądź jelitami oraz dla osób chcących profilaktycznie dbać o swój organizm.

Sposób użycia: 1 saszetkę herbatki zalać wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem około 10 minut.

Skład: Owoc róży, bzu czarnego, głogu, tarniny; ziele ślazu, bukwicy, przytulii; kwiat ślazu, nagietka; liść babki zwyczajnej w różnych proporcjach.

Masa netto: 40g (20 saszetek po 2g).
Odnośnie łopianu, to przeczytałam, że zwiększa wytwarzanie soku żołądkowego oraz enzymów trawiennych (podobnie jak mięta pieprzowa), więc z tym lepiej ostrożnie, bo może podrażniać błonę śluzową.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziołolecznictwo”