Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aguskowatosc89
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 18 wrz 2016, 19:14
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: aguskowatosc89 » 09 lut 2017, 23:32

Cześć, szukając ratunku dla swojego zlego stanu zdrowia przeszukałam internet i natrafiłam na bloga PepsiEliot. Pisze ona tam dużo o alternatywnych sposobach leczenia crohna: http://www.pepsieliot.com/choroba-lesni ... uleczalna/ Pisze ona tam o korze drzewa iksińskiego - Lapacho. Mam chęć to wypróbować, ale chciałam się najpierw spytać czy ktoś o tym słyszał / stosowal ?

Pozdrawiam, Aga

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: Anette28 » 10 lut 2017, 16:57

ja tego nie stosowałam, ale aloes tak i jak widać nie pomógł, więc to tak jak z lekami jednemu pomoże, drugiemu nie
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: czarny » 10 lut 2017, 19:19

dokladnie tak. jezeli kosztuje ona jakies przyzwoite pieniadze warto sprobowac. spokojnie, zeby nie przesadzic. jak nie pomoze to sprobowac czegos innego, warto szukac, jest mnostwo osob ktore poprzez diety eliminacyjne (glutenu, miesa itp), ziola itp naprawde poprawiaja sobie zycie.

tutaj jest o tyle dobrze, ze o ile sie pamieta zeby nie jesc rzeczy typu muchomor sromotnikowy to w przeciwienstwie do lekow substancje naturalne nie groza nam skutkami ubocznymi. co najwyzej mala sraczka :P

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: Wiolanowa » 11 lut 2017, 18:19

Również jestem ciekawa. Przypadkiem też czytałam tą samą stronkę o leczeniu herbatą lapacho. Zastanawiam się nad zakupem, ale nie wiem czy biorąc azę i sterydy można...

aguskowatosc89
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 18 wrz 2016, 19:14
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: aguskowatosc89 » 11 lut 2017, 20:59

no wlasnie, mam podobną rozterkę, ale myślę, że bardziej niż dziad Crohn nic już nie zaszkodzi :P chyba sobie to zamówię,ale warto by było skonsultować to z lekarzem, tylko lekarz pewnie tylko popatrzy sie krzywo i nie będzie miał zielonego pojęcia o czym mówię... W tym artykule jets wymienionych jeszcze wiele innych alternatywnych sposobów leczenia, ale jakoś to najbardziej przykuło moją uwagę...

aguskowatosc89
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 18 wrz 2016, 19:14
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: aguskowatosc89 » 11 lut 2017, 21:23

zamówiłam :) i przy okazji parę innych herbatek tez :D jak zacznę pić to zrobię update z moimi wnioskami ;)

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: Wiolanowa » 11 lut 2017, 21:40

Pamiętaj się tu wypowiedzieć... A gdzie kupiłaś, w zielarskim?

aguskowatosc89
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 18 wrz 2016, 19:14
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: aguskowatosc89 » 11 lut 2017, 22:44

Pewnie, nie zapomnę. Kupiłam przez internet, w sklepie z herbatkami ;)

SonicAL
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:36
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: SonicAL » 06 mar 2017, 10:19

No i jak tam herbatki? Działają? Albo inne specyfiki z tego bloga?

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: michal_mg » 06 mar 2017, 17:06

Lapacho wzmaga działania - siłę - systemu immunologicznego. W chorobach autoimmunologicznego nie poleca się tego bo... wzmaga działanie systemu immunologicznego i może to wzmóc chorobę, choć nie zawsze. Trzeba ostrożnie, bo nie wiadomo jak zadziała.
Obrazek

aguskowatosc89
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 18 wrz 2016, 19:14
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: aguskowatosc89 » 08 mar 2017, 20:49

Skonsultowalam sie z lekarzem I powiedzial, ze moge to pic, ale dopiero pozniej jak wyjde bardziej na prosta. Wiec update z mojej strony pojawi sie dopiero za jakos czas...

czapras
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2009, 10:43
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: czapras » 19 lip 2018, 09:38

odswiezam temat, czy ktos popijal sobie ta herbe z lapacho ?
"Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia."

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: Noelia » 19 lip 2018, 15:24

czapras pisze:
19 lip 2018, 09:38
odswiezam temat, czy ktos popijal sobie ta herbe z lapacho ?
Teściowa pije jako wspomaganie leczenia boreliozy.
Próbowałam, niezbyt fajny smak, taki cierpki i jakby gorzkokwaśny :/
Nawet Fortrans mnie chyba mniej odrzucił :lol:
Nie wiedziałam, że może mieć jakiś sens w NZJ, poczytam o tym.
Pamiętam, że na opakowaniu jest napisane Herbata Inków + jest wzmianka o leczeniu wrzodów żołądka oraz zapalenia stawów.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Nicość

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: mosterdziej » 19 lip 2018, 19:09

Nie wierzę, że jest coś gorszego niż Fortrans. :E
Chociaż kiedyś do pasażu podawali mi bodaj kredę (białe świństwo) i anyż (?) - nie pamiętam, wieki temu to było... ohyda. W przerwie pomiędzy seriami badań zrzygałem się prawie na pielęgniarkę (ogólnie poleciało ze mnie ze wszystkich stron, na szczęście ubikacja była pod ręką, więc nie było kompletnej tragedii). ;)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Lapacho - kora drzewa iksińskiego

Post autor: Noelia » 21 lip 2018, 16:31

mosterdziej pisze:
19 lip 2018, 19:09
Nie wierzę, że jest coś gorszego niż Fortrans.
Gdy mąż pił Fortrans pierwszy raz, to też był przekonany, że nie ma nic gorszego ;)
Jednak zmienił zdanie, gdy dostał do wypicia kontrast przed tomografią.
mosterdziej pisze:
19 lip 2018, 19:09
Chociaż kiedyś do pasażu podawali mi bodaj kredę (białe świństwo) i anyż (?) - nie pamiętam, wieki temu to było... ohyda. W przerwie pomiędzy seriami badań zrzygałem się prawie na pielęgniarkę
On akurat nie miał nigdy pasażu, ale ten kontrast przed TK też ocenił jako anyżkowy (ciekawe, z anyżem to przecież na pewno nie ma nic wspólnego) i też cudem tego nie zwymiotował.
Jego najgorsze doświadczenie smakowe w życiu.
Może dlatego, że nienawidzi tej przyprawy.
Nie wiemy, co to była za substancja konkretnie w tym doustnym kontraście, bo na wydruku z badania tego nie napisali, a mąż czuł się akurat wtedy tak tragicznie, że nie miał głowy do żadnych szczegółowych pytań.
Jak miał później zleconą enteroklizę MRI, to się aż ucieszył, że do tego badania zakładają sondę przez nos i nie trzeba pić żadnego paskudztwa :lol:
mosterdziej pisze:
19 lip 2018, 19:09
ogólnie poleciało ze mnie ze wszystkich stron, na szczęście ubikacja była pod ręką, więc nie było kompletnej tragedii
Takich sytuacji to mąż zaliczył w szpitalu kilka i niestety akurat nie było WC pod ręką...
Pocieszał się tym, że na oddziałach gastro to pewnie już niejedno widzieli :lol:
I faktycznie na nikim z personelu nie zrobiło to najmniejszego wrażenia.
No i najważniejsze, że w tej klinice wszyscy - zarówno lekarze, jak i pielęgniarki oraz salowe - byli bardzo życzliwi, pomocni, tak naprawdę "z powołania" :roll:
W innym przypadku można by po takiej niefajnej akcji doświadczyć niezłej traumy.

Ale akurat do tamtej TK z tym nieszczęsnym kontrastem zalecili założyć pieluchomajtki na wszelki wypadek - i całe szczęście, bo dzięki temu wpadki nie było.
A przed enteroklizą jakoś nikt nie wspomniał o takim zabezpieczeniu, czego mąż bardzo żałował w trakcie badania, bo parcie jest jednak kosmiczne - ale jakoś się udało, bo to już była remisja.
W każdym razie - wątek o Lapacho, ale jeśli przypadkiem czyta to ktoś przed tego typu diagnostyką, to po tych męża doświadczeniach proponuję pomyśleć o pieluchomajtkach albo podobnym rozwiązaniu, bo wiem, że mąż nie jest w tej kwestii wyjątkiem, a po co ryzykować, zwłaszcza jeśli ktoś ma skłonność do biegunek i nagłych bolesnych parć.

A smak to jest jednak mega indywidualna sprawa.
Wg mnie Fortrans nie jest aż taki koszmarny, smakuje jak nieudana - słodkawa, a przy tym przesolona - zupa rybno-marchewkowa :lol:
No ale ja wypiłam tylko kilka łyków na spróbowanie, więc łatwo mi powiedzieć - gdybym miała wypić 4 litry, jak mój mąż, to też bym pewnie miała dość takich wrażeń.
Jemu udało się wypić zalecaną całość tylko dlatego, że rozpuszczał ten Fortrans w wodzie smakowej, dodawał mnóstwo soku z cytryny (świeżo wyciśniętego, tylko odcedzonego z tych "farfocli") i pił ten roztwór schłodzony (dzbanek trzymał w lodówce + duuużo kostek lodu).

A tytułowa herbata Lapacho dla mnie jest paskudna (cierpka, metaliczna, gorzka, kwaśna i pikantna jednocześnie), a wg teściowej (która ze względu na boreliozę pije kilka szklanek dziennie, oczywiście dodatkowo do leczenia właściwego, czyli m.in. antybiotyków) jest bardzo smaczna i przyjemnie "ziołowa", określa ją jako orzechowo-czekoladową, czego nie mogę pojąć :mrgreen:

Jeśli chodzi o picie Lapacho w NZJ, to warto zwrócić uwagę na działania niepożądane:
Możliwe efekty uboczne:
Nudności, wymioty, bóle brzucha. W razie wystąpienia tych efektów ubocznych należy przestać przyjmować lapacho. Lapacho może też obniżać płodność u mężczyzn.
Cytat ze strony eherbata.
Hmm...:neutral:
Także mąż raczej nie będzie ryzykować, nie tęskni za takimi objawami, a działanie lecznicze na NZJ to jest akurat wątpliwe.
We właściwości antybiotyczne Lapacho wierzę, bo jest wiele danych na ten temat, Indianie też to pili (i pewnie nadal piją) w takim celu.
Z powodu tych przeciwbakteryjnych właściwości teściowa to stosuje na boreliozę.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziołolecznictwo”