babka jajowata (Plantago ovata)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
minia78
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 25 paź 2012, 22:05
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: babka jajowata (Plantago ovata)

Post autor: minia78 » 17 sty 2013, 20:01

Mam pytanie. Pojawiła się informacja, że babkę nie powinno się stosować przy krwawieniach. Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

Awatar użytkownika
mkris
Początkujący ✽✽
Posty: 70
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:21
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rydultowy
Kontakt:

Re: babka jajowata (Plantago ovata)

Post autor: mkris » 17 sty 2013, 20:21

minia78 pisze:Mam pytanie. Pojawiła się informacja, że babkę nie powinno się stosować przy krwawieniach. Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?
mam nadzieje ze tak nie jest,bo jestem aktualnie w stanie zaoszczenia i krwawie a babke juz zamowilem przez internet...
2x1g Salofalk , 1x Pantoprazol 20mg , claversal rektalschaum 1g

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: babka jajowata (Plantago ovata)

Post autor: Dżordż » 06 sty 2014, 13:40

Mamcia pisze:W trakcie fermentacji nasion babki jajowatej w jelitach wydziela sie kwas mas3owy (to ten, którym cuchnie zje3cza3e mas3o), a od do?a dawna, postuluje sie, ?e krótko3ancuchowe kwasy t3uszczowe (SCFA) sprzyjaj? reemisji. Podawanie diety z nasionami babki transgeniicznym szczurom sprzyja3o z3agodzeniu objawów zapalenia jelita grubego. U szczurów, u których colitis wywo3ano TNBS, diecie wzbogaconej w babk? towarzyszy3 wzrost produkcji SCFA, które wp3ywaj? na poziom TNF-alfa i NO (tlenku azotu).
Jak to z tym kwasem masłowym jest? Babka jajowata pomaga w jego tworzeniu się cz też nie?W kwartalniku 3/2013 nie jest napisane że babka przyczynia się do powstawania kwasu masłowego. A wymienionych jest wiele substancji pokarmowych.

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
Posty: 115
Rejestracja: 17 gru 2013, 12:09
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: babka jajowata (Plantago ovata)

Post autor: Asiulka1989 » 06 sty 2014, 21:49

mkris pisze:
minia78 pisze:Mam pytanie. Pojawiła się informacja, że babkę nie powinno się stosować przy krwawieniach. Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?
mam nadzieje ze tak nie jest,bo jestem aktualnie w stanie zaoszczenia i krwawie a babke juz zamowilem przez internet...
Z tego co wiem, to babka lancetowata hamuje krwawienia:) Więc myślę, że nie masz się czego obawiać. Proponowałabym jednak zastosować raz i odczekać przynajmniej 1 dzień.
Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia. Dr Edward de Bono

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziołolecznictwo”