dzika lniany łupina herbata

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bananarama
Debiutant ✽
Posty: 14
Rejestracja: 05 cze 2012, 04:52
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Haiti

dzika lniany łupina herbata

Post autor: bananarama » 20 paź 2012, 12:53

ostudzoną herbate z dzikiej rózy słodzimy łyzeczką miodu gryczanego, dodajemy łupiny babki płesznik, mieszamy jak zrobi sie kisiel dolewamy troche lenvitolu(olej lniany zimnotłoczony) mieszamy porzadnie i pijemy to na czczo poł godz przed sniadaniem.

działanie poprawiajace wypróżnienia, odżywcze, łagodzace.Jak ktos sie odwazy i spróbuje mojego przypadkowego odkrycia tej mikstury to proszę o napisanie jak zadziałało.

uzasadnienie:

dzika róza - znane działanie odzywcze, duzo wit C, wg ksiazki zielarskiej która mam równiez dobra na rózne probemy zołądkowo-jelitowe.

miód gryczany - gdzies pisali ze jak słodzic dzika róze to najlepiej gryczanym, rzepakowy tez mozna wypróbowac albo jakikolwiek inny.Sam miód łyzeczka na szklanke letniej wody wypity rano podobno ma działanie przeczyszczające wiec moze cos w tym jest.Dodatkowo słodkie dostajace sie do okręznicy nasila wypróżnienia.

łupina babki płesznik - wiadomo colon c, albo taniej kupic na allegro sama łupine bez proszku z bakteriami.

olej lniany - podobno dobry na wszystko, jakies te kwasy tłuszczowe ma super i takie tam.Wiadomo, ze 2 łyżki oleju lnianego na noc maja działanie przeczyszczające, a sam olej dodawany do jedzenia natłuszcza masy pokarmowo-kaowe ułatwiajac im przejście przez chorobowo zmienione jelita, dodatkowo łączac się ze sluzami z łupiny płesznik moze działa jeszcze lepiej.
but u r wrong

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: dzika lniany łupina herbata

Post autor: maggie0278 » 20 paź 2012, 15:47

Trzeba uważać na interakcje pomiędzy ziołami a lekami.

Rośliny o zdolnościach produkujących śluz, powodują iż, śluzówka jelita zostaje powleczona owym śluzem i na skutek tego lek nie jest w stanie przejść ze światła jelita do naczyń włosowatych. W ten sposób dochodzi do osłabienia wchłaniania leku.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziołolecznictwo”