Dieta a atopowe zapalenie skóry

Niekiedy w pewnym momencie żmudnego leczenia, mamy dość i szukamy innej pomocy czy rady. Tutaj możemy opisać swoje doświadczenia w tej kwestii. Chcemy także przypomnieć wszystkim korzystającym z tego, działu, aby zachowali zdrowy rozsądek i nie zapomnieli, że nic nie zastąpi BADAŃ i LEKÓW.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emilder
Debiutant ✽
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Dieta a atopowe zapalenie skóry

Post autor: Emilder » 21 wrz 2023, 15:42

Dieta a atopowe zapalenie skóry. Jakie produkty wykluczyć a jakie warto jest wprowadzić>

Rozmeline
Debiutant ✽
Posty: 37
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Dieta a atopowe zapalenie skóry

Post autor: Rozmeline » 22 wrz 2023, 07:47

Co warto jest wyeliminować:
Pokarmy uczulające: Wyeliminuj lub ogranicz spożycie pokarmów, które mogą wywoływać reakcje alergiczne lub uczuleniowe. Najczęstsze uczulające pokarmy to mleko, jaja, orzechy, ryby, soja i pszenica. Wyeliminowanie lub ograniczenie spożycia tych produktów może pomóc w redukcji objawów AZS.

Pokarmy wysoko przetworzone: Unikaj żywności wysoko przetworzonej, zawierającej sztuczne barwniki, konserwanty i inne substancje chemiczne. Te produkty mogą nasilać stany zapalne w organizmie.

Produkty, które mogą powodować reakcje alergiczne: Skonsultuj się z lekarzem lub alergologiem, aby określić, czy istnieją konkretne pokarmy, na które jesteś uczulony, i unikaj ich.

Weź pod uwagę również tę serie kosmeytków https://verdelab.pl/kategoria-produktu/ ... nie-skory/ Pielęgnacja ma duże znaczenie przy cerze atopowej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie Niekonwencjonalne na Własne Ryzyko!”