Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

czyli to, co możemy jeść zebrane w pyszne dania - pomysły kulinarne własne i ściągnięte. Zapraszamy i życzymy smacznego :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽
Posty: 157
Rejestracja: 10 cze 2010, 11:29
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Patryk » 16 lip 2010, 08:53

Wczoraj spróbowałem troszkę herbatniczków, to dostałem takich wzdęć... Mam taką fajną ciocię (w sumie to babcia mojego przyjaciela, ale znamy się od dzieciaka, a bliższa od cioć z rodziny) i jak moja mama poszła z nią po przyjacielsku porozmawiać to przyniosła mi kawałek taaaaakiego ciasta :) Coś jak sernik na zimno, tyle że jeszcze z takim kremem, ale świetnie się po nim czułem, a w smaku to cukiernie takich nie robią- genialna sprawa :)
Nie odmawiaj dobrego tym, którym się ono należy, gdy akurat jest w mocy twojej ręki je wyświadczyć (Przysłów 3:27)

Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽
Posty: 157
Rejestracja: 10 cze 2010, 11:29
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Patryk » 16 lip 2010, 09:30

Ciasto można jeść cały rok, a jak nie niesie ze sobą problemów- tym bardziej! :) Bardziej zdrowe? Morele są genialne :lol: Ja mam takie z własnego (rodziców) drzewka ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Raysha » 16 lip 2010, 09:42

Ciasta na dłuższą mete nie są zdrowe - cukier fermentuje w jelitach. :) Raz na jakiś czas czemu nie, ale jak wspomniała elwirka, nie o to chodziło Zenobiusowi. Chyba :P

Awatar użytkownika
BananowySong
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: BananowySong » 23 lip 2010, 16:00

Niszka pisze:Pistacje i wszelkie inne orzechy :]
Wow! Jestem nowa i jeszcze nie obeznana do końca z chorobą, ale słyszałam, że orzechy są niewskazane. Jak to wygląda w praktyce?? Ja osobiście jeszcze nie próbowałam, ale przed zachorowaniem wręcz ubóstwiałam pistacje.

Ja proponuję banany. :razz: Poza tym na przegryzkę proponuję też chrupki kukurydziane i biszkopciki-nieźle zapychają. :roll:
"Tylko przez zimę dochodzi się do wiosny"
Gottfried Keller

Wszystko zawodzi. Czas na biologiczne!
(od 26.06.12)
cel: remisja bez sterydów pierwszy raz od 2 lat i pozbyć się tych "koksów" ;)

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: CatAnn » 23 lip 2010, 16:12

BananowySong pisze:
Niszka pisze:Pistacje i wszelkie inne orzechy :]
Wow! Jestem nowa i jeszcze nie obeznana do końca z chorobą, ale słyszałam, że orzechy są niewskazane. Jak to wygląda w praktyce?? Ja osobiście jeszcze nie próbowałam, ale przed zachorowaniem wręcz ubóstwiałam pistacje.

Ja proponuję banany. :razz: Poza tym na przegryzkę proponuję też chrupki kukurydziane i biszkopciki-nieźle zapychają. :roll:
Każdemu szkodzi co innego. Jedni nie mogą zjeść orzechów, a inni jedzą bez konsekwencji. Trzeba samemu to sprawdzić metodą prób i błędów ^^

Biszkopty, chrupki kukurydziane... tak, mniam, mniam, mniam :razz:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
BananowySong
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 22 lip 2010, 20:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: BananowySong » 23 lip 2010, 19:58

To jednak nie wszystko stracone.
Już powoli jestem na etapie próbowania. Jak tylko doprowadzę się do 'stanu idealnego' (po jednej z prób jest troszkę gorzej) to z pewnością spróbuje. Ale na razie muszą mnie zadowolić moje banany :banan: i biszkopciki z czym wcale nie czuję się źle, bo je kocham. :zakochany:
Dzięki za odpowiedzi. :smile:
"Tylko przez zimę dochodzi się do wiosny"
Gottfried Keller

Wszystko zawodzi. Czas na biologiczne!
(od 26.06.12)
cel: remisja bez sterydów pierwszy raz od 2 lat i pozbyć się tych "koksów" ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Raysha » 18 lis 2010, 14:28

Odświeżam temacik.
Zenobiusie, co wymyśliłeś jako zdrowe przekąski? :mrgreen:

Zaczynam mieć podobny problem, a sezon na owoce, które lubię dawno się skończył (Pomrańcze, mandarynki, jabłka i banany to nie jest to co lubię). Wypadałoby bym nie jadła żadnych chipsopodobnych-niezdrowo-tłustych-i-bardzo-kalorycznych rzeczy, bo nie chce tyć :D

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Ania406 » 18 lis 2010, 14:55

Mikrusia, a melony? Żółte, zielone- pycha:) Mango i papaje- można to kupić w zasadzie w każdym supermarkecie. Smaczne i zdrowe :)
Polecam też avocado - jest smaczne, zdrowe i jak się zje pół takiego, to się czuje człowiek najedzony ;)
Do pogryzania "na sucho" polecam andruty! Smaczne, tanie i zdrowe :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Misia

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Misia » 18 lis 2010, 15:05

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Raysha » 18 lis 2010, 15:54

Na pewno coś wypróbuje z tych propozycji :D Dzięki!
elwirka pisze:czasem mam też czerwoną i żółta paprykę w paseczkach koło siebie na biurku zamiast chipsów czy innych paskustw
Uwielbiam paprykę! Kiedyś tak się najadłam jej dużo (chcica mnie chwyciła :D), że padłam w nocy. Teraz muszę ją porcjonować - maks trzy paseczki na kromkę. :(

Misia, - A jakiej firmy najlepiej polecasz?

Ania406, a te melony i papaje... to się obiera ze skórki, czy coś? Bo rozumiem, że pestki są niejadalne.

Zainwestuje w płatki kukurydziane i andruty. To wiem, że kupię. Kupuję też jogurty pitne. Tylko szkoda, że głód dopada mnie od godziny 21-24, a wiadomo, że wtedy to się fajnie tyje. Jak będę jechała do Kauflandu to zakupię te owocki :D

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Ania406 » 18 lis 2010, 15:55

elwirka, dobrze Ci - mnie po surowych jabłkach od razu brzuch boli, to samo z papryką (którą uwielbiam).

To ja jeszcze polecę pieczywko WASA- zwykłe pszenne. Lubię to pogryzać nawet bez dodatków- takie niby chipsy :P
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Ania406 » 18 lis 2010, 16:19

Mikrusia, a co Ty melona nigdy nie jadłaś? :)
Obiera się ze skóry jak najbardziej, pestki niejadalne.
Kup sobie na próbę po jednym z każdego rodzaju - żółty i zielony, do tego papaję i mango. Zjedz po jednym dziennie i zobacz czy Ci nie szkodzi. Ja też wcinam różowe granaty i pomimo pestek- nie szkodzą mi, sa pyszne i mają dużo witamin, także polecam- dodatkowo z obieraniem jest tyle zabawy, że się człowiek zajmuje na godzinę i nie myśli o chipsach :P
elwirka pisze:paradoks że jak są całe jabłka to boli a jak starte na papkę to..jest ok ;)
A mi i takie i takie szkodzą. Jabłka jem tylko po upieczeniu lub ugotowaniu. Lubię takie musy owocowe i widzę ich coraz więcej u nas w sklepach - to też poleacam jako przekąskę :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Raysha » 18 lis 2010, 18:30

Ania406 pisze:Mikrusia, a co Ty melona nigdy nie jadłaś? :)
No nie jadłam! :D
Granata jadłam. Dobre są.
Nie w jelitach nie wybuchło :D

A powiedzcie mi czy tuczące będzie taka kaszka manna z smakiji z sosem malinowym? Za słodkie, no nie?

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: ewkunia » 18 lis 2010, 18:46

Kaszka manna (błyskawiczna) z (do wyboru):
- jabłko starte/gotowane, cynamon,
- sok,
-banan.

mniam mniam :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Zdrowe "cos na zab"? Ma ktos?

Post autor: Ania406 » 18 lis 2010, 18:52

Mikrusia, no to czas najwyższy- nie wiesz co tracisz :)
Ja uwielbiam papaję- jak mieszkałam w Ghanie, to codziennie nabywałam taką wielką, soczystą, czerwoną papaję i po prostu się nią zażerałam :P
To samo z melonem - pycha ;)
Tylko wybieraj dojrzałe - melony mają wtedy ciemniejszą skórkę- będziesz mogła porównać w sklepie kilka, nie mogą być bardzo miękkie, bo tzn, że już się psują.
Papaja też ma ciemniejszą skórę jak jest dojrzała i może być lekko miękka.
Mango- jeśli Cię interesuje- u nas jest tylko taki rodzaj, który ma zielono-czerwoną skórkę, im więcej czerwonego- tym lepsze mango, może być lekko miękkie.
Mikrusia pisze:Granata jadłam. Dobre są
To dawaj- teraz można super tanio je kupić.
Mikrusia pisze:A powiedzcie mi czy tuczące będzie taka kaszka manna z smakiji z sosem malinowym? Za słodkie, no nie?
Sam cukier moja droga :P Lepiej sobie zrób taką kaszkę dla dzieci ;)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy kulinarne”