Siemie lniane w nowej odsłonie:)

czyli to, co możemy jeść zebrane w pyszne dania - pomysły kulinarne własne i ściągnięte. Zapraszamy i życzymy smacznego :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Siemie lniane w nowej odsłonie:)

Post autor: obyty.z.cu » 11 wrz 2019, 16:35

świeżo zmielone nie zaszkodzi, a zagęsci masę w jelicie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: Siemie lniane w nowej odsłonie:)

Post autor: romek » 11 wrz 2019, 20:08

obyty.z.cu pisze:
11 wrz 2019, 16:35
świeżo zmielone nie zaszkodzi, a zagęsci masę w jelicie.
A takie kupione w sklepie - już zmielone??

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Siemie lniane w nowej odsłonie:)

Post autor: obyty.z.cu » 12 wrz 2019, 16:17

też nie zaszkodzi, ale "lepiej" samemu mielić na świeżo. To jak z kawą mieloną, taka świeżo zmielona zachowuje dużo więcej wartości i aromatu ;)
Kiedyś takie mielone dodawałem do wszystkiego, do kanapek czy do obiadu, zup itd.
Wtedy miałem wielkie problemy właśnie z biegunkami i zagęszczaniem masy, a błonnik nierozpuszczalny musiałem dobrze rozdrabniać, ... przez duże zmiany w jelicie, owrzodzenia, krwawienia itd...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Annyy
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
miasto: Jersey

Re: Siemie lniane w nowej odsłonie:)

Post autor: Annyy » 13 wrz 2019, 14:28

Mój lekarz kazał mi przyjowac siemnie lniane Jusz się przyzwyczaiłam do tego smaku. Tylko że ja kupuje jusz mielony ;)

harinka
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2019, 19:10
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Siemie lniane w nowej odsłonie:)

Post autor: harinka » 22 paź 2019, 17:12

Nie wiecie może, czy siemię lniane można stosować w ciąży? Moja siostra jest chyba nieco uzależniona, a z tego co słyszałam to ma ono sporo fitoestrogenów. Zastanawiam się czy to nie za bardzo szkodliwe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy kulinarne”