Garnek do gotowania na parze

czyli to, co możemy jeść zebrane w pyszne dania - pomysły kulinarne własne i ściągnięte. Zapraszamy i życzymy smacznego :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xentrix
Początkujący ✽✽
Posty: 66
Rejestracja: 04 sie 2009, 21:57
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Parowar

Post autor: xentrix » 07 sie 2009, 22:55

witam ,

Ze wzgledu na to , iz zamierzam kupić sobie parowar - czyt. urządzenie do gotowania na parze , chcialem zapytać czy ktos z was takie cos posiada , jaki model ( pełny numer ) jaka firma , jak sie to sprawuje , czy jest ok , czy posiada jakies konkretne wady .
Na rynku parowarów mamy duzy wybór w cenach od 80 do 600 zł ( takie widziałem ) . Zastanawiam sie co warto kupić , totalnej tandety nie chcę , bo to pieniadze wyrzucone w błoto , na najdrozszy to tez mi szkoda kasy . Czy ktoś z was kupił ostatnio cos takiego jak parowar i jest z niego zadowolony ? Jesli tak prosze o jakieś blizsze info .

Jak jedzenie z tego smakuje ? Bo aż się boje .... :/

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 06 paź 2007, 14:57
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: kasieek99 » 08 sie 2009, 00:29

xentrix pisze:Jak jedzenie z tego smakuje ?
mi smakuje bardzo, a nawet bardziej niz ugotowane w tradycyjny sposob. prawda jest, ze gotuje sie szybko no i zdrowo sie je.
nie pamietam ile zaplacilam bo dawno to bylo, ale podobnie jak martita ok 200 zł. pamietam, ze kupilam przez internet, bo bylo taniej.
polecam Ci bardzo takie cudo i bez obaw. :wink:
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

tomeczek1
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2009, 14:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: tomeczek1 » 09 lut 2010, 23:27

jedzonko na parze nie jest złe i jest zdrowsze :);P i można dużo potraw sobie samemu ugotowac :)

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: CatAnn » 10 lut 2010, 12:29

No, złe nie jest. Tylko mam wrażenie, że nieco bez smaku - brakuje w nim przypraw jakichś, ziół, soli... czegokolwiek. Zawsze przyprawiam na talerzu sobie później xD
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: Mamcia » 10 lut 2010, 13:51

A ktp zabrania przyprawić przed gotowaniem na parze??? Np warzywka razem z ziołami. Mięsko wcześniej podmarynowane??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: CatAnn » 10 lut 2010, 18:00

No niby można, ale mama mówi, że po to robi na parze, żeby zachować oryginalny smak i właściwości tych warzyw i nie chce dodawać zbędnych przypraw; mówi, że trzeba je ograniczać, w końcu ani dużo soli, ani pieprzu nie jest wskazane...
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: Natalka » 10 lut 2010, 18:40

CatAnn pisze:w końcu ani dużo soli, ani pieprzu nie jest wskazane
ale są różne zioła, które nie szkodzą, a nawet pomagają, np. kurkuma, imbir, takie przyprawy nie zepsują właściwości a raczej wartości odżywczych warzyw czy mięsa.
na forum to obyty.z.cu wie sporo na temat dogadzania sobie ziołami :wink: no przynajmniej tak mi się zdaje po tym co pisał :smile:
mnie coraz bardziej kusi ten gar do gotowania na parze.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: Mamcia » 10 lut 2010, 19:41

Pstrąg na parze marynowany w świeżej melisie z sokiem cytrynowym. Kurczaczek marynowany w tartym świeżym imbirze z kurkumą. szpinak z mielonymi ziarnami sezamowymi skropiony sosem sojowym i octem balsamicznym. Pilpety cielęce z majerankiem. Mogę bez końca - prowadziłam dietę po zapaleniu trzustki - wtedy to już nic nie wolno i to nic może być naprawdę bardzo smaczne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: Miska Ryżu » 10 lut 2010, 19:48

gar do gotowania na parze jest super Natalko ja mam i polecam gorąco. A przy tym jakie to zdrowe! Smaczne i zdrowe. Ja wszystko co sie da wrzucam na pare :D aha, oszczędza się też przy tym, gdyż ja np często robie tak że daje takie sitko na garnek, do garnka ziemniaki w wodzie, na sitko warzywa i mięsko i wszystko robi się na jednym włączonym palniku :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: maggie0278 » 11 lut 2010, 12:08

kusi mnie, żeby nabyć w niedalekiej przyszłości, właśnie taki szybkowar, kilu poziomowy, do przyrządzania posiłków na parze ale nie wiem, który dobry i nie wiem, czy to się opłaca, bo podobno bardzo dużo prądu zużywają takie urządzenia, no i jak z myciem tych wszystkich części, czy nie jest to czaso i pracochłonne ? ( odkąd obcuję z sokowirówką, bardziej doceniam smak soków, bo roboty po sporządzeniu takiego soczku jest co nie miara...)

Ma ktoś jakieś doświadczenia ?
magdalene pisze:A ja z kolei gustuję w szybkowarze. Mam Fagor Future 6l (dłuuugo się zastanawiałam czy Fagor czy Tefal) i jestem zadowolona :)
magdalene, nadal jesteś zadowolona ? a co spowodowało, że akurat wybrałaś taki model ?
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: maggie0278 » 11 lut 2010, 13:40

monikaaa_19 pisze:Ale szybkowar nie służy do gotowania na parze,
a to sorrki, chodziło mi o parowar lub kombiwar :wink: na przykład z firmy tefal
( podobne te nazwy wszystkie )
Załączniki
product tefal.jpg
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: Miska Ryżu » 11 lut 2010, 13:56

ja mam i jedno i drugie, tzn inne niz napisala monika ale podobne i takie jak pokazałas Ty maggie. Nie wiem czy jest z tym dużo mycia, powiedziałabym ze normlanie tak jakbys 4 garnki do mycia miała. ja mam w domu taki z brauna. Mam juz kilka lat i zadowolona jestem.

Najczesciej jedak korzystam z nakładki na garnek i gotuje na gazie, lenistwo przoduje :)
Załączniki
17037big.jpg
17037big.jpg (7.26 KiB) Przejrzano 4128 razy
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: maggie0278 » 11 lut 2010, 13:57

A no też fajny, i nawet chyba lepszy, bo na gaz i jakoś tak mniej skomplikowany się wydaje co do obsługi i ważnej dla mnie kwestii mycia.
Teraz poszukam sobie w necie i porównam ceny i poczekam na jakąś okazję, może zając do mnie przykica albo jakaś rocznica się nadarzy... :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: maggie0278 » 11 lut 2010, 17:18

magdalene pisze:bo mnie
magdalene pisze:wyciąganie, mycie i potem chowanie odstrasza :mrgreen:
mam tak samo jak Ty ,magdalene, tego się właśnie obawiam, już się dosyć nagimnastykuję przy sokowirówce :wink:

rzeczywiście zalety są niebanalne i chyba warto zainwestować w taki sprzęt.

dzięki wszystkim, :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Missgrey
Początkujący ✽✽
Posty: 124
Rejestracja: 02 kwie 2010, 21:39
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Garnek do gotowania na parze

Post autor: Missgrey » 15 kwie 2010, 23:13

Ja kupiłam sobie w Makro parowar Zelmera. Kosztował 245 PLN, ma 3 poziomy+ miskę do gotowania ryżu/ zupy i 5 programów. Nie wiem jak wygląda zużycie energii, ale z użytkowania jestem bardzo zadowolona. Myje się łatwo, bo plastik jest wysokiej jakości. Byłby idealny, gdyby jeszcze miał timer.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy kulinarne”