Mmmmm FRYTKI

czyli to, co możemy jeść zebrane w pyszne dania - pomysły kulinarne własne i ściągnięte. Zapraszamy i życzymy smacznego :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Metatron
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2014, 17:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Mmmmm FRYTKI

Post autor: Metatron » 26 sie 2014, 15:13

Mam takie małe pytanie. Biorę leki Asamax i Pentase. Leki działają bo ustały krwawe stolce. Biegunki też nie mam.
Tak więc pomyślałem sobie że mógłbym zrobić sobie frytki na oleju roślinnym.
Myślicie że mógłbym spróbować ?
Język mi do d... ucieka jak o tym myślę :P

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Mmmmm FRYTKI

Post autor: kalka_96 » 26 sie 2014, 15:32

objawy ustały, a jak wyniki badań?
jest lepiej?
ja na początek spróbowałabym frytek pieczonych w piekarniku, bez tłuszczu - ewentualnie trochę masełka
jeśli już tak bardzo Ci się chce to zjedz. tylko pamiętaj - wszystko z umiarem! :wink:
i jak już je usmażysz to odsącz ręczniczkiem papierowym z tłuszczu
smacznego! :roll:

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mmmmm FRYTKI

Post autor: Orzelek » 26 sie 2014, 19:03

Skoro nie masz żadnych większych akcji ze strony brzucha, to czemu nie :roll: Spróbuj najpierw niewielką ilość i tak jak pisze Kalka - odsącz na ręczniku papierowym :roll:
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Anonymous_13ece955

Re: Mmmmm FRYTKI

Post autor: Anonymous_13ece955 » 26 sie 2014, 21:38

Metatron pisze: Język mi do d... ucieka jak o tym myślę :P
hahahahaha :rotfl3:

jeśli zdecydujesz się na smażenie to mam dla Ciebie trzy wskazówki, które nieco ułatwią strawienie tegoż przysmaku:


1. nie wrzucać na raz za dużo frytek, bo spadnie temperatura oleju i będą się dłużej smażyć i nasiąkać olejem

2. wymoczenie frytek w wodzie przed smażeniem wypłucze z nich sporo skrobii, która 'pije' olej

3. wspomniane już 'ręcznikowanie', czyli lekkie wyciskanie soków z gotowych frytek za pomocą papierowych ręczników kuchennych- muszą być dobrej jakości, co by nie przywarły do naszego jedzenia, bo odrywanie włókien z kazdej frytki może doprowadzić do szału

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
Posty: 419
Rejestracja: 22 mar 2010, 23:26
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mmmmm FRYTKI

Post autor: gabriella » 26 sie 2014, 22:40

mam fajny przepis na frytki:
kroisz sobie ziemniaki w słupki, gotujesz w osolonej wodzie 5 min., odcedzasz, jeszcze solisz trochę i polewasz troszkę olejem. Wykładasz je na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i pieczesz ok. 20 min. aż się zarumienią. Ja na początku piekę od dołu, a potem na termoobiegu, ale to musisz wyczuć. Wychodzą pyszniutkie, chrupiące. Można je trochę odsączyć, ale nie są mocno tłuste. To zależy oczywiście ile oleju wlejesz, ale 2-3 łyżki starczą.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Mmmmm FRYTKI

Post autor: ulka1986 » 26 sie 2014, 23:06

Mnie tam każde frytki zawsze zmuszają do WC :(
Ale i tak czasem jem
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy kulinarne”