surowe owoce i warzywa jakie dozwolone?

czyli to, co możemy jeść zebrane w pyszne dania - pomysły kulinarne własne i ściągnięte. Zapraszamy i życzymy smacznego :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

surowe owoce i warzywa jakie dozwolone?

Post autor: palula88 » 25 maja 2014, 10:56

Jak w temacie. Wiem ze dozwolone sa smazone jablka banan gotowana marchewka seler pietruszka koperek ale bardzo brakuje mi surowych owocow i warzyw. Wiem ze wykluczyc trzeba pestkowe warzywa i owoce.. czyli truskawki pomidory ogorki malinki.. Co z arbuzem jezeli wyjmiemy pestki? Brzoskwinie nektarynki winogorna bez skorki i pestek mozna? Jestem na diecie juz 5 miesiecy bez smazonego i bez surowych warzyw i owocow a do niedawna jeszcze bez produkow mlecznych. Teraz juz pozwalam sobie na kawalek sera itp. Jednak najbardziej brakuje mi tych warzyw, surowek do obiadu i owocow beadziej niz smazonego miesa i fastfoodow..
Czy mozecie podac mi jakies bezpieczne produkty procz jablek bananow marchewki i selera?
Co z suszonymi owocami takimi jak morele czy zurawina?
Imuran 100mg

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: surowe owoce i warzywa jakie dozwolone?

Post autor: kalka_96 » 25 maja 2014, 14:17

palula88, jak się czujesz?
jak twoje wyniki?
może spróbuj wszystkiego po trochę
metodą prób i błędów dowiedz się co ci szkodzi
każdy organizm jest inny
ja na przykład mogę surową kapustę pekińską, marchewkę, ogórka, pomidora a innemu będzie to szkodzić

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: surowe owoce i warzywa jakie dozwolone?

Post autor: obyty.z.cu » 25 maja 2014, 18:18

palula88 pisze:Wiem ze wykluczyc trzeba pestkowe warzywa i owoce.. czyli truskawki pomidory ogorki malinki.. Co z arbuzem jezeli wyjmiemy pestki?
jak nie spróbujesz ,to się nie dowiesz.
Ale....owoce pestkowe można np. przecierać,a bez pestek to już ok.,oczywiście jeśli nie zaszkodzą.
Prawie zawsze jem pomidory,kiedy było źle,a była ochota,to wyrzucałem pestki,obierałem skórkę i najczęściej było ok.

Z tymi owocami i warzywami trzeba uważać na ..chemie.
Takie "wypędzone" na nawozach albo pestycydach potrafią naprawdę zaszkodzić.
Dobrze więc kupować w sprawdzonych miejscach,niekoniecznie marketach.
Zdrowy rozsądek i ..próbowanie ,to najlepszy sposób.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: surowe owoce i warzywa jakie dozwolone?

Post autor: Mamcia » 25 maja 2014, 21:16

paula88 dieta w remisji nie powinna się różnić od racjonalnej diety człowieka zdrowego. przeczytaj poradnik żywieniowy na stronach J-elity oraz artykuły w kwartalnikach.
To co jednemu szkodzi, drugiemu nie. Zbyt restrykcyjna dieta może przynieść więcej szkod niż pożytku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy kulinarne”