Pasty do kanapek

czyli to, co możemy jeść zebrane w pyszne dania - pomysły kulinarne własne i ściągnięte. Zapraszamy i życzymy smacznego :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

SZymon86
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 30 lis 2012, 16:07
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pasty do kanapek

Post autor: SZymon86 » 10 cze 2013, 21:40

Moja sprawdzona wypróbowana pasta...

Pasta paprykowa ( z podanych niżej składników wyszło mi pasty na parę dni)
- połowa papryki
- ćwiartka do pół sera twarogowego chudego
- jakaś przyprawka wg uznania
- oliwa z oliwek lub olej lniany

Paprykę upiec,obrać ze skóry,zmiksować z serem,doprawić przyprawami wg uznania przyprawami i opcjonalnie parę kapek oliwy z oliwek do smaku albo oleju lnianego ( ja np nie solę jeśli dodam inne przyprawy,ale co kto lubi).

Pasta z tuńczyka ( tak jak wyżej z wymienionych składników i proporcji wyszło mi na parę dni...zależy kto ile smaruje i kto ile je ;) )
- 4 łyżki tuńczyka w sosie własnym
- ok pół kostki serka twarogowego chudego
- przyprawy
- ol. z ol. lub ol. lniany

Tak jak wcześniej wszystko ładnie wymieszać zmiksować doprawić wg uznania. Można dać ser inny przy twarogowym trochę suche to jest więc czasem dodaję jogurtu naturalnego :)

Pasty szybkie i smaczne wg mnie,raz też kombinowałem zamiast papryki pomidor i też było ok

Smacznego ;)
"Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu,ale na umiejętności działania mimo niego"

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Pasty do kanapek

Post autor: noodle » 10 cze 2013, 22:08

Pasta serowo-krewetkowa

Co potrzebujemy? (na 8-12 porcji)
230 g ostrego sera bezglutenowego
115 g gotowanych krewetek
3 cebule dymki
1/4 zielonej papryki
230 g oliwek (ja bym ich nie dodała, ponieważ nie lubię)
1/2 szklanki roztopionej margaryny (lub masła)
230 g sosu pomidorowego

Miksujemy ser, krewetki, dymkę, paprykę (i opcjonalnie drylowane oliwki). Następnie dodajemy roztopioną margarynę (lub masło) i sos pomidorowy. Masę dokładnie mieszamy.

Nakładamy pastę na bułki lub chleb. Następnie pieczywo wkładamy do rozgrzanego do 175 stopni piekarnika. Trzymamy je tak długo, aż pasta zacznie się topić i pojawią się na niej bąbelki. Pastę możemy trzymać w lodówce przez klika dni.

Ponieważ przepis jest przewidziany na dość sporo porcji, możecie pomniejszyć składniki odpowiednio do tego, na ile osób chcecie przygotować pastę.

Pasta z tuńczyka

Co potrzebujemy?
tuńczyk (ja miałam akurat takiego w oleju, w puszce)
3 jajka
majonez
sól, pieprz

Jak zrobić pastę z tuńczyka?

Jajka gotujemy na twardo. W międzyczasie odsączamy tuńczyka z zalewy i rozdrabniamy. Jajka po ugotowaniu studzimy, obieramy ze skorupek i trzemy na tarce na drobnych oczkach. Mieszamy z tuńczykiem i dodajemy majonez. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy kulinarne”