Schab Magnacki, smaczny i jadalny.

czyli to, co możemy jeść zebrane w pyszne dania - pomysły kulinarne własne i ściągnięte. Zapraszamy i życzymy smacznego :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Schab Magnacki, smaczny i jadalny.

Post autor: Piciu » 11 mar 2013, 16:22

Chce się z wami podzielić pomysłem kulinarnym, a może raczej wariacją kulinarną.
Aby z czegoś co się nie lubi i nie tknie ,zrobić coś smacznego i jadalnego :)

Otóż,będąc dzisiaj w Lidlu, zauważyłem przecenioną wędlinę " Schab Magnacki " (Wędzonka wędzona, parzona) ok 330 gr Marka własna Lidla - Pikok - wędzonkę zapakowaną termicznie.

Zazwyczaj nie zwracam uwagi na tego typu produkty,gdyż ich nie kupuje w marketach .Nie smakują mi one. Także u zwykłego rzeźnika nie kupuje wędlin , gdyż, to co obecnie jest oferowane, to woła o pomstę do nieba. Ewentualnie zakupię u prywatnego rzeźnika,robiącego wyroby takie jak dekady temu ... ten smak , zapach, widok ogólny....

Wracając jednak do wędzonego schabu kupionego w Lidlu.
Wiedziałem , że w domu mam gotowy wywar,i dzisiaj będzie robiona zupa pomidorowa. Pomyślałem, aby ten w sumie wędzony lecz jednak surowy schab w rzucić podczas robienia zupy i ugotować.
Tak też zrobiłem. Do wrzącego wywaru, wrzuciłem ów kawałek mięsa, dodatkowo przyprawy ,aby zupa była smaczna i zdrowa , a na koniec przecier pomidorowy. Dodam także ,że smak oraz zapach wędzonki wzbogaci zupę.
Tak po około 15-20 minut wyciągnąłem schab.
Po schłodzeniu mięso można spokojnie jeść same, delektując się smakiem , jak również pasuje do kanapek.

Zapewniam,że w sklepie nie kupicie takiego rarytasu ;) [/b]

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Schab Magnacki, smaczny i jadalny.

Post autor: Anne » 12 mar 2013, 21:05

To ja się z Wami podzielę wariacją o Lidlu;) Zupełnie niedawno wstąpiłam do Lidla. Nigdy nie robię tam zakupów, bo mam nie po drodze, ale przejeżdżałam obok więc postanowiłam zajrzeć, bo przecież "Lidl jest tani" :wink: Wrzuciłam do koszyka parę produktów, w tym wołowinę, 2 steki. Na wielu produktach mięsnych i w pobliżu nie było ceny, ale przecież "Lidl jest tani". Podchodzę do kasy, Pani liczy, zapłaciłam, jadę do bagażnika. Wrzucam zakupy i uświadamiam sobie, że kupiłam mało, a zapłaciłam dużo. Patrzę na rachunek, a tam wołowina, a konkretnie 2 steki, niecałe 0,5 kg kosztowało 39 złotych. Nie jestem dusigroszem, nie zbankrutowałam przez te zakupy, ale 39 zł za 2 steki to spora przesada. Do Lidla więc się nie wybieram.

A Twój przepis Piciu wydaje się być smakowity. Też lubię kulinarne wariacje.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: Schab Magnacki, smaczny i jadalny.

Post autor: loczek » 12 mar 2013, 21:48

Anne, bardzo sprytnie, brać produkty i się nie troszczyć o to ile kosztują :lol:

W lidlu, biedronce czy w podobnych sklepach bałbym się kupować mięso, nigdy nie wiadomo ile tam leżalo i czy nie bylo odświeżane.

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Schab Magnacki, smaczny i jadalny.

Post autor: Anne » 12 mar 2013, 22:03

loczek pisze:Anne, bardzo sprytnie, brać produkty i się nie troszczyć o to ile kosztują :lol:
Na cenę patrzę, ale byłam w "tanim" sklepie spożywczym i kupowałam wołowinę, a nie samochód. Nie przewidywałam, że Lidl ma też produkty dla VIP-ów;)

Dla mnie Biedronka jest the best :wink:, chociaż mięsa i wędlin tam nie kupuję. Ale łososia...
Obecnie biorę: Asamax 2x2

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Schab Magnacki, smaczny i jadalny.

Post autor: Piciu » 12 mar 2013, 22:30

Generalnie wołowina jest droga, nawet w Lidlu :wink:
Anne pisze:Ale łososia...
właśnie w Lidlu jest łosoś wędzony na gorąco zwłaszcza z pieprzem , który bardzo mi smakuje, a niestety w kwestii ryb jestem dość wybredny . Wersja wędzonego łososia na zimno mi nie podchodzi.
tola pisze:,ale ja bym jej użyła nie koniecznie w przygotowanie pomidorowej tylko grochówki
można użyć także do ogórkowej, kapuśniaka lub krupnika ,kto co lubi :wink:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Schab Magnacki, smaczny i jadalny.

Post autor: Natuśka » 12 mar 2013, 23:22

Boszsz... Opamiętałam się od skomentowania tegoż tematu, bo... no kurde... :slina:

Na samą myśl, że miałabym wziąć coś do ust to mnie brzuch boli, a co jak co...to bym zjadła :E
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Schab Magnacki, smaczny i jadalny.

Post autor: Piciu » 13 mar 2013, 13:46

Natuśka pisze:a co jak co...to bym zjadła
nie bój żaby Natuś , już niebawem zapewne będziesz zajadała się przysmakami,trzymam za to kciuki :tak: :friends:

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Schab Magnacki, smaczny i jadalny.

Post autor: Anne » 13 mar 2013, 23:51

Piciu pisze:Generalnie wołowina jest droga, nawet w Lidlu :wink:
Wołowina jest w ogóle problematyczna. Droga, jak dla mnie średnio smaczna, w dodatku ciężko kupić dobrą wołowinę, która będzie smakować jak mięso,a nie podeszwa. Ale jem, bo wiadomo, trzeba.

Łososia też jem, bo muszę, ale mogłabym bez niego żyć. Generalnie przed diagnozą żywiłam się głównie serami i warzywami.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy kulinarne”