Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

czyli to, co możemy jeść zebrane w pyszne dania - pomysły kulinarne własne i ściągnięte. Zapraszamy i życzymy smacznego :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: Olcia24 » 23 lis 2011, 11:27

Mam ogromny problem ponieważ od 2 miesięcy jestem w okresie remisji i przytyłam już o okolo 10 kg, strasznie sie z tym czuje. pewnie jest to też efekt przyjmowania leków. Jeśli macie jakieś ciekawe przepisy na dietetyczne dania to bardzo proszę mi pomóc. Nie chcę już tyć!!!

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: malapkasia » 23 lis 2011, 11:57

dieta cud : odstaw sól ;)
sól jest przyczyną tego, ze nie tyle przytyłaś, co napuchłaś ;)
w ubiegłym roku na kuracji sterydowej przytyłam 10kg, byłam głupia i nie świadoma, nie odmawiałam sobie niczego, cieszyłam się, że jem wszystko i nic mi nie jest.. później poczytałam trochę i zmądrzałam... w tym roku na kuracji sterydowej przytyłam = 0kg ;) i tylko odstawiłam sól, pomijając sól w zupie itd. ale śladowe ilości ;) bez niej można się obyć ten krótki czas ;) albo zamieniać produkty.. np. zamiast zjeść kanapkę z pomidorem/ogórkiem, która trzeba posolić... można zjeść z ketchupem/majonezem/ogórkiem konserwowym itd ;)
a teraz.. upłynie trochę czasu za nim zejdzie opuchlizna :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: Natalka » 23 lis 2011, 13:01

poczytaj ten temat viewtopic.php?t=7553&highlight=schudn%B1%E6
pójdź też za radą malapkasi,
malapkasia pisze:zamiast zjeść kanapkę z pomidorem/ogórkiem, która trzeba posolić
można popieprzyć :twisted:
Olcia24, czy jesteś nadal na sterydach, czy już odstawiłaś?
oprócz diety potrzeba też trochę ruchu :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: Olcia24 » 23 lis 2011, 14:20

Cały czas jestem na sterydach ale pomału od nnich uciiekam. Obecnie Metypred 10

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: CatAnn » 23 lis 2011, 19:47

To i ja rzucę kilka porad:

po pierwsze i najważniejsze - opuchlizną się nie przejmuj. Kiedy odstawisz sterydy, to samo zejdzie - z twarzy, ze stóp... Sterydy sprawiają, że więcej pijesz (przynajmniej ja tak mam) i ta woda w połączeniu z solą wywołuje opuchliznę - ta też zresztą trochę waży - a po odstawieniu samo to minie.
Oczywiście ograniczenie soli jest wskazane. Używaj przypraw pojedynczych - bazylia, oregano, pieprz etc., a nie mieszanek, w których jest dużo soli (jak przyprawy do mięs duszonych, pieczonych, ..., vegeta, warzywko...) Aczkolwiek ja sama nie potrafię sobie z tym poradzić - jestem wielką fanką soli i sama solę bardzo dużo. Wyglądam jak wyglądam, owszem, ale nie potrafię z niej zrezygnować.

Co drugie ważne - jeść mało ale często.
Czyli nie śniadanie, obiad i kolacja i koniec.
Warto sobie zupę zjeść na trzy razy. Jeżeli masz ochotę na słoik pieczonych jabłek - czemu nie, ale zamiast zjeść cały od razu, nałożyć trochę na miseczkę, zjeść, za pół godziny znowu. Zjesz tyle samo, ale przez rozłożenie posiłku oszukasz swój nadmierny apetyt. Podjadanie - czemu nie, tylko niech Cię siły wszelkie bronią od słodyczy, a zwłaszcza czekolady - przy sterydach to niewskazane (tak jak bardzo ostre przyprawy - fatalnie niszczą cerę w połączeniu ze sterydami - a na co to komu?). Ja sama z wielką przyjemnością podjadam kisielki, galaretki, dżemy (głównie domowej roboty) - bardzo dobrze wypełniają żołądek, zabierają też czas i oszukują apetyt - w końcu przed chwilą jadłam, to nie będę jadła znowu.

Ruch? Jeśli możesz - czemu nie. Skoro jednak sterydy, to znaczy, że stan nie zawsze musi być dobry. Nic na siłę. Jakiś spacer - dlaczego nie. Byleby sobie nie zaszkodzić.

Myślę, że kiedy zejdziesz ze sterydów, a apetyt wróci do stanu sprzed ich brania, to również waga samoistnie spadnie Ci o jakieś pięć kilogramów. A z pozostałymi zapewne będziesz musiała walczyć - i życzę Ci, żeby Ci się to udało - oczywiście jeśli tego chcesz :)

Pozdrawiam,
CA
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: toczka » 24 lis 2011, 10:29

5 posilkow dziennie o STAŁYCH porach. Wiem, ze latwo powiedziec a ciezej zrobic. Ale uwierzcie mi- da się :))
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: Natalka » 24 lis 2011, 11:32

Corleone pisze:Jedząc nawet słodycze wpychamy w siebie sól.
no i dlatego CatAnn pisała też o ograniczeniu pustych kalorii, mieszanek przypraw itp. rzeczy.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: Olcia24 » 24 lis 2011, 12:13

Fajnie, dzieki za słowa otuchy. Jednak jakbym znalazła jakies przepisy to zrobienie obiadków zajęlo by mi czas i zawsze to coś nowego, lubie eksperymentowac w kuchni ale dietetycznie.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: Natalka » 24 lis 2011, 16:22

Olcia24 pisze:Jednak jakbym znalazła jakies przepisy
w sieci jest wiele stron o tematyce kulinarnej, może tam poszukaj i eksperymentuj :wink: na zdrowie :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ittersbitters
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 25 lut 2011, 14:38
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: ittersbitters » 27 lut 2013, 23:02

Olcia24, dokładnie Cię rozumiem, bo 2 lata temu też przytyłam przez leki...tyle że 20 kg w miesiąc. Ważąc 48 kg, nagle ważyłam prawie 70...

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: cordo » 27 lut 2013, 23:48

a ja mam 60 kg przy wzroście 175. akurat biorę sterydy 40 mg, coś cienko działają ale marzę aby przytyć nawet te 10 kg

BartoszBar
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2014, 14:00
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: BartoszBar » 05 sty 2014, 15:08

odstaw sterydy

Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Re: Chcę schudnąć!!!-sterydy...i przytyłam 10 kg:(

Post autor: Emilder » 17 kwie 2024, 10:02

5-7kg to niekiedy spada w pierwszym tygodniu diety. Ale nie jest to tłuszczu i należy pamiętać że waga to tylko cyfra i do wyglądu ma się nijak.

Dobrze jest wprowadzić konsekwentna dietę oraz zmienić codzienne nawyki na zdrowsze.

Najlepiej zerknąć sobie na stronę:
https://oleoketo.pl/przepisy-dla-poczat ... genicznej/

Są tutaj początkujące przepisy dla osób na diecie ketogenicznej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy kulinarne”