Euro 2012

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Euro 2012

Post autor: taloca » 20 cze 2012, 22:12

Corleone pisze:Słaby argument bo skoro jakaś drużyna pokonała inną to znaczy, że jest od niej na wyższym poziomie
Wcale nie znaczy to, że jest na wyższym poziomie bo moim zdaniem w piłce nożnej oprócz tego poziomu duże znaczenie ma też szczęście. Oprócz poziomu czego wcześniej nie pisałam liczy się dla mnie styl gry. jednych gra mi sie podoba a innych nie pomimo podobnego poziomu.
Corleone pisze:Ale to nie jest w takim razie kibicowanie tylko oglądanie meczów
skoro to tylko oglądanie meczów to czemu akurat lubię oglądać mecze tych a nie innych drużyn.
Corleone pisze:Dla mnie właśnie nie ma sensu kibicowanie komuś ze względu na sukcesy bo co to za radość?
A czy ja oglądam, kibicuję ze względu na sukcesy? co najwyżej kibicuję drużyną które dobrze grają tak jak teraz np. Niemcom, Hiszpanii i Portugalii i ja nie wiem czy oni odniosą sukces ale lubię ich styl gry uważam, że mecze z ich udziałem są ciekawe trzymam za nich kciuki i chce żeby zaszli jak najdalej i żebym mogła zobaczyć jak najwięcej meczy z ich udziałem. I gdyby ode mnie to zależało to by wygrali :P
Corleone pisze:Rzeczywiście nadinterpretacja W końcu denerwowanie się na to, że ktoś trafił w słupek albo nie trafił z kilku metrów do bramki to głupota gdyby obiektywnie na to popatrzeć A kobiecie można wybaczyć, że nie umie kibicować albo nie wie co to jest spalony (chociaż to drugie to dla mnie hardkor i nie rozumiem jak można nie pojąć spalonego ) bo kobiety kocha się za inne rzeczy
Nisko oceniasz kobiety, a pewnie niejedna mogłaby Cię zagiąć ze znajomości piłki nożnej.
Corleone pisze:A to chyba przeczy temu co pisałaś o poziomie bo Anglia i Włochy raczej prezentują wyższy poziom niż taka Portugalia
Ja ich poziom oceniam niżej lub porównywalnie. Mistrzostwa Europy 2008r. Anglii chyba nawet tam nie było za to Portugalia zajęła 1 miejsce w swojej grupie a Włochy w swojej 2 po czym obie te drużyny odpadły więc są na podobnym poziomie. Mistrzostwa Świata 2010 Anglia 2 miejsce w grupie Portugalia 2 miejsce w grupie, Włochy ostatnie miejsce w grupie. Anglia odpada po przegranej z Niemcami 4:1 a Portugalia odpada po przegranej z Hiszpanią 0:1. Zaraz pewnie będziesz pisał o mocnych i słabszych grupach a dla mnie to jest porównywalne. Pomijając już to musi mi się dobrze oglądać grę :P a akurat Anglia i Włochy mi się nie podobają.
Corleone pisze:Trudno, nie musisz przecież mieć racji w tej sprawie
tak samo jak i Ty nie musisz :) jednak się nie pomyliłam tylko swoje powody uważasz za jedyne słuszne. Żal mi Ciebie.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Euro 2012

Post autor: taloca » 20 cze 2012, 23:30

Corleone pisze:No widzisz a ja nie wyobrażam sobie kibicować komuś, a za jakiś czas przeciwko tej samej drużynie
Przeciwko to raczej nie będę. Co najwyżej docenię bardziej innych :lol: wracając jeszcze do tych nieszczęsnych Anglików :razz: nie lubię ich sposobu gry, ale w zasadzie to chodzi też o coś więcej niż grę sama nie wiem o co wzbudzają moją niechęć :roll: gra Włochów też mi się nie podoba jednak nie twierdzę, że są słabą drużyną. Zarówno Anglia jak i Włochy mają szansę na zajście w tych mistrzostwach daleko (w niedzielę szansa dla jednej z tych drużyn się skończy :P ) Może odniosą sukces a ja im nie kibicuję :neutral:
Corleone pisze:Fakt, że liczy się też szczęście ale to nie jest główny czynnik jaki składa się na wygraną
może nie jest to główny, ale nawet jeśli ma się umiejętności a nie ma się szczęścia to nic z tego nie będzie. A kiedy się ma szczęście, a nie ma umiejętności jednak może coś z tego być :P Choć podobno szczęście sprzyja lepszym.
Corleone pisze:No i nie porównuj mistrzostw z 2008 do obecnych bo od tego czasu większość składu się zmieniła
no to nie wiem w jaki sposób sobie porównać kto lepszy bo jeszcze ze sobą nie grali teraz :roll: Co do Portugalii to za nimi jestem od bardzo wielu lat w sumie od zawsze. Mimo iż wiem, że ich szanse na zwycięstwo nie są zbyt duże i tak im kibicuję i nawet jeśli odpadną to nie przestanę. Myślę, że prezentują na prawdę dobry poziom i fajnie ogląda się ich mecze. Także Twoja teoria, że jestem tylko za tymi którzy odnoszą sukces nie do końca jest trafna.
Corleone pisze:Gra Anglii Ci się nie podoba? Najlepszy do tej pory mecz tych mistrzostw był właśnie z ich udziałem (Anglia - Szwecja).
jeden mecz nie sprawi, że uznam grę Anglików za wspaniałą :) wczoraj to aż żal było na nich w pierwszej połowie patrzeć :lol:
Corleone pisze:Po prostu uważam, że kobiety nie muszą się znać na piłce
mężczyźni też przecież nie muszą :) każdy interesuje się tym czym chce i zna się też na tym na czym chce. Trzeba to uszanować :)
Corleone pisze:No w tym przypadku tak bo piłką już się trochę interesuję i wiem co mówię w tym temacie
to, że się interesujesz nie znaczy, że musisz mieć rację :) zastanawiam się, czy Ty choć czasem bierzesz pod uwagę, że możesz nie mieć racji lub, to że ktoś kto myśli inaczej (ma inne zdanie) nie jest nieznającym się na niczym (w tym przypadku piłce nożnej) :cenzura:. Brakuje mi u Ciebie w wielu tematach czegoś takiego jak uszanowanie czyjegoś odmiennego zdania :) W każdym razie ja nie czuję się gorszą kibicką od Ciebie :neutral: Jak dla mnie każdy ma swój indywidualny powód dla którego kibicuje tej a nie innej drużynie i żaden powód nie jest gorszy od innego. Wiem, że choćbyśmy napisali milion postów nie dogadamy się. A tak z Ciekawości komu kibicujesz i z jakiego powodu? (no bo nie z powodu dobrej gry czy stylu gry bo to się może zmienić a Ty wierny na zawsze jesteś)
Corleone pisze:Niepotrzebnie. Chyba, że masz na myśli operacje, które ostatnio przechodziłem
akurat nie miałam na myśli operacji :P a raczej Twoje podejście do drugiego człowieka i szacunek dla zdania odmiennego od Twojego (zupełnie Ci go brakuje). Nie akceptujesz zdania innych i koniecznie chcesz pokazać, udowodnić, że to Ty masz rację. Niestety czasem się nie da i lepiej się z tym pogodzić :) przydało by się coś na zasadzie szanuje Twoje zdanie choć moje jest inne :)
Co do tematu to jeszcze tylko powtórzę, że uważam moje powody za równie dobre jak Twoje choć po głębszej analizie stwierdziłam, że kieruje mną nie tylko dobra gra i styl ale także jakieś inne powody coś co czuję i jest bliżej nieokreślone. Mam jakieś sympatie i antypatie takie w zasadzie bez powodu :E
Ostatnio zmieniony 21 cze 2012, 06:35 przez taloca, łącznie zmieniany 3 razy.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

sasia
Początkujący ✽✽
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:32
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Kontakt:

Re: Euro 2012

Post autor: sasia » 21 cze 2012, 01:06

Corleone pisze:Nie no jak Polak może kibicować Niemcom? :neutral: Oby tylko szwaby nie wygrały na polskich mistrzostwach.
aż się muszę wtrącić do dyskusji... otóż ja od wielu lat im kibicuję i nie wstydzę się tego. Smutno mi tylko, gdy często w naszym kraju spotykam się właśnie z taką opinią jaką przedstawił Corleone.
Ja szanuję jak ktoś kibicuje drużynom tudzież zawodnikom za którymi nie przepadam i chciałabym kiedyś spotkać się z tym w moją stronę, ale chyba zbyt wiele wymagam.
Never a failure, always a lesson.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Euro 2012

Post autor: taloca » 21 cze 2012, 18:46

Corleone pisze:Hmm pod koniec właściwie przyznałaś, że jednak nie chodzi o poziom jaki prezentują więc chyba trochę Cię przekonałem
no nie do końca bo gdyby nie były to dobre zespoły to na pewno bym za nimi nie była :) z takich powodów które Twoim zdaniem są bardziej słuszne to ja kibicuję Polsce :wink: natomiast ze względu na dobrą grę i odrobinę sympatii (które pewnie wynika z tej dobrej gry :P) kibicuję Hiszpanii, Niemcom i Portugalii. Istnieją też zespoły które nawet gdyby najlepiej grały ja za nimi nie będę :) nie lubię i koniec.
Corleone pisze:To nie jest moja teoria tylko sama tak wcześniej napisałaś przez co wynikła niepotrzebna dyskusja
No właśnie to Ty ciągle piszesz o kibicowaniu ze względu na sukces ja ani razu nie pisałam, że kibicuję ze względu na sukcesy. Ja piszę, że kibicuję ze względu na dobrą grę (zespołom które dobrze grają a czy wygrywają to już inna sprawa :P ) i styl za czym niekoniecznie muszą iść sukcesy. Dodam, że dobra gra to gra uznana przeze mnie za dobrą :P przez innych niekoniecznie. Gdybym kibicowała tym którzy odnoszą sukcesy musiałabym czekać aż się mistrzostwa skończą wtedy dopiero bym wiedziała komu warto kibicować :) Ja tą dyskusję nie uważam za niepotrzebną przynajmniej coś się dzieje i zdenerwować się mogę :E
Corleone pisze:Tak jak na Portugalię w meczu z Niemcami
Tylko moim zdaniem co innego jest grać z Niemcami a co innego z Ukrainą :)
Corleone pisze:Na przykład teraz nie pisałem nic o braku szacunku do Twojego zdania tylko tyle, że to jest po prostu słabe. To jest moje zdanie i to uszanuj
Z uszanowaniem tego Twojego zdania w tym przypadku jest duży problem bo przez to, że użyłeś słowa słabe ja poczułam się urażona i zaatakowana i nie potrafiłam przejść nad tym do porządku dziennego ;) gdybyś to napisał w inny sposób bardziej delikatny i nie dodał jeszcze tego o kobietach (co mnie mega oburzyło :P ) nie dyskutowałabym np.mogłeś napisać moim zdaniem istnieją lepsze powody do kibicowania niż dobra gra czy poziom zespołu :) wtedy w ogóle bym się nie przyczepiła i uszanowała twoje zdanie :) Jak dla mnie sprawa już się wyjaśniła kibicuję komu chcę i z jakich chcę powodów i nie czuję się gorszym kibicem od tych zawsze wiernych :) Choć takim kibicem jak Ty nie jestem bo ja tylko oglądam mistrzostwa i eliminacje do nich. Natomiast w ogóle nie oglądam meczy ligowych żadnych chyba, że jest to jakiś już mega hit sezonu :)
Corleone pisze:Zaraz, zaraz ja nikogo nie nazwałem :cenzura:
To prawda nie nazwałeś ja tylko napisałam jak ja Twoje posty (nie tylko w tym temacie) często odbieram.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Euro 2012

Post autor: taloca » 25 cze 2012, 06:16

No i Anglicy pojechali do domu :E zostali Włosi którzy wczoraj mnie dość pozytywnie zaskoczyli swoją walecznością :) jakby na to nie patrzeć zostały 3 moje ulubione drużyny Portugalia, Hiszpania i Niemcy :D
Zaczynam się martwić o Niemców bo przewiduję problemy z Włochami :P
amtb pisze:PS.: Jak już, to Szkopy a nie Szwaby. Szwabia to tylko jedna kraina geograficzna w Niemczech
Szwabia to rzeczywiście kraina geograficzna, ale także pejoratywne określenie Niemca przynajmniej w moich okolicach niektórzy tak mówią (nie Szkopy a Szwaby). Oczywiście ja tak nie mówię i mnie to nie dotyczy.
Corleone, wyobraź sobie, że mam już 3 powody żeby kibicować Niemcom, a nie tylko ten jeden :P jeszcze trochę pomyślę i kto wie jakieś inne może znowu się znajdą :)
1. Bo dobrze grają :P
2. Bo ich lubię :E
3. Bo gra tam mój ulubiony piłkarz :E
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Euro 2012

Post autor: goniusia » 25 cze 2012, 11:30

martita pisze:ja od początku kibicowałam Anglii, Włochom i Portugalii. Zostały się 2 drużyny z moich typów, więc nadal trzymam za nich kciuki a za Włochów w meczu z Niemcami to już w ogóle :roll:
Popieram niech Włosi dokopią cwaniakom :wink: A to co pokazał wczoraj Pirlo to dla mnie mistrzostwo świata :brawo:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Euro 2012

Post autor: Baby » 25 cze 2012, 15:43

Ja oczywiście kibicuje Niemcom, Portugalii i Hiszpanii od początku. Wczoraj kibicowałam Włochom i uważam, że bardzo zasłużyli na wygraną. Teraz to dopiero zacznie się walka i ciekawe mecze. Ciekawe czy nie wywalą mnie ze szpitala jak zacznę kibicować he he.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

sensas
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:24
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: Euro 2012

Post autor: sensas » 25 cze 2012, 20:28

Wszyscy grają a wygrywają ja zwykle Niemcy :wink:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Euro 2012

Post autor: taloca » 25 cze 2012, 21:56

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
tak jak ja przynajmniej jeden z naszych faworytów na bank będzie w finale :D ale i tak najbardziej kibicuję Niemcom i mam nadzieję, że im się uda, a jak nie no to trudno i tak dla mnie są najlepsi :E
martita pisze:Bardzo ładnie grali, obie drużyny broniły się bardzo

ja właśnie nie lubię jak za bardzo stawiają na obronę, ale tutaj już nie ma co się dziwić za wysoka stawka żeby za bardzo ryzykować.
Widziałam dzisiaj filmik jak drużyna Portugalska się cieszyła po zwycięstwie jak fajnie śpiewali haha :E
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Euro 2012

Post autor: taloca » 26 cze 2012, 18:05

Corleone pisze:1. No to Włosi obecnie grają lepiej
co dla mnie nie zmienia faktu, że Niemcy też grają dobrze i jakoś bliżej mi do nich :P
Corleone pisze:2. A można wiedzieć dlaczego akurat ich lubisz?
Żebym ja to wiedziała ;) nie wiem po prostu tak czuję :) może wpływ mają moje "związki" z tym krajem :E
Corleone pisze:Też jestem ciekaw, który to piłkarz. Myślałem, że może Podolski ale skoro dalej piszesz, że nie on to już nie mam pomysłu. Mam nadzieję, że nie Ozil lub Schweinsteiger
Ale dlaczego nie? napisz jeśli Ci się chce czemu masz nadzieję, że nie :P przecież to są bardzo dobrzy piłkarze :E
Corleone pisze:Otóż zdaje się, że to właśnie Niemcy pierwsi zaczęli sprowadzać do swojej reprezentacji farbowanych lisów i mają ich najwięcej
Kiedyś też mnie to zniechęcało i byłam przeciwna, ale w sumie jakoś akurat podobnie jest w społeczeństwie niemieckim. Tam gdzie troszkę mieszkałam było dużo Turków, Rosjan i Polaków więc skoro tak też wygląda przekrój tego społeczeństwa to ta drużyna do niego pasuje. Oczywiście Niemcy też tam byli, ale mieszanka narodowości była bardzo widoczna. Skoro to taki kraj to niech i taka będzie drużyna nie mam nic przeciw :)
Corleone pisze:Niestety w Niemczech panują stereotypy o Polakach złodziejach i ludziach bez kultury
tak to prawda, ale niestety nie tylko Niemcy tak o nas myślą. Dzisiaj czytałam co myślą Włosi i co pisze włoska prasa np. alkoholicy, brudasy itd. Pewnie w wielu innych krajach też dobrze o nas nie mówią, ale prawda jest taka, że to działa w dwie strony my o nich oni o nas.
Corleone pisze:Często były to wymęczone zwycięstwa i niemiecka szkoła kojarzy się z antyfutbolem, siłą fizyczną i grą obronną. Wolę taką piłkę jak grają Hiszpanie i o dziwo przedwczoraj zagrali Włosi
Przez wiele lat mi też się tak kojarzyła, ale jakoś mam wrażenie, że ostatnio to się zmieniło i mecze z udziałem niemieckiej drużyny ogląda mi się całkiem dobrze. Co do Włochów czuję do nich niechęć, a ich gra kojarzy mi się z faulami i niezbyt fajnym zachowaniem co podczas tych mistrzostw też już nie jest widoczne. Hiszpanii też kibicuję chociaż ich gra przestała już mi się aż tak bardzo podobać niby wygrywają, ale mało bramek strzelają (wręcz mam wrażenie, że tam nie ma ich kto strzelać, widać brak Davida Villi) a gra polega wyłącznie na przetrzymywaniu piłki i czekaniu aż się uda jakimś cudem gola strzelić przez co przeciwnik nie ma szans, a cały mecz robi się nudny. Już 2 razy usnęło mi się na meczach Hiszpanii :E ale nic nie straciłam obudziłam się i dalej było to samo :razz:
Corleone pisze:O historii należy pamiętać i denerwuje mnie ta bzdurna tolerancja
Masz rację o historii należy pamiętać, ale nie można nią żyć to już przeszłość.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Euro 2012

Post autor: goniusia » 26 cze 2012, 20:47

Nie zgodzę się z tym że Włosi tak myślą o Polakach,generalnie to bardzo przyjazny naród.To właśnie Niemcy nas nie cierpią.
A wracając do Euro niech wygra lepszy byle nie Niemcy :kroli:

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Euro 2012

Post autor: goniusia » 26 cze 2012, 20:59

Corleone pisze:Ale teraz życzę im z całego serca żeby wyeliminowali Niemców.
Jestem jak najbardziej za :wink:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Euro 2012

Post autor: taloca » 26 cze 2012, 21:08

goniusia pisze:Nie zgodzę się z tym że Włosi tak myślą o Polakach,generalnie to bardzo przyjazny naród
Pisałam to miedzy innymi na podstawie tego artykułu. Z resztą u nas też dużo osób źle mówi o Włochach makaroniarze :E
http://polonia.wp.pl/title,Wlosi-mysla- ... caid=1eb34
Corleone pisze:A później jeszcze była ta sytuacja z Materazzim i Zidanem
właśnie też ją pamiętam i to ona głównie wpływa na moją opinię o Włochach :P
goniusia pisze:.To właśnie Niemcy nas nie cierpią
Osobiście mnie nic przykrego z ich strony nie spotkało, a na prawdę znam ten kraj bardzo dobrze i znam wielu Niemców nie tylko tych polskich ;) już nawet kiedyś pisałam, że moim zdaniem bardziej się wywyższają, czują się lepsi od Polaków i robią złe wrażenie tzw. polscy Niemcy to wynika z moich obserwacji.
Oczywiście niech wygra lepszy, a dla mnie Niemcy i tak będą najlepsi niezależnie od wyniku :)
A jutro trzymam kciuki za Portugalię :) tak bardzo chcę żeby wygrała choć wiem, że jej szanse są minimalne w tym starciu :(
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Euro 2012

Post autor: goniusia » 26 cze 2012, 21:33

magdalene pisze:Włosi fajni są i basta
I to jescze jak :razz:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Euro 2012

Post autor: deth » 28 cze 2012, 23:02

brawo Włosi :brawo: piękny mecz wczoraj stawiałem na Portugalię, dziś na Włochów -Włosi nie zawiedli :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia Sportowe”