odchudzanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: odchudzanie

Post autor: Olimpijka » 09 gru 2009, 10:22

Nusia22, polecam Ci diete plaz poludniowych. Wpiszesz w net i Ci wyskoczy.
Ja nie 3malam jej w 100% i schudlam po sterydach w 2 tygodnie, tyle, ze ja nie mialam nadwagi, a raczej bylam troszke okragla.
Przez 2 tygodnie jadlam kurczaka, budynie z odtluszczonym mlekiem i full roznych salatek. Zamiast smietany uzywalam jogurty naturalnego, odstawilam biale pieczywo i ziemniaki. Jadlam tez musli z jogurtami naturalnymi.
Efekt cudowny, waga nie wrocila, a jeszcze spadla to mojej idealnej, mimo ze do diety juz wrzucilam pieczywo biale (zaostrzenie mam) i ziemniaki, ale wszystko o polowe mniej niz przed dieta :)
Sprobuj, jak cos odezwij sie i pomoge.
Powodzenia!

Misia

Re: odchudzanie

Post autor: Misia » 09 gru 2009, 10:31

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Olimpijka

Re: odchudzanie

Post autor: Olimpijka » 09 gru 2009, 10:34

Misia, no dlatego ja w 100% nie trzymalam sie planu i mialam troszke inna diete, bo w mojej jest napisane o 5 sytych posilkach :)
Wiesz, mi akurat nic wtedy nie szkodzilo, bylam w remisji i wiadomo, ze jak komus cos szkodzi musi znalezc swoj zloty srodek. Jezeli salatki odpadaja uwazam, ze naprawde wystarczy calkowicie odstawic pieczywo i ziemniaki. Ja pozniej juz tylko tak robilam, a reszte jadlam i nie przytylam ani kilograma, a jeszcze mysle, ze gubilam kilo na miesiac. To mi wystarczylo, bo ja chcialam zgubic okolo 5.

Misia

Re: odchudzanie

Post autor: Misia » 09 gru 2009, 10:45

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Olimpijka

Re: odchudzanie

Post autor: Olimpijka » 09 gru 2009, 10:48

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Dokladnie tak, zgadzam sie w 100% :)
Na forum kobiecym, gdzie jestem modem kolezanka podrzucila mi ta diete. Zaraz ja odnajde i tu wrzuce ta, ktora ja sie sugerowalam w sporym stopniu.

[ Dodano: 09-12-2009 ]
Niestety link juz nie dziala :neutral:

Olimpijka

Re: odchudzanie

Post autor: Olimpijka » 09 gru 2009, 11:38

elwirka, nie polecam, bo takie chlebki sa sztuczne. Kupuj pieczywo ciemne, bez dodatkow.

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Nusia22 » 09 gru 2009, 13:41

dziękuje bardzo że tyle osób chce mi pomóc,wszystkie wypowiedzi biorę sobie do serca.
A więc tak,z ziemniaków nie zrezygnuje bo jem je nie tak często i nie w wielkich ilościach.Niewyobrażam sobie czymś innym zastapic pieczywa.Oczywiście że jem wafle ryzowe i wszystkie takie dietetyczne specyfiki ale to napewno nie nadaje sie na zastąpienie chleba kiedy nie ma mnie w domu cały dzien i musze brac ze sobą kanapki na cały dzien.

Co do ćwiczeń to nie jestem jakims leniem,przez 10 lat trenowałam taniec kilka razy w tyg,ale przez chorowanie i operacje musiałam przestać,teraz nie moge wrócić bo cały dzien jestem na uczelni i w pracy.Próbowałam chodzic na calanetics,siłownie ale niestety zrosty mnie bola i tacę ochote na cokolwiek.Ciągle jestem na coś chora więc wychodzenie na basen staje się bardzo nieregularne.
Narazie jestem na etapie kupienia sobie parowaru bo bardzo dużo dietetycznych przepisów jest na parze.Będe próbowac,uczyc sie...no i rozglądam sie za dietetykiem...
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Nusia22 » 09 gru 2009, 14:58

uwielbiam naleśniki,ale z warzywami to nie próbowałam:) no napewno to ma jakis wpływ na moją wagę...
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Misia

Re: odchudzanie

Post autor: Misia » 10 gru 2009, 07:53

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Nusia22 » 10 gru 2009, 09:21

sok wega kupiłam i po 1 łyku wyrzuciłam:/ nie dam rady... a po groszku mam taką rewolucję w brzuchu że nawet nie próbuje,choc bardzo lubię.W tym rzecz,że ja po wielu rzeczach mam okropne wzdęcia,nawet espumisan nie pomaga.A i tak teraz więcej toleruje niz w zaostrzeniu...pije mleko i jem jogurty:) a to dużo dla mnie,bo uwielbiam bardzo
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Natalka » 10 gru 2009, 13:44

Nusia22, myślę, że u Ciebie bardzo dużą rolę odgrywa psychika, nastawienie do żarcia, niestety to trudniej zmienić niż samą dietę, a właściwie najpierw trzeba zmienić nastawienie, żeby móc zmieniać dietę.
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
wg mnie też no i jakie wygodne to to :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Misia

Re: odchudzanie

Post autor: Misia » 10 gru 2009, 18:21

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Nusia22 » 10 gru 2009, 18:34

Nie do końca się z tym zgadzam.Nie chodzi tylko o tabletki,nie jestem głupia i wiem, że tabletki same w sobie nic nie pomogą.Rozumie wszystkie rady ale warzyw nie jestem w stanie dołączyć do diety.Być może to jest tylko problem w psychice.Spróbuję zastosować to co do tej pory zdążyłam się dowiedzieć o prawidłowym żywieniu i te rady które tutaj są na forum.
Chcę zmienić swój sposób żywienia,chce też schudnąć.
Wiem że dam radę,nie z takimi rzeczami sobie już rade dawałam :roll:
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Natalka » 14 gru 2009, 00:28

elwirka pisze:tym tematem ( chociaż chyba trzeba go przenieść bo nie jest tu mowa o suplemantach
jest mowa, zaczęło się od nich :wink:
elwirka pisze:zejść wg z ziemniaków
ziemniaki też potrzebne są, choć ja ich nigdy nie lubiłam, ale jak jesz porcję jak dla wróbelka to Ci w tyłek, tudzież w inne miejsce, nie pójdą.
elwirka pisze:woda
jak najwięcej wody :razz: ja się nauczyłam pić dużo wody w pierwszym ohydnym zaostrzeniu no i tak mi zostało i dobrze mi z tym.
elwirka pisze:30 min spaceru no czasem i więcej
i to jest świetny sport, a najlepsze są marsze, włączasz mp3 z ulubioną nutką, dotleniasz się, nabierasz kondycji i ...chudniesz :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Olimpijka

Re: odchudzanie

Post autor: Olimpijka » 14 gru 2009, 11:46

Natalka pisze:elwirka napisał/a:
30 min spaceru no czasem i więcej

i to jest świetny sport, a najlepsze są marsze, włączasz mp3 z ulubioną nutką, dotleniasz się, nabierasz kondycji i ...chudniesz :mrgreen:
ja od kilku dni biegam, chodze po minimum 1,5h i cwicze w domu. Po kilku dniach od zwiekszenia dawki Metypredu buzia mi napuchla, wiec boje sie myslec co bedzie dalej. Zaczelam cwiczyc, bo zalezy mi, aby utrzymac taka wage.
Co do wody to ciezko mi sie przemoc, by duzo pic. Wiem, ze trzeba, ale ja nigdy nie czulam takiej potrzeby i po prostu o tym nie pamietam :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”