odchudzanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

odchudzanie

Post autor: Natalka » 11 gru 2007, 19:15

Witam!

Chcę się dowiedzieć czy przy naszych flakowych chorobach możemy brać specyfiki wspomagające odchudzanie, np. L-karnitynę czy jakieś fat burner'y. Nie wiem czy już o tym było, szukałam na forum, ale nie znalazłam, może źle szukałam :neutral:
jakie jest bezpieczeństwo stosowania tego typu środków w naszym przypadku?

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: odchudzanie

Post autor: manka » 11 gru 2007, 19:50

w żadnym przypadku nie polecam, mniej i częściej jeść plus ruch i będzie dobrze a takie tam wspomagacze to strata kasy
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Agikkus » 11 gru 2007, 23:11

Polecam silownie i bieznie - spalanie+wydalanie gwarantowane :lol: szczegoly w innym watku

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Shima » 11 gru 2007, 23:49

Natalka pisze:czy przy naszych flakowych chorobach możemy brać specyfiki wspomagające odchudzanie, np. L-karnitynę czy jakieś fat burner'y
Przy naszych chorobach wszystko co działa na jelitka w taki sposób nie jest wskazane....a swoją drogą po co odchudzanie??Wystarczy jedno solidne zaostrzenie i już po zawodach....a jak troszkę tłuszczyku jest to potem jest z czego schodzić i nie przypomina sie szkieletu.

Sprawa warta przemyślenia.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Przemek84
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2007, 22:26
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: odchudzanie

Post autor: Przemek84 » 12 gru 2007, 13:03

Odchudzac a po co ;) wystarczy "male" zaostrzenie zwlaszcza jak sie jest dluzej nie zdiagnozowanym ja w 4,5 miesiaca schudlem tylko 22 kg ;), dobrze ze bylo z czego zrzucac bo inaczej to sam nie wiem jak bym wygladal a i tak bylem strasznie wychudzony :(, i odkad wyszedlem ze szpitala nadrabiam :) jak narazie 11kg mi sie przytylo i dalej walcze zeby przytyc tak na wszelki wypadek :)

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: odchudzanie

Post autor: manka » 12 gru 2007, 13:10

tak zgadzam się z wami ale... jak ktoś ma 30 albo i 40 kg za dożo to raczej żadne zaostrzenie nie "pomoże" :roll: a poza tym ja tam mam nadzieję że już gorzej nie będzie i nie mam zamiaru "czekać" na zaostrzenie z prawdziwego zdarzenia :)
nie wiem ile masz zbędnego ciałka Ty Natalko , a może nie masz wcale za dożo ?
podaj swoje BMI jak możesz jak chcesz możesz na PW :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: odchudzanie

Post autor: goniusia » 12 gru 2007, 13:26

Nie polecam bo przed wystąpieniem moich objawów chorobowych intensywnie się odchudzałam,jadłam surowe warzywa,piłam śmieszne herbatki,jadłam chleb pełnoziarnisty i po tym wszystkim moje flaczki się zbuntowały.Jedz po prostu mniej i częściej,staraj się unikać słodkiego i nie jedz na noc a na pewno to poskutkuje.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: odchudzanie

Post autor: manka » 12 gru 2007, 13:39

no właśnie takie odchudzanie jest najzdrowsze i NAJTRWALSZE jeść to co zwykle tyle że mniej na raz i częściej , może efekty nie są piorunująco szybkie ale tak jest najlepiej :) bez żadnych dopalaczy
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Natalka » 12 gru 2007, 16:25

Hej :smile:

dzięki za odzew. Właśnie sobie obliczyłam BMI i wyszło mi 21,22 czyli prawidłowe :roll: ważę 55kg tylko mam problem z wciśnięciem się w spodnie :wink: i chodzę ciągle w jednych w które jeszcze się mieszczę, chciałam tak ze 3-4kg schudnąć żeby mieć w czym chodzić :lol: bo nie stać mnie na wymianę garderoby.

nie cały rok temu wyglądałam jak szkieletor ale Encorton mi pomógł przytyć aż za bardzo hihi no i oczywiście nie zależy mi na kolejnym zaostrzeniu :neutral:

wiem że macie rację z tym rozsądnym odchudzaniem, próbuję to robić ale nie widzę efektów dlatego pomyślałam o jakimś dopalaczu, ale nie będę się narażać na powrót sensacji crohnowych :nie:

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Natalka » 12 gru 2007, 16:42

magdalene pisze:Nie wiem z czego i po co Ty się w ogóle chcesz odchudzać :P .
bo się nie mieszczę w portki :lol:

o właśnie na tym kalkulatorze obliczyłam se BMI :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Misia

Re: odchudzanie

Post autor: Misia » 12 gru 2007, 22:31

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: odchudzanie

Post autor: manka » 13 gru 2007, 11:49

ps. dzieki za punkcik

ale ja wam zazdroszczę :)
no ale tak czy tak nie ważne natalko ile chcesz schudnąć (choć na moje też to wcale potrzebne nie jest ) :) rób to powoli tak jak pisałam wcześniej , bo wiem że czasem się spieszy ale skutki tego są opłakane :( mogę potwierdzić swoim przykładem - ostatnio udało mi się zrzucić prawie 10 kg i to w bardzo niezdrowym tempie i co ? i teraz wróciło do mnie nie wiem kiedy 13 :evil: więc cierpliwości i powodzenia

koniec z odchudzaniem ! jedzmy racjonalnie i prowadźmy zdrowy tryb życia a waga będzie pokazywać tyle ile powinna :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: odchudzanie

Post autor: Raysha » 13 gru 2007, 12:35

Szczerze wam powiem, że się bym chciała odchudzic, ale prawie po wszystkim boli mnie brzuch :P Wiem, że kochanego ciałka nigdy za wiele itp. Ale wyglądam na kluske :P małe i grube :P Nie wiem czy to normalne że przy 145cm wzrostu wazy się 48 :oops:

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: odchudzanie

Post autor: Natalka » 13 gru 2007, 15:03

Mikrusia pisze:Nie wiem czy to normalne że przy 145cm wzrostu wazy się 48
obliczyłam Ci BMI i też masz prawidłową wagę :roll:

no a ja będę się stosować do reguł zdrowego odchudzania i cierpliwie czekać na efekty :roll: to tylko 3kg chcę zgubić więc może nie będę musiała długo czekać, tylko w że zbliżają się święta i będzie ciężko się ograniczać :wink:
hm...to może lepiej odłożyć to na po świętach :lol:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: odchudzanie

Post autor: manka » 13 gru 2007, 17:31

no wiesz ja tam bym nie odkładała , zresztą nie odkładam :) prawidłowa szybkość chudnięcia to 1kg tygodniowo tak mniej więcej oczywiście , więc do świąt już masz 2 albo nawet 3 kg a wiadomo że przez święta ... :roll: i zaczynamy znowu pracować :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”