Tai Chi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jędrek
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 03 lip 2007, 19:56
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ITALIA

Re: Tai Chi

Post autor: Jędrek » 12 mar 2008, 14:04

taki mały off topic co do wymowy. We włoszech CH czytają i mówią jako K. Czyli mamy cztery sposoby wymowy bo można jeszcze mówić ce ha i. :razz:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Tai Chi

Post autor: tom-as » 12 mar 2008, 17:22

Jędrek pisze:We włoszech CH czytają i mówią jako K
czyli tak... z tai-chi wyjdzie tai-ki ... a to prowadzi do tajki :-)

eh... te ich panoramiczne oczy ;]

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2008, 21:12
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Tai Chi

Post autor: TomAsh76 » 12 mar 2008, 18:35

Droga Alishia, , poprosiłem o "litość", ponieważ tak mnie ubawiły te artykuły z linków, że myślałem, że skonam...
Ale idąc już Twoim tokiem myślenia, to skoro forum jest aby mówić o wszystkim, to chyba miałem prawo do wypowiedzi (jakkolwiek byłaby niemerytoryczna), prawda? :wink:

Awatar użytkownika
moniQue82
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2007, 15:40
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Tai Chi

Post autor: moniQue82 » 02 sty 2011, 17:20

Może to stary temat, ale chciałam się z Wami podzielić moim doświadczeniem w kwestii treningów Tai Chi.

W zeszłym roku zainteresowałam się tym stylem, trafiłam na fantastycznych instruktorów, z ogromnym zapałem zabrałam się do treningów.. i tu pojawił się problem, ponieważ moje jelitko odmówiło posłuszeństwa :(
Treningi nie były zbyt intensywne, unikałam ćwiczeń, które mogły oddziaływać bezpośrednio na mięśnie brzucha, a mimo wszystko okazało się że nie dam rady.. Rozmawiałam z trenerami, konsultowałam się z moim lekarzem i niestety musiałam zrezygnować.. :(

Czy ktoś z Was miał styczność z Tai Chi i mimo choroby jest w stanie normalnie trenować??

mmat
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 21 kwie 2010, 19:53
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Tai Chi

Post autor: mmat » 05 sty 2011, 19:17

z Tai Chi akurat nie miałem styczności, ale karate też przyszło ze wschodu - no i na treningi cały czas chodzę. Spadła mi waga, spadła kondycja, ale ćwiczę dalej ! Najważniejsze, że ćwiczenia na mięśnie brzucha mi na razie nie szkodzą a po każdym treningu czuję się o wiele lepiej niż w dniu, w którym na treningu nie byłem

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: Tai Chi

Post autor: marcin820201 » 26 mar 2011, 15:16

Tu jest link o korzyściach zdrowotnych:
http://www.taichi.pl/page.tresc.pl.24.html

Myślę że istotnie znaczenie może mieć kilka rzeczy: 1) ruch skrętny, rozciągający i tonizujący jamę brzuszną - a nie napinający i ściskający jak w 'brzuszkach' 2) usprawnienie systemu immunologicznego - 'usprawnienie' - może i potrafi wyciszyć?, bądź wyregulować? 3) odprężające, tonizujące działanie - może również 'ukoi' system nerwowy a z nim również immunologiczny? W końcu coraz więcej ostatnio się słyszy o tzw. psychoneuroimmunologii choć nasze choroby to raczej chyba czysto immunologiczny aspekt... :neutral:
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

mal(a)gocha
Początkujący ✽✽
Posty: 103
Rejestracja: 15 wrz 2004, 07:55
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Tai Chi

Post autor: mal(a)gocha » 26 mar 2011, 17:11

Oto cytat z linku, który zamieścił marcin820201
"*tai chi to ćwiczenie podczas którego cały czas utrzymujemy swój ciężar, co zwiększa możliwości korzyści dla utrzymania gęstości kości"

myślę, że to by było przydatne dla nas, bo przecież jesteśmy bardziej narażeni na osteoporozę

A w ogóle to dzięki za przypomnienie tematu, bo ja już od dłuższego czasu mam ochotę na tai chi (zainteresowałam się tym po filmie "Dziewczyny z kalendarza" tam właśnie starsze kobitki sobie ćwiczyły i stwierdziłam, że może nie byłoby to zbyt męczące dla nas chorych)
Od kwietnia będę wreszcie mieć więcej czasu to muszę się zainteresować, gdzie w Krakowie warto się zapisać. Jeśli ktoś ma informacje to podpowiedzcie.

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 24 cze 2008, 23:48
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Tai Chi

Post autor: Artur M » 20 cze 2012, 00:56

Sam nie uprawiam, ale zdecydowanie polecam. Piszę to, gdyż uprawiam karate i wiem , że można, że sporty tego typu bardzo dobrze wpływają na psychikę i kondycję naszego organizmu.
<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg
<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”