Joga

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Joga

Post autor: fairy » 25 sie 2007, 00:48

kapitan pisze:Jedna mila pani doktor podsunela mi pomysl z jogą( testowal ktos moze) powiedziala iz ludzie ćwiczacy joge potrafia sie wyluzowac i wyciszyc panowac nad stresem i nerwami możę jest to nie glupi pomysl!!
Pozdrawiam
tez myslalam o jodze, bez wzgledu na chorobe crohna... bo z nerwami tez mam straszliwy problem :/
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: Joga

Post autor: Shima » 25 sie 2007, 10:52

Jednego ćwiczenia nie polecam :)
To takie coś co znamy pod postacią poularnej "świecy".

Dostałam po tym skrętu jelitek(zaplątały sie przy takiej zmianie pozycji)i tylko silne wymioty uratowały mnie przed nożem.....widocznie podczas meczarni(wtedy jeszcze) nad wiadrem musiały mi sie odplątać...ale może to też i dlatego że pewnie mam jakieś zrosty pooperacyjne.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2007, 09:19
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Joga

Post autor: fairy » 25 sie 2007, 13:06

ups... przestraszylam sie :D to bez sensu bo zamist sie relaxowac bede jeszcze bardziej zestresowana ;)
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

finger
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 21 lut 2007, 20:24
Choroba: CD
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Joga

Post autor: finger » 12 wrz 2007, 13:01

mi joga nie szkodzila nawet w zaostrzeniu.

bylo nawet tak, ze z silnymi bolami szedlem na joge i na te poltorej godziny zapominalem o chorobie i nie mialem zadnych obiawow.

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Posty: 626
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:54
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Wroclaw/Cork (Irl)
Kontakt:

Re: Joga

Post autor: madziula » 18 wrz 2007, 21:55

bylam dzisiaj na jodze i od razu czuje sie lepiej. to naprawde swietna sprawa.
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
13julcia
Początkujący ✽✽
Posty: 100
Rejestracja: 03 kwie 2007, 15:56
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Joga

Post autor: 13julcia » 19 wrz 2007, 10:29

a ja polecam również pilates, w którym też są elementy jogi(i nie tylko)
po cięzkim dniu jak sie wraca z ćwiczeń nawet o 22 to jest sie zrelaksowanym :razz:
żona męża z CD......

Jola18
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Lutocin
Kontakt:

Re: Joga

Post autor: Jola18 » 01 lis 2008, 21:20

Joga mi pomaga na stres i inne ..... :)

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Joga

Post autor: Shadowka » 03 lis 2008, 12:06

mnie bardziej ciekawi czy ptzy tej jodze nie złamalabym sobie kregosłupa :D dawno o tym myślałam ale u mnie w okolicy nic takiego nie ma wiem, że tutaj gdzie się przeprowadzam jest więć pewnie się zapiszę :D ale to po ciąży ;)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

cyrena
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:01
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Joga

Post autor: cyrena » 19 mar 2009, 14:19

cwicze joge juz wiki cale ,kregoslupa nie da sie polamac jesli uwazasz na siebie...prasoweanie tez moze byc niebezpieczne w koncu... i zdecydowanie nie mozna wykonywac niektorych pozycji kiedy jest sie chorym, ale to zalezy od nauczyciela, on powinien wiedziec jak pomoc, jest poza tym caly cykl cwiczen na probelmy z jelitami, i naprawde pomaga, rozluznia brzuch :roll:

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 22 sty 2009, 06:35
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Joga

Post autor: paubom » 20 mar 2009, 08:43

Właśnie się też nad jogą zastanawiam. Z koleżanką się zgadałyśmy, że może warto zobaczyć i się odstresować, bo kręgosłup siada i w mioim przypadku jelita nie bardzo poprawnie działają. I tak myślę, że skoro kilka osób uprawia i nic złego się nie dzieje, a moje objawy nie są znów takie okropne to chyba się skuszę... A nóż pomoże.
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Joga

Post autor: exa » 20 mar 2009, 18:12

13julcia pisze:a ja polecam również pilates
joga jest świetna, ale wymaga sporego zaangażowania....
od jakiegoś czasu chodzę na pilates i też mogę go z czystym sumieniem polecić między innymi dla osób mających kłopot z kręgosłupem...człowiek się wycisza siłą rzeczy, bo ćwiczenia wykonuje się w niespiesznym tempie, trzeba się skupić na oddechu i przy dobrym instruktorze nic nie grozi, bo kiedy ćwiczenie trudno wykonać, podda inną możliwość, jest dużo rozciągania, dzięki czemu na drugi dzień nic nie boli...
w samochodzie spędzam pół życia i do tego jeszcze kom...i mam kłopot z odcinkiem lędźwiowym - godzina pilatesu co 2-3 dni bardzo dobrze mi robi.... :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Joga

Post autor: Alishia » 22 mar 2009, 21:49

Zapisałabym się,ale boję się,że mi kości i mięśnie pękną:)Szczególnie,że niewiele mi brakuje do tego by pękło mi kolano...I zginanie nogi na dłuższą chwilę kończy się bólem:/

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Joga

Post autor: obyty.z.cu » 23 mar 2009, 08:25

Alishia pisze:Zapisałabym się,ale boję się,że mi kości i mięśnie pękną:)
w czasie pobytu w sanatorium mialem "przygode " z Joga.
Przez dwa tygodnie bralem udzial w takich cwiczeniach,choc na poczatku ciezko bylo
przelamac raz wstyd (w koncu troche lat i waga,)dwa to obawa jak to obije sie na moich jelitach i ogolnie kiepskim stanem stawow, plecow.
Okazalo sie , ze najwiekszym problemem byly moje ostrogi pietowe.
Jednak w podsumowaniu - Joga jest dla wszystkich, kazdy tam znajdzie cwiczenia dla siebie w zaleznosci od stopnia "wygimnastykowania",stanu zdrowia itp.
Dobry instruktor moze naprawde wiele nauczyc , a po cwiczeniach czlowiek czuje sie jednak dobrze,no i taki jakis lepszy,bo widzi, ze naprawde mozna na wiele sobie pozwolic.
Polcecam !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

vian
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 01 lut 2007, 07:44
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Re: Joga

Post autor: vian » 31 lip 2009, 11:42

Ja praktykuję jogę od 4 lat. Przy zaostrzeniu ćwiczenie było baaardzo trudne, wiele asan musiałem odpuszczać. Od 2 lat już mam jako taki luz z jelitami i ćwiczenia są rewelacyjne. Polecam każdemu; aczkolwiek żeby zacząć czerpać z jogi dużą przyjemność najpierw trzeba się przebić przez nasze sztywne stawy, zastygłe mięśnie i krótkie ścięgna - to może boleć :roll: ale potem czysty relaks i odprężenie.

Awatar użytkownika
Sabin
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 05 lip 2009, 01:32
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: Joga

Post autor: Sabin » 31 lip 2009, 15:07

joga być może jest bardzo dobrym lekarstwem na nasze choroby, wiele ludzi polecało mi jogę ale jakoś niemogłem się zebrać w sobie i zapisać się na nią :razz: trzeba będzie wypróbować :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”