Kulturystyka i sporty siłowe

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chrolek
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2014, 07:35
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: chrolek » 13 wrz 2014, 23:49

Witam
Mam takie pytanko choruje prawie rok stracilem sporo na wadze z 83-85 na 68-69 (174cm)
nie boli mnie z załatwianiem nie jest źle , mam przetokę i dren założony podobno na stale :smutny: czy mogę próbować pompeczki drążek tak ?;P dodam ze tak miesiac po wykryciu próbowałem sił na silowni ale bolał mnie brzuch i źle sie czulem

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: Mamcia » 14 wrz 2014, 19:37

Rozumiem, że przetokę okołoodbytową? Jeśli dobrze się czujesz to możesz powoli powrócić do aktywności fizycznej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

matwawa
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2014, 15:20
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: matwawa » 14 wrz 2014, 23:00

hej. czy jest tutaj jakiś temat gdzie osoby które ćwiczą lub ćwiczyły regularnie chwalą się swoimi efektami w okresach remisji?
zeby wspomóc na duszy i zmotywować innych? ewentualnie może coś takiego załozyć? są chętni?

Anonymous_13ece955

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: Anonymous_13ece955 » 14 wrz 2014, 23:05

matwawa, ja bym chętnie śledziła taki wątek :mrgreen:

chrolek
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2014, 07:35
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: chrolek » 14 wrz 2014, 23:11

Dobry pomysł ;D

matwawa
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2014, 15:20
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: matwawa » 15 wrz 2014, 12:58

to kto chętny na pierwszy ogień? :P

chrolek
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2014, 07:35
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: chrolek » 15 wrz 2014, 18:25

pomysłodawca :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: cordo » 15 wrz 2014, 19:55

Chodziłem na siłownię, teraz mam przerwę przez zaostrzenie... Z 68 wszedłem na 75kg i to elegancko weszło, wagę wbijałem coś z pół roku, trochę miałem przerwy, ale było ze 3 miesiące co latałem na siłkę 4x w tygodniu. Waga weszła fajnie, bo równomiernie i ze sporą przewagą tkanki mięśniowej... I teraz kurde w sierpniu zachorowałem i normalnie chudłem w oczach... Wszystko na co pracowałem, dieta, treningi poszło w siną dal... no frustracja.
71kg teraz mam

więc naprawę trzeba mieć sporo cierpliwości i wytrwałości w budowaniu ciała chorując na colitis...

nie wiem, od października od nowa planuje wystartować z normalnym treningiem bez supli, tylko sama dieta, ew czasem wypić białko jak zabraknie w diecie. Chodzę także na k1 więc będę to musiałjakoś pogodzić, nie wiem czy organizm będzie miał czas się regenerować, no zobaczym :E jak będę miał 78kg to obiecuję, że wrzucam fotę :)

matwawa
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2014, 15:20
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: matwawa » 15 wrz 2014, 21:08

trochę mi będzie głupio jak wrzucę fotę a nikt inny tego nie zrobi :P poza tym u mnie forma "dupy nie urywa" ;]

Anonymous_13ece955

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: Anonymous_13ece955 » 15 wrz 2014, 22:25

chłopaki no liczę na Was, come on!! :twisted: :twisted:

chrolek
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2014, 07:35
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: chrolek » 15 wrz 2014, 23:02

Ja dopiero zaczynam :mrgreen: nie ma czym jeszcze sie pochwalic :smutny:

Anonymous_13ece955

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: Anonymous_13ece955 » 15 wrz 2014, 23:56

ale zrób foto, żeby było porównanie i większa satysfakcja z rezultatów :wink:

matwawa
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2014, 15:20
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: matwawa » 16 wrz 2014, 21:39

Maatylda, a może Ty doączysz?

Anonymous_13ece955

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: Anonymous_13ece955 » 16 wrz 2014, 22:10

matwawa, z chęcią, ale ja na razie mam szlaban na ćwiczenia. także sorry chłopaki, na razie tylko poobserwuję ;)

Mierzej
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2011, 12:47
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: Mierzej » 11 paź 2014, 15:36

Witam serdecznie.

Zacznę od tego, że od 10 lat choruję na Crohna, raczej z ciężkim przebiegiem i wieloma hospitalizacjami. W 2005 roku miałem operację - resekcja końcowego odcinka jelita cienkiego (ok. 27 cm). Ostatnio tj. w lutym zakwalifikowałem się na terapię biologiczną i czuję się lepiej, chociaż jeszcze w wakacje moja waga stała w miejscu.
W pewnym momencie zaparłem się w sobie i zacząłem ćwiczyć, zmieniłem całkowicie sposób żywienia. Jednak bardzo dużo wartościowych rzeczy nie mogę wciąż jeść. Chciałem się wesprzeć poradą osób chorych na Crohna i ćwiczących stale na siłowni.

Jak sobie radzicie? Czy i jakie odżywki stosujecie i co mi polecacie.

Swoją dietę opieram głównie na piersi z kurczaka, wątróbce, wołowinie, rybach, ryżu, makaronie, kajzerkach pszennych, płatkach kukurydzianych (ale z wodą i łyżką miodu), szynce (raczej chudej), maśle roślinnym (w niewielkiej ilości), warzywach (pomidorach bez skórki, gotowanych - kalafiorach, brokułach, marchewkach czy burakach).
Mam jednak czasem problemy z niektórymi produktami. Po jajkach na miękko dostaje rozwolnień, na twardo mam sporo gazów. Po dodawaniu łyżki oliwy z oliwek boli mnie brzuch, tak samo każda większa ilość tłuszczy nawet tych zdrowych, przez co nie mogę zapewnić sobie podaży tłuszczy. Mam też problemy z wysoką podażą białek (2g/kg) i węglowodanów. Nie zawsze mogę gotować, aż tyle. Chciałem dodać do tego odpowiednią odżywkę, gdyż nie mogę utrzymać podaży 3000 kalorii na dobę. Tylko co? Czasem eksperymentuję, aby dodać coś wartościowego z pokarmu i są potem problemy.

Moja waga: 62 kg obecnie. 57 kg gdy zaczynałem ćwiczyć.
Ćwiczę: 7 tydzień.

Dodam ponadto, że dobrze znoszę ćwiczenia i wysiłek. Ale jak zjem coś nie tak, cały dzień mam z głowy i mięśnie wypalam przez wymuszony brak podaży.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Mile widziany byłby stały kontakt z osobą, która sobie dobrze radzi w tym temacie, gdyż eksperymenty mocno mnie kosztują.

Pozdrawiam,
Marcin Mierzejewski
"Poczuj się jak Gigant, jak milion dolarów w jednej osobie" - moja dewiza życiowa...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”