Kulturystyka i sporty siłowe

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: darecki » 27 lis 2014, 12:03

Witam wszytskich.
Czy ktoś z miłośników siłowni cwiczył potczas zażywania encortonu? Ostanio przez 3 lata miałem remisję, świetnie się czułęm i chodziłęm do siłowni dość często- efekt leków biologicznych. Teraz czuję się gorzej mam zaostrzenie i czekam na kolonoskopię i podanie biologii może się uda na NFZ. Jednak aby dostać biologię musze wpierw dostać encorton. Efekt może być taki, że mi przejdzie już po sterydach i stąd moje pytanie , czy ktoś ćwiczył podczas brania encortonu (schodzenia z dawki), oczywiście w przypadku kiedy choroba ustąpiła.
Dla wszytskich, którzy chcą trochę przytyć , moja rada , nie bójcie się siłowni. Ja w 3 lata zrobilem jakies 12 kg ( masa mięśniowa bez tłuszczu). Próbujcie jakie suplementy są najlepsze dla waszych jelit. Ja przetestowałem tego sporo i mogę polecić: L- glutaminę oraz BCAA po tym nigdy nie miałem problemów. Białko, jeśli będzie to izolat też nie odczujecie wzdęć. Beta- alamina do 4 g też nie powinna wam zaszkodzić. Oczywiście dieta najważniejsza- ale w tym dziale nie muszę chyba o tym pisać.
Pozdrawiam wszytskich Darek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: obyty.z.cu » 27 lis 2014, 16:48

darecki pisze:Czy ktoś z miłośników siłowni cwiczył potczas zażywania encortonu?
nie ćwiczyłem ale biegałem długo i codziennie.Wtedy było super.
(dawne czasy).
Wszystko zależy od zmian w jelicie a nie sterydu,im gorzej w jelicie,tym mniejsze obciążenie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

pacino
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 27 lis 2014, 15:05
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: pacino » 28 lis 2014, 01:51

Ja od ponad dwóch miesięcy ostro ćwiczę i staram się robić to regularnie mimo choroby. Jak narazie jedynymy przeciwskazaniami są kontuzję po piłce i lenistwo... ale staram się mieć silną motywację bo trochę przytyłem chyba przez ostatnie 2 tygodnie lenistwa

darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: darecki » 28 lis 2014, 17:19

Pancio , ale ćwiczysz na encortonie? Nie masz problemów z ciśnieniem, ze stawami, może podwyższony nienaturalnie puls?

obyty, oczywiście stan jelita najważniejszy, nie pójde do siłowni z krwawiącym jelitem, czy też z biegunkami, to mijałoby się z celem. Piszę o sytuacji w której organizm odpowiada na leczenie sterydami, gdzie mamy remisję ale taką podczas której zażywamy dawkę sterydu (oczywiście schodząc z niej). Czujemy się dobrze jednak zażywamy 40 mg encortonu (35 mg, 30mg, 25mg, 20mg ...itp)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: obyty.z.cu » 28 lis 2014, 17:46

darecki pisze: Piszę o sytuacji w której organizm odpowiada na leczenie sterydami, gdzie mamy remisję ale taką podczas której zażywamy dawkę sterydu
no właśnie,dostając encorton po kilku dniach,odczuwa się efekt ,a po następnych kilku czujemy jak wraca energia.Chodziło mi o to,by właśnie rozróżnić ten stan od ...powiedzmy podleczenia,bo do remisji i tak daleko.Warto wtedy wrócić do ćwiczeń,ale takich spokojnych,bez podbijania na maxa,bo można szybko odczuć to.Każdy też kto był kilka razy na sterydach wie,że im mniejsza dawka,tym większy...strach by się od nowa nie zaczęło.
Ruch i ćwiczenia tak,ale z głową ,a nie z brawurą :wink:
darecki pisze:gdzie mamy remisję ale taką podczas której zażywamy dawkę sterydu
to nie jest remisja !! to zaleczenie ostrego stanu a nie ....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

pablosibs
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2014, 10:56
Choroba: IBS
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: pablosibs » 11 gru 2014, 11:44

darecki- ładna masa poszła 12kg gratuluje ;] ja przyjmuje BCCA AAKG czasami beta-alanine stosujesz małą ilość powtózeń i duży cieżar czy preferujesz 10powt? Pozdr

Awatar użytkownika
coobi
Początkujący ✽✽
Posty: 98
Rejestracja: 10 gru 2011, 11:42
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: coobi » 12 gru 2014, 21:59

Ja też dołączam do ćwiczących :) Od 2 tygodni regularnie co 2 dzień śmigam na siłownie i coraz bardziej się w to wkręcam. Problemem większym jest u mnie cukrzyca posterydowa. Kilka miesięcy mi zajmie zanim to wszystko ustawie pod ćwiczenia, bo na razie jest huśtawka masakryczna.

pacino
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 27 lis 2014, 15:05
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: pacino » 13 gru 2014, 20:55

darecki pisze:Pancio , ale ćwiczysz na encortonie? Nie masz problemów z ciśnieniem, ze stawami, może podwyższony nienaturalnie puls?
Nie zauważyłem, że było pytanie do mnie
Ja biorę Asamax 2x2. Problemy z ciśnieniem miałem odkąd pamiętam o dziwo od paru lat jest dobre. Puls jest normalny, a stawy mnie nie bolą. Teraz tylko muszę sobie ustawić granicę bo nie wiem jeszcze jak ćwiczyć z ciężarami by nie przecholować.

Anonymous_13ece955

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: Anonymous_13ece955 » 23 gru 2014, 00:44

chłopaki, jak tam pakowanko?

przesyłam coś na dobre nastrojenie:
https://www.youtube.com/watch?v=qCfDgmlrlTY

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: cordo » 23 gru 2014, 15:56

siłownię zostawmy dziewczynom :mrgreen: panowie, trenujemy tylko sporty walki :mad:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: chrzanovy » 23 gru 2014, 16:17

Cordo gdzie zaginąłeś, czy nie miałeś być w RZ w sobotke z dziewczynami? ;)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
coobi
Początkujący ✽✽
Posty: 98
Rejestracja: 10 gru 2011, 11:42
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: coobi » 24 gru 2014, 13:40

cordo pisze:siłownię zostawmy dziewczynom :mrgreen: panowie, trenujemy tylko sporty walki :mad:
Zależy jaki jest cel :) Ja na siłownię nie chodzę żeby "przypakować", bo z moimi jednostkami chorobowymi i mikromasą jest to prawie niemożliwe. Chodzi o poprawę zdrowia i wydolności organizmu :)

pablosibs
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2014, 10:56
Choroba: IBS
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: pablosibs » 25 gru 2014, 10:27

Panowie też tak mam mikro masę ale nie poddaje się brnę w to dalej chociaż wkurza mnie to że zrobisz kilka kg przyjdzie tydzien mega rewolucji żołądkowych i wszystko w kiblu... i od nowa syzyfowa praca

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: cordo » 07 mar 2015, 22:12

pablosibs pisze:Panowie też tak mam mikro masę ale nie poddaje się brnę w to dalej chociaż wkurza mnie to że zrobisz kilka kg przyjdzie tydzien mega rewolucji żołądkowych i wszystko w kiblu... i od nowa syzyfowa praca
no dokładnie, gdy zaostrzenia są częste można nazwać niestety to syzyfowa pracą... niestety

Ferdek5
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2016, 11:54
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: Ferdek5 » 05 kwie 2016, 23:16

Witam wszystkich.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że sporo szukałem i czytałem na ten temat, jednak mimo wszystko wciąż nie mam pewności co powinienem zrobić.

Z chorobą crohna zmagam się od 2008 roku.
Przeszedłem kurację lekami biologicznymi, leczono mnie dawkami Remicade która przyniosła rewelacyjne efekty. Po około trzech latach zmagań z chorobą udało się ją uśpić. Remisja trwa do dziś a ja, zgodnie z zaleceniami, próbowałem sam na sobie jeść coraz więcej, sprawdzając tym, jak mój organizm zareaguje.
Zaobserwowałem że źle reaguję na mleko. Tłuste sery, śmietana nawet i maślanka nie powodują jednak problemów. To samo tyczy się piwa, które lubię pić, jednak w małych ilościach (jedno, dwa). Mocniejszych alkoholi unikam. Mogę gez problemu jeść praktycznie wszystko jak każdy. Problem jest jednak z przytyciem. Źle się czuję z tym jak wyglądam. Mam 24 lata a wyglądam bardzo mizernie i chudo. Ważę około 56kg, najwięcej 59 przy wzroście około 178.
Bardzo chciałbym chociaż trochę przytyć, wyglądać jak facet.
Pomóżcie proszę lub doradźcie w temacie układania diett. Chcę również chodzić na siłownie i rozpocząć treningi na masę. Myślę o tym żeby zacząć brać jakieś suplementy, odżywki na zwiększenie masy mięśniowej, może białko?
Jak Wy się po nich czujecie? Jak regujecie? Nie chcę sobie popsuć sytuacji lelitowej ale też bardzo zależy mi na nabraniu masy i rozpoczęciu ćwiczeń. Nie chodzi mi o masę "Pudziana". Jedynie męski wygląd i siłę do funkcjonowania i ćwiczenia.
Z góry dziękuję za każdą poradę. Napisałem w dziale suplementy, jeżeli jednak to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”