Trampolina

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
OlgaAK
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:36
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Trampolina

Post autor: OlgaAK » 02 cze 2016, 22:06

Moja dwuletnia córka ma trampolinę u sąsiadów i uwielbia na niej skakać. Obecnie ma zaostrzenie. Szaleje ze skokami, robi kupkę, a potem znowu chce na trampolinę. W trakcie zabawy nic jej nie boli. Ma dużo energii i jest szczęśliwa, ale kupki są zaraz po skokach ewidentnie. Czy, Waszym zdaniem, może skakać, czy może to spowodować pogorszenie?

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 17 mar 2016, 15:31
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Trampolina

Post autor: Lolcia_Karolcia » 03 cze 2016, 10:50

Jak mam zaostrzenie to najlepiej jak się nie ruszam w ogóle...
Poczekałabym aż minie zaostrzenie i wtedy niech sobie kica :wink:
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

OlgaAK
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 17 lip 2015, 10:36
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: Trampolina

Post autor: OlgaAK » 04 cze 2016, 12:24

Niestety zakaz zabawy skończył się strasznym płaczem, tak jak myślałam. Pytanie co gorsze, skoki czy stres. Sama nie wiem, jak ona to robi. Kupki krwawe, a na trampolinie jak 100% zdrowe, pełne energii dziecko.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Trampolina

Post autor: alate » 04 cze 2016, 15:02

a może to tylko Ty łączysz fakt kupek z trampoliną ? A jak jest z wypróżnieniami gdy nie skacze, bo rozumiem, że kiedyś schodzi z tej trampoliny ? Moim zdaniem fakt, ze dziecko w trakcie zabawy zachowuje sie jak zdrowe już przemawia na korzyść skakania. A najlepiej poradź się lekarza.
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Trampolina

Post autor: obyty.z.cu » 04 cze 2016, 15:34

alate pisze: fakt, ze dziecko w trakcie zabawy zachowuje sie jak zdrowe już przemawia na korzyść skakania.
no właśnie, jeśli ma dosyć siły to czemu nie ?
Anemia to rozumiem, ale zabawa jest ok.Dziecko szczęśliwe chyba lepiej znosi wszystko niż ...
ale co ja wiem...
Tylko tyle, że stres nakręca na niekorzyść.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

lorema

Re: Trampolina

Post autor: lorema » 04 cze 2016, 16:23

OlgaAK pisze: kupki są zaraz po skokach ewidentnie
Ruch może przyśpieszyć perystaltykę, w tym przypadku skoki na trampolinie.
Kiedy mój syn czuł się lepiej, to też piłka, tenis czy rower.

ewamajcher
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2016, 10:41
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Trampolina

Post autor: ewamajcher » 09 lip 2016, 10:53

Niestety wiadomo, że dzieci nie usiedzą na miejscu. Ale faktycznie skakanie w góre i dół, przesuwa treść, zresztą w jelitach umieszczone jest najwięcej komórek nerwowych poza mózgiem, więc podrażnione ruchem, dodatkowo wysyłają bodćce do mózgu. stąd np. u niektóych zaparcia , biegunki - leczone bardziej w głowie niż w jelitach.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Trampolina

Post autor: obyty.z.cu » 09 lip 2016, 18:22

ewamajcher pisze:więc podrażnione ruchem, dodatkowo wysyłają bodćce do mózgu. stąd np. u niektóych zaparcia , biegunki - leczone bardziej w głowie niż w jelitach.
ciekawa teoria ..naprawdę ciekawa...a jak ktoś zawiśnie głową do góry, taka stójka na dłużej to co się stanie ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

mateo
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2014, 14:02
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Miasto na L

Re: Trampolina

Post autor: mateo » 09 sie 2016, 16:53

Ruch fizyczny przyspiesza wydalanie, tak jest też u zdrowych ludzi. Nic dziwnego, że mała po skakaniu robi kupkę. Trudno powiedzieć, czy taki wysiłek może jej zaszkodzić. Ale jesli czuje się dobrze i ma energię do dalszych szaleństw, to może warto jej pozwolić?

Natally
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2016, 13:43
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trampolina

Post autor: Natally » 01 wrz 2016, 14:43

myślę, że to nie powinno źle wpływać na dziecko. tym bardziej skoro czuje się dobrze podczas zabawy. zapytaj lekarza co on o tym sadzi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”