Wzrost masy przy CD

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ferdek5
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2016, 11:54
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Wzrost masy przy CD

Post autor: Ferdek5 » 05 kwie 2016, 12:26

Witam wszystkich.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że sporo szukałem i czytałem na ten temat, jednak mimo wszystko wciąż nie mam pewności co powinienem zrobić.

Z chorobą crohna zmagam się od 2008 roku.
Przeszedłem kurację lekami biologicznymi, leczono mnie dawkami Remicade która przyniosła rewelacyjne efekty. Po około trzech latach zmagań z chorobą udało się ją uśpić. Remisja trwa do dziś a ja, zgodnie z zaleceniami, próbowałem sam na sobie jeść coraz więcej, sprawdzając tym, jak mój organizm zareaguje.
Zaobserwowałem że źle reaguję na mleko. Tłuste sery, śmietana nawet i maślanka nie powodują jednak problemów. To samo tyczy się piwa, które lubię pić, jednak w małych ilościach (jedno, dwa). Mocniejszych alkoholi unikam. Mogę gez problemu jeść praktycznie wszystko jak każdy. Problem jest jednak z przytyciem. Źle się czuję z tym jak wyglądam. Mam 24 lata a wyglądam bardzo mizernie i chudo. Ważę około 56kg, najwięcej 59.
Bardzo chciałbym chociaż trochę przytyć, wyglądać jak facet.
Pomóżcie proszę lub doradźcie w temacie układania diett. Chcę również chodzić na siłownie i rozpocząć treningi na masę. Myślę o tym żeby zacząć brać jakieś suplementy, odżywki na zwiększenie masy mięśniowej, może białko?
Jak Wy się po nich czujecie? Jak regujecie? Nie chcę sobie popsuć sytuacji lelitowej ale też bardzo zależy mi na nabraniu masy i rozpoczęciu ćwiczeń. Nie chodzi mi o masę "Pudziana". Jedynie męski wygląd i siłę do funkcjonowania i ćwiczenia.
Z góry dziękuję za każdą poradę. Napisałem w dziale suplementy, jeżeli jednak to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”