Powrót do treningów

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 02 sty 2015, 05:02
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Jasionówka

Powrót do treningów

Post autor: cebann » 11 lut 2015, 21:07

Więc dziś wybrałem się po raz pierwszy na salę u mnie na trening piłki nożnej .. nie uczestniczyłem w nim jako normalny zawodni lecz na boku rzucałem sobie do kosza.. w jednym ćwiczeniu uczestniczyłem lecz mam pewien problem mimo iż całe dnie czuję się dobrze gdy próbowałem wyskakiwać czułem że moje nogi są jak kilku tonowe obciążniki po prostu nie dałem rady się wybić.. co to może oznaczać ?
I czy długo może potrwać zanim wrócę do biegania ?
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Powrót do treningów

Post autor: karolek0303 » 12 lut 2015, 10:47

A jak długą miałeś przerwę? był streching? Myśle że to wszystko sprawa indywidualna.
Nie możesz od siebie wymagac po długiej przerwie pełniej sprawności, to chyba niemożliwe.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 02 sty 2015, 05:02
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Jasionówka

Re: Powrót do treningów

Post autor: cebann » 12 lut 2015, 11:37

Hmm .. Przerwa od listopada ...ale jeszcze jakieś spacery czy coś były .. teraz tylko non stop w domu i wieczorne przechadzki po wiosce żeby się rozprostować . Ale czas zacząć znów biegać bo na prawdę to nieciekawie się zaczyna jak zauważyłem . :mad:
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Powrót do treningów

Post autor: karolek0303 » 12 lut 2015, 12:34

nie wiem,nie znam się, więc się wypowiem ;)
Może właśnie zamiast bieganie powinieneś zacząć od jakiś marszów itp? Ja np bardzo rzadko chodzę wolno,raczej :cenzura: ;) Ale do biegania się jeszcze nie przemogłem,może jak się troche zrobi cieplej...


a Propo,od dziś w lidlu między innymi buty do biegania w dobrej cenie :D
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, 15:29 przez karolek0303, łącznie zmieniany 1 raz.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 02 sty 2015, 05:02
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Jasionówka

Re: Powrót do treningów

Post autor: cebann » 12 lut 2015, 15:23

No codziennie spaceruję ale już mnie rwie żeby pograć troszkę w piłę ..I myślałem że może ktoś na forum miał podobnie i doradzi . :arrow: :idea:
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Powrót do treningów

Post autor: patkaas » 12 lut 2015, 15:34

Może ta ociężałość to efekt sterydów? Wcześniej miałeś problem ze spuchniętymi nogami, więc może tu leży przyczyna.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 02 sty 2015, 05:02
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Jasionówka

Re: Powrót do treningów

Post autor: cebann » 12 lut 2015, 17:35

No spuchnięte nogi to wina pewnie kroplówek których otrzymywałem masę , a zeszło to dopiero po pewnym czasie w domu .. Teraz chodzę na spacery i mimo to nie zauważam że mam ociężałe nogi .. może to od tego że mięśnie się odzwyczaiły.
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Powrót do treningów

Post autor: cordo » 12 lut 2015, 17:54

Jeżeli mam na myśli to co opisywałeś to miałem to po sterydach, miałem tak samo w trakcie leczenia jak po po odstawieniu. Wina też leży w tym, że długo nie ćwiczyłeś, ani się nie ruszałeś (rower itp) i po prostu masz mięśnie zastane. Jak tak dłużej poćwiczysz i wprawisz się to przejdzie to uczucie w nogach, więc się nie przejmuj :wink: Po 2-3 tygodniach aktywności będzie okej.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Powrót do treningów

Post autor: obyty.z.cu » 12 lut 2015, 18:09

cebann pisze:No spuchnięte nogi
po operacji długo tak miałem,a w sumie pomógł lek moczopędny...przepisany przez..nie powiem kogo,ale trafiony,pomógł szybko.Podobnie przy długim metypredzie.
A w sprawie biegania,to warto wprowadzić ćwiczenia wcześniej,taka domowa "zaprawa" przed późniejszymi obciążeniami.
cebann pisze:próbowałem wyskakiwać czułem że moje nogi są jak kilku tonowe obciążniki po prostu nie dałem rady się wybić.. co to może oznaczać ?
że jesteś nie gotowy...powolutku,za szybko przynosi tylko kontuzje.
Czasu i stopniowanie obciążenia potrzeba...a przede wszystkim cierpliwości i stawianie sobie zadań "rozwojowych" na własne siły,ale ciągle do przodu.

Po co stawiać sobie cele na max,lepiej sie cieszyć drobnymi zwycięstwami dnia codziennego,bo je widać !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 02 sty 2015, 05:02
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Jasionówka

Re: Powrót do treningów

Post autor: cebann » 12 lut 2015, 18:12

obyty.z.cu pisze:
cebann pisze:No spuchnięte nogi
po operacji długo tak miałem,a w sumie pomógł lek moczopędny...przepisany przez..nie powiem kogo,ale trafiony,pomógł szybko.Podobnie przy długim metypredzie.
A w sprawie biegania,to warto wprowadzić ćwiczenia wcześniej,taka domowa "zaprawa" przed późniejszymi obciążeniami.
cebann pisze:próbowałem wyskakiwać czułem że moje nogi są jak kilku tonowe obciążniki po prostu nie dałem rady się wybić.. co to może oznaczać ?
że jesteś nie gotowy...powolutku,za szybko przynosi tylko kontuzje.
Czasu i stopniowanie obciążenia potrzeba...a przede wszystkim cierpliwości i stawianie sobie zadań "rozwojowych" na własne siły,ale ciągle do przodu.

Po co stawiać sobie cele na max,lepiej sie cieszyć drobnymi zwycięstwami dnia codziennego,bo je widać !

Nie wiem czemu ale jesteś u mnie jednym z mistrzów jeżeli chodzi o poprawę wiary w siebie .. Dzięki wam Panowie teraz będę próbował odzyskiwać siły w nogach bo boisko to jest nieodłączny rejon w moim życiu że tak się wyrażę :)
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Powrót do treningów

Post autor: Orzelek » 12 lut 2015, 18:44

cebann pisze:(...) ale już mnie rwie żeby pograć troszkę w piłę ..
I o to chodzi :ok: :roll:

A to osłabienie i bezruch to pewnie zasługa sterydów. W opisie nie masz leków, które bierzesz, więc to tylko moje przypuszczenia.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
cebann
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 02 sty 2015, 05:02
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Jasionówka

Re: Powrót do treningów

Post autor: cebann » 12 lut 2015, 18:58

Leki które aktualnie biorę to assamax 4x2 , metypred 2 tbl i imuran 1 tbl ..
Chory czy nie walczyć trzeba zawsze ! Kiedyś jeszcze wstanę na nogi i pokaże że się da !

kamila12345
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2015, 14:15
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Powrót do treningów

Post autor: kamila12345 » 02 cze 2015, 09:59

Ja miałam zerwane wiązadła ale wracam do siatkówki <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”