Aktywny tryb życia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: Anonymous_13ece955 » 14 gru 2014, 22:01

agnessa, w szpitalu MSWiA na Wołoskiej jest Poradnia Chorób Jelit.

agnessa
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2014, 16:49
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: agnessa » 14 gru 2014, 22:07

Dzięki Matylda- a możesz tam kogoś polecić? Co do leków to nie zamierzam przerywać , choć przerażają mnie skutki uboczne wypisane. No i te kilka tygodni/ miesięcy oczekiwania na poprawę...:(

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: chrzanovy » 14 gru 2014, 22:23

agnessa pisze:choć przerażają mnie skutki uboczne wypisane. No i te kilka tygodni/ miesięcy oczekiwania na poprawę...:(
Agnessa u mnie nie bylo żadnych skutków ubocznych, to zwykle tak bywa, (pamietam też jak pierwszy raz dostałem sterydy, przeczytałem ulotke i po połknieciu czekałem aż mnie najdzie jakaś akcja uboczna, heh teraz to smiac mi sie chce z tego połozyłem się jak do trumny po połknieciu:) a nie bylo nic, . a poprawa to u kazdego zalezy od wielu czynnikow takze moze od jutra bedzie zmiana a może później, nie zakładaj że masz z życiorysu wycięte kilka mc. Rób to co robisz, trenuj itd tylko uważaj na siebie bardziej
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

agnessa
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2014, 16:49
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: agnessa » 14 gru 2014, 22:25

chrzanovy, Dziękuję za słowa pokrzepienia- już mi lepiej:)

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: chrzanovy » 14 gru 2014, 22:32

agnessa pisze:chrzanovy, Dziękuję za słowa pokrzepienia- już mi lepiej:)
tak 3maj, jako sportmenka napewno jesteś twarda babka , postaraj sie dostac do poradni na MSWiA tam ci pomogą, też tam się lecze, wszyscy lekarze są tam super, wiem z mojego 4 letniego doswiadczenia tam
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: Anonymous_13ece955 » 14 gru 2014, 23:19

agnessa,
chrzanovy, to taki osobisty dożylny pokrzepiacz w formie instant :friends:

ewa26
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 08 gru 2014, 21:05
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: starachowice

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: ewa26 » 17 gru 2014, 15:27

Tak się zastanawiam 9go października miałam operacje, obecnie czuje się dobrze tylko ciągle mam problem z ropniem , a marzy mi się już powrót do aktywności fizycznej - zastanawiam się czy mogę juz chdodzić na zumbę czy inne fitnesy,

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: obyty.z.cu » 17 gru 2014, 15:57

ewa26 pisze:tylko ciągle mam problem z ropniem , a marzy mi się już powrót do aktywności fizycznej
zależy co znaczy "problem".
Sama wiesz jak się to goi.Może zamiast zumby wystarczą spacery ? .
Z drugiej strony sama wiesz najlepiej - u pozytywnie nastawionych szybciej się leczy wszystko.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ewa26
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 08 gru 2014, 21:05
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: starachowice

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: ewa26 » 18 gru 2014, 09:30

obyty.z.cu pisze:zależy co znaczy "problem".
problem jest taki że na ranie pooperacyjnej zrobił się ropień został on nacięty , mimo założenia sączka ciągle bardzo się z niego sączy tak że 2-3 razy dziennie muszę zmieniać opatrunek. Ponadto w okoli przepony więc jak się ruszam to miejsce też dość intensywnie się rusza.
Spacerować to ja bardzo dużo spaceruje ale dla mnie to za mało :smutny:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: chrzanovy » 18 gru 2014, 09:39

ewa26 pisze:mimo założenia sączka ciągle bardzo się z niego sączy tak że 2-3 razy dziennie muszę zmieniać opatrunek
Ewa myślę że do czasu zagojenia sie tej rany Zumby odpadają, toż to jest chyba strasznie intensywne ćwiczenie. Tak to tylko będziesz się narażac na ból, powinno sie to zagoić niedługo. Ja nie pamietam dokladnie ale rana po stomii (wiem że nie ma co porównywać) goiła się dość długo u mnie, a teraz jest tak ładnie zgojona że zazdrościli mi na oddziale bo mieli paskudne blizny inni. Nie ma tego złego...
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: obyty.z.cu » 18 gru 2014, 11:08

ewa26 pisze:że 2-3 razy dziennie muszę zmieniać opatrunek.
z takim stanem darowałbym sobie,naprawdę,to wywoływanie wilka z lasu.
Po co ryzykować większe problemy ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

lesioo
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2016, 09:40
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: lesioo » 14 mar 2016, 09:43

Jeśli czuję się dobrze, to wskakuję na rower i z uśmiechem łapię muchy w zęby, natomiast podczas zaostrzenia trochę zwalniam i wybieram po prostu lepsze dni, które pozwalają na jakąś tam taką niedaleką przejażdżkę. Myślę, że każdy powinien dostosować wysiłek fizyczny do danego samopoczucia lub stanu. Ja osobiście musiałem zrezygnować z wielu przyjemności sportowych ze względu na inne moje przypadłości - czasem wydaje mi się, że rodzice mi wszystkiego nie powiedzieli i, że jestem wynikiem jakichś szalonych eksperymentów genetycznych - i jakoś nie mogę się z tym pogodzić, choć minęło już z 15 lat. Trzeba po prostu zmniejszyć intensywność tego co się robi i to wszystko. Ruch intensywny, czy słaby, to zawsze ruch, a każdy ruch to zdrowie!

Pozdrawiam :boks:
Enjoy your life, because You will never be as young as you are today...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: obyty.z.cu » 14 mar 2016, 11:16

:spoko: dobrze mówisz..
dodałbym, ze ruch = dobra psychika = poprawa komfortu życia.
"Jak cię widzą, tak cię piszą" tu akurat to dobrze określa priorytety.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

lesioo
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2016, 09:40
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: lesioo » 14 mar 2016, 11:52

obyty.z.cu pisze:dodałbym, ze ruch = dobra psychika = poprawa komfortu życia.
"Jak cię widzą, tak cię piszą" tu akurat to dobrze określa priorytety.
:brawo:
Enjoy your life, because You will never be as young as you are today...

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aktywny tryb życia

Post autor: Jacekx » 15 mar 2016, 14:00

U mnie dreptu, dreptu ...perpedes codziennie bez względu na pogodę o 1h-2h ( 5-10 km chyba że bardzo zły dzień :mad: 2-4 km i tak od prawie od 2 lat).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”