wysilek fizyczny a choroba

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
benk
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2013, 00:00
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

wysilek fizyczny a choroba

Post autor: benk » 11 paź 2013, 00:17

Witam, jak sie ma choroba i przyjmowanie lekow a uprawianie sportu na poziomie dosc dajacym wycisk? CHodzi mi czy mozna sobie zaszkodzic czy raczej nie ma to zbytnio zadnego wplywu? Niedawno zostalem zdiagnozowany, moje objawy naleza raczej do lekkich, co miejmy nadzieje sie nie zmieni, bralem pentase ale nie zauwazylem zadnej roznicy, obecnie jestem na salofalku(tez raczej ch biebez poprawy ale biore dopiero tydzien) i mam wejsc na entocort + controloc, troche mnie to zdziwilo ze lekarz od razu, praktycznie po miesiacu od diagnozy, zalecil steryd? Co sadzicie? Objawy to klujacy bol prawego podbrzusza ( kolonka - zmiany na zastawce) i od paru dni to samo z lewym podbrzuszem co mnie troche zmartwilo.., trudnosci z oddawaniem stolca, czasem z krwia, ale zadnych biegunek, jeszcze duze ilosci gazow i przelewanie, burczenie w brzuchu przewaznie po posilku.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: wysilek fizyczny a choroba

Post autor: Mala_Mi » 11 paź 2013, 18:10

właśnie dużo było na tym forum opinii, że wysiłek fizyczny jednak pogarszał stan jelit... aczkolwiek to sprawa bardzo indywidualna i musisz sam na sobie spróbować ;)
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

pochamerka
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2013, 23:29
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: <3

Re: wysilek fizyczny a choroba

Post autor: pochamerka » 13 paź 2013, 23:15

mi salofalk pomógl dopiero po kilku tygodniach, po dwoch miesiacach było juz całkiem dobrze,
mi lekarz powiedzial ze stedrydy to sie daje jak juz salofalk nie pomaga a zeby stwierdzic czy pomaga czy nie to trzeba go troche brac
co do sportu to ja od dwoch lat trenuje pływanie dosc intensywnie 4 razy w tygodniu
i nie odczuwam z tego powodu zadnych chorobowych nieprzyjemnosci
wrecz przeciwnie pomaga mi to na bole brzucha
no i ogolnie na samopoczucie co jest przy tej chorobie bardzo wazne
na poczatku jak zaczełam brac salofalk to forma bardzo spadła, potem z czasem było juz lepiej
czytalam kiedys w necie ze sa prawdziwi sportowcy z cu i cd
Darren Fletcher piłkarz z menchester united i Steve Redgrave- wioślarz mistrz olimpijski
wiec chyba cos tam mozna
mi lekarz nie zabrania chociaz wydaje mi sie ze on nie do konca zdaje sobie sprawe z tego ile pływam
jak dla mnie to jest duzo jak na to ze to tylko dwa lata i nawet byłam raz na zawodach wojewodzkich i tu niespodzianka dla wszystkich byłam 3 od konca haha a nikt we mnie nie wierzył
A jaki sport uprawiasz ? czy dopiero chcesz zaczać. Musisz chyba sprawdzic czy nie masz anemi zanim wezmiesz sie za treningi

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:32
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: wysilek fizyczny a choroba

Post autor: TigeR » 14 paź 2013, 20:41

"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: wysilek fizyczny a choroba

Post autor: palula88 » 28 lut 2014, 10:36

benk, ja wlasnie biore miesiac salofalk i dopiero teraz widze lekka poprawe. Wczesniej sama dopytywalam sie ile czekac na efekty bo tez ich po tygodniu nie widzialam. Tak jak pisze pochamerka sterydy to ostatecznosc a walka z zapaleniem jelit jest niestety dluga. Na samej ulotce salofalku pisze ze kuracja trwa od 8 do 12 tyg.
Imuran 100mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”