Free running

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:02
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Klecza Dolna

Free running

Post autor: Alfea » 24 cze 2012, 23:48

Zastanawiałam się, jaki sport można by było uprawiać w CU. Do tej pory raczej większość sportów mnie nudzi. Nie przepadam za grami piłkowymi, jazda na rowerze na dłuższą metę jest monotonna, a uprawianie sportu w domu to już zupełna nuda. Zawsze podobały mi się parkourowe tricki, ale też od wiek wieków lękam się, że się połamię.
Czy ktoś z Was miał styk z free runningiem? Jak zaczynać trening, żeby nie rzucać się od razu na głęboką wodę murów, barierek i innych niebezpieczeństw i też nie siedzieć w domu ćwiczyć ręce i nogi tylko w jakiś bardziej aktywny sposób zabrać się za zwiększanie aktywności fizycznej? Macie jakieś sugestie?
Zaznaczam, że w młodości nie ćwiczyłam na wf, czego teraz ogromnie żałuje, ale doktor mi wtedy zabronił, teraz wydaje mi się, że im więcej "ćwiczę" - chodzę po schodach, jeżdżę na rowerze - to jest lepiej niż gorzej, dlatego chciałam się za coś zabrać, ale laik ze mnie kompletny, a sportoweć zerowy, albo i nawet poniżej zera.

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Posty: 201
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:51
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: Free running

Post autor: LoneWolf » 26 cze 2012, 11:02

Na pewno trzeba się mocno porozciągać i poćwiczyć koordynacje. Ciało człowieka może dużo wytrzymać a nie trzeba robić niebezpiecznych rzeczy od razu. Może na YT są jakieś filmiki instruktażowe. U mnie na osiedlu czasem sobie tak biegają po garażach, dość ciekawa trasa.

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:02
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Klecza Dolna

Re: Free running

Post autor: Alfea » 26 cze 2012, 19:00

Są filmiki są, ale głównie już o trickach albo - jak dobrze biegać, żeby się nie połamać, a mnie póki co chodzi właśnie o takie rozciągające ćwiczenia, właśnie dlatego pomyślałam o free runningu bo nie jest od niewiadomo jak wysiłkowy, bardziej zręcznościowy. Póki co muszę poćwiczyć odwagę ;), poczułam zew dwunastolatki - pójdę powspinać się na drzewa ;), a tak na serio, to póki co planuje też po prostu porozciągać się na jakimś placu zabaw z przeszkodami. Szkoda mi, że w mojej okolicy nie ma tych (zapomniałam nazwy) wyczynowych tras - co się wpinasz do linki i po drzewach skaczesz - genialna sprawa by to była na początek, bo zabezpieczenie by było, przeszkody by były, ech, zrobie sobie chyba takie koło domu ;).

PS. Które to osiedle, z taką fajną trasą w Krk, jeśli można wiedzieć ;)?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Free running

Post autor: obyty.z.cu » 26 cze 2012, 19:49

„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:02
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Klecza Dolna

Re: Free running

Post autor: Alfea » 26 cze 2012, 20:23

obyty.z.cu, o widzisz!! Dzięki. Muszę się tam wybrać, boli tylko cena xD.

LoneWolf
Początkujący ✽✽
Posty: 201
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:51
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: Free running

Post autor: LoneWolf » 26 cze 2012, 23:41

PS. Które to osiedle, z taką fajną trasą w Krk, jeśli można wiedzieć ;)?

Dywizjonu 303 ;)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Free running

Post autor: obyty.z.cu » 27 cze 2012, 16:03

LoneWolf pisze:Które to osiedle, z taką fajną trasą w Krk, jeśli można wiedzieć
Znajdziesz nas w Krakowie w Pychowicach na ulicy Widłakowej! Właścicielem parku linowego jest Dwór Pychowice.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”