Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aga_wu
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2011, 03:54
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: aga_wu » 11 sty 2012, 17:24

A ja chudnąć nie zamierzam ale chciałabym trochę masy mięśniowej nabrać, wymodelować sylwetkę, tak żeby być fit :neutral: zrobić coś z boczkami i brzuchem

Macie jakieś sprawdzone ćwiczenia itp. :?:

Mam w planie basen - pierwsze wyjście w sobotę :P mam nadzieje, że do soboty mój zapał nie minie.

wydzielone z viewtopic.php?t=10777
Ostatnio zmieniony 11 sty 2012, 18:37 przez aga_wu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: ewkunia » 11 sty 2012, 20:42

Ja chodzę na fitness,ale pamiętam, że kiedyś uczęszczałam na dancehall - byłam fit !D Osobiście moim problemem są boczki i brzuszek, co zawdzięczam pracy biurowej. Codziennego sportu jednak sobie nie wyobrażam,bo mój żołądek z nadkwasoty by umarł;p Dlatego czasami po prostu rozciągam mięśnie kręgosłupa jakieś 20min - spokojnie na relaksie,tak, żeby nie przesadzić.
Basen -super,ale ubieranie się do wyjścia prysznic, suszenie włosów,klapki) mnie dobija ;p
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

aga_wu
Początkujący ✽✽
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2011, 03:54
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: aga_wu » 11 sty 2012, 22:10

ewkunia pisze:Osobiście moim problemem są boczki i brzuszek, co zawdzięczam pracy biurowej.
O to właśnie! ja to samo mam :| całe dnie przed komputerem, na siedząco.
Chodziłam na aerobik (step) ale niestety potem przez chorobę przestałam. I od około 2 lat nie robię nic. A sadełko rośnie :neutral: nie jestem gruba, bo ważę ok 54 kg przy 164 cm. Ale wiecie... trochę mięśni by się przydało, żeby nie łapać zadyszki na schodach i żeby nie strzelało w kręgosłupie :P

Z basenem to mam o tyle fajnie, że za darmo, z pracy męża więc żal nie skorzystać :)

[ Dodano: 19-01-2012 ]
Byłam na basenie 2 razy, czuję się świetnie tzn. bolą mnie wszystkie mięśnie ale psychicznie super :)


Niestety nie wiem czy po basenie, czy od czegoś innego dostałam zapalenie spojówek - więc póki co zrobię sobie przerwę ale na pewno nie zrezygnuję! może w przyszłą sobotę się wybiorę :) obczaiłam dodatkowo siłownię z bieżniami i rowerkami, może jak mi się znudzi basen to wybiorę się na siłkę :P

A jak Wam idzie modelowanie? :)

Marta86
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2013, 19:28
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: Marta86 » 13 maja 2013, 10:09

Fitness jest super sprawą.Od jakiegos czasu ćwiczę w domu regularnie.Cel-pozbyć się brzuchola:p na początku było ciężko.Teraz już nie mogę się bez tego obejść.Dzięki treningom zapominam na trochę o tych wszystkich tabletkach,wizytach u lekarzy itd.Na szczęście Crohn jest dla mnie dość łaskawy dlatego lubię dać sobie wycisk w postaci intensywnego treningu:p
Zawsze może być gorzej. MezavantXL 2400mg,Imuran 150mg

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: CatAnn » 13 maja 2013, 16:20

O, fajny temat.
Mam nadzieję coś ze sobą zrobić (po maturkach). Bo może gruba nie jestem, ale kondycyjnie beznadziejna. Czy to wejście pod górę, schody, podbiegnięcie na pociąg/autobus, że w nie wspomnę o wiktorowych wycieczkach górskich - i zdycham. Wagowo jestem niby ok, ale wiem, że to dlatego, że mam mało mięśni, a tłuszczu zdecydowanie jest za dużo.
Myślę o basenie, przy domu mam takie mini-śmieszne-coś do fitnessu, chcę też zacząć trochę biegać - lubię, ale jak za dużo, to zaraz :wc: :cry: Poza tym jakiś rower/rolki od czasu do czasu.
Macie jakieś pomysły (tak, żeby nie obciążać funduszy zanadto)?
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

wtyku
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:21
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Zestaw ćwiczeń zalecany dla osób chorych na CU/CD

Post autor: wtyku » 22 maja 2013, 11:02

Witam

Chciałbym trochę poćwiczyć, ale tak aby nic na wadze nie stracić tylko przytyć.
Oczywiście też coś delikatnego na stawy...
Jakie ćwiczenia są dla nas najbardziej zalecane?

Nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić, więc piszę tu.
Pozdr

Magdap
Początkujący ✽✽
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:56
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pniewy
Kontakt:

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: Magdap » 30 maja 2013, 10:27

Ja w czasie remisji biegam na bieżni 60 min. ok 5 razy w tygodniu, nie widzę jakiegoś wpływu na flaki. :) Jednak bieżnia obciąża stawy. Bieganie świetnie wpływa na pośladki

Mogę polecić Ci ćwiczenia na orbitreku- rewelacyjnie kształtuje całe ciało i nie obciąża stawów. Ćwiczę na orbitreku podczas zaostrzenia aby flaków nie pobudzać :)
Azathiopirine 100mg Asamax 3x3
ZG Klinika Zdrojowa
Stan zaostrzenie .

SZymon86
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 30 lis 2012, 16:07
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: SZymon86 » 02 cze 2013, 22:26

Basenik i sporty walki boks itd elegancko modelują,ale druga opcja nie wiem czy zainteresuje Panie ;)
"Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu,ale na umiejętności działania mimo niego"

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: nataliak71 » 24 sty 2014, 18:49

_Ray_, gdzie efekty :P ?

potrzebuje motywacji :neutral:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

greg008
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:43
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: greg008 » 25 sty 2014, 15:24

ja polecam "insanity" dla mnie sprawdza sie super, ale nie jest to trening dla każdego. Zalety: nie wymaga sprzetu i odbywa sie w domu i trwa tylko 2 miesiace po których czuć i widać efekty. Wady: potrzeba potęznej motywacji i siły woli aby dotrwać do konca, i w miare zdrowia choc ja zaczałem go przy zaostrzeniu i jakoś dotrwałem do końca.

Jadwiga11
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2014, 09:47
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: Jadwiga11 » 27 sty 2014, 09:56

Ćwiczenia Chodakowskiej też są fajne no i zdrowa dieta, która nie oznacza nie jedzenia, tylko jedzenie zdrowo.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Nie chudnąć a wymodelować sylwetkę

Post autor: nataliak71 » 28 sty 2014, 22:00

_Ray_, wybaczam :P jejuu jak ja bym chciała się zmotywować do ćwiczeń...jakoś nie umiem

greg008, skąd wziąć te ćwiczenia?
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”