Wedkarstwo

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Wedkarstwo

Post autor: pistols30 » 15 mar 2011, 23:05

Wrzuciłem ten temat tutaj,bo wędkarstwo może byc także sportowe a nie tylko kulinarne. Powoli zbliża sie wiosna a co za tym idzie zacznie sie sezon wedkarski. Czy sa tutaj wsrod NAS osoby,ktore lubia posiedziec z wedka w ciszy nad woda? Mozemy sie pochwalic tutaj swoimi osiagnieciami,polecic lowiska,na ktorych lowimy,porozmawiac o nowinkach itp....

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Wedkarstwo

Post autor: taloca » 15 mar 2011, 23:26

Osobiście nie jestem wędkarzem, ale troszkę się znam i jeżdżę na ryby :E ponieważ mam do czynienia na co dzień z 3 wędkarzami stawy w okolicy mam opanowane :E a i sklepy wędkarskie też te duże i te małe :P
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wedkarstwo

Post autor: Natuśka » 15 mar 2011, 23:58

Jak dzieciak mniejszy byłam to ryby łowiłam :smile:
Zarazili mnie tym kuzyni i mój brat. Dzisiaj to nie miałabym nawet sumienia, żeby robaczka na haczyk nadziać :neutral:
Jak dla mnie to takie wędkowanie fajne jest- można się wyciszyć i cierpliwości nauczyć :roll:
Tylko teraz to już tak trochę chyba ciężko z nieskażonymi zbiornikami wodnymi. Jeśli ktoś hoduje to wie co ma, ale na tych przypadkowych to trochę ciężko- tak mi się wydaje... :zastanawia:
Czasem, gdy widzę jak łowią w naszej Prośnie, to ja nie wiem jak oni mogą te ryby jeść (o ile tam są jeszcze ryby i o ile je jedzą... :neutral: ).
Kiedyś mój wujek poszedł na ryby tak z ciekawości, złowił, ale były nie do zjedzenia. Podobno śmierdziały szlamem czy czymś takim, że nawet nocne moczenie w zalewie cebulowej nie pomogło... ;/
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Wedkarstwo

Post autor: pistols30 » 16 mar 2011, 07:12

Natuśka pisze:Jak dla mnie to takie wędkowanie fajne jest- można się wyciszyć i cierpliwości nauczyć
Tylko teraz to już tak trochę chyba ciężko z nieskażonymi zbiornikami wodnymi. Jeśli ktoś hoduje to wie co ma, ale na tych przypadkowych to trochę ciężko- tak mi się wydaje...
Najlepiej na swiecie wycisza i regeneruje psychike nocna zasiadka na lodce :roll: Uwielbiam to. A co do skazenia ,to jest jeszcze sporo zbiornikow(i rzek) w Polsce z wodami o 1 klasie czystosci. Ja na Slasku najczesciej lowie na zbiorniku Dzieckowickim w Imielinie.Wlasnie tam jest woda 1 klasy czystosci. Wekarstwo traktuje jako taka odskocznie od rzeczywistosci,bardziej hobbystycznie niz kulinarnie,wiec zdecydowana wiekszosc ryb trafia spowrotem do wody. Chyba,ze trafi sie ladny szczupaczek lub sandaczyk,wtedy trafia gdzie indziej :lol:

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wedkarstwo

Post autor: Ala57 » 16 mar 2011, 13:19

pistols30, a wiesz jaka jest różnica miedzy wędkarzem a rybakiem?
Rybak nosi ryby a wędkarz ....wędki :lol:
Dla niektórych wędkowanie to nie tylko hobby ale sposób na zycie.Codziennie widuję "moczykijów"chocby teraz mam widok znad kompa na jezioro jeszcze pokryte cienką warstwą lodu.Coraz więcej kobiet uprawia ten sport,mam też zaprzyjaźnione pary małzeńskie,które wędkują razem a często rywalizują ze sobą.Bardzo lubię kiedy snują swoje opowiesci,mam wrażenie ,ze niektóre centymetry i dekagramy dziwnie się powiększają :wink:

pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Wedkarstwo

Post autor: pistols30 » 16 mar 2011, 14:13

Ala57 pisze:pistols30, a wiesz jaka jest różnica miedzy wędkarzem a rybakiem?
Rybak nosi ryby a wędkarz ....wędki
Ja w zeszlym roku nad Solina bylem wlasnie wedkarzem :lol: Masz racje,ze coraz wiecej kobiet wedkuje, i fajnie,bo naprawde lowiac ryby mozna swietnie wypoczac. Ja sie w tym sporcie zakochalem i od zeszlego roku staram sie zarazic tym moja druga polowe :lol: i nawet nie ma z tym wiekszego problemu :wink:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Wedkarstwo

Post autor: taloca » 16 mar 2011, 16:21

pistols30, a gdzie jeszcze na Śląsku łowisz? może polecisz jakieś fajne miejsca. Ja znam Dziećkowice, staw na Czułowie, staw w Chełmie Śląskim, 3 Stawy i jeszcze ostatnio dowiedziałam się o jakimś stawie w okolicach Panewnik.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Wedkarstwo

Post autor: pistols30 » 16 mar 2011, 17:32

taloca pisze:pistols30, a gdzie jeszcze na Śląsku łowisz? może polecisz jakieś fajne miejsca. Ja znam Dziećkowice, staw na Czułowie, staw w Chełmie Śląskim, 3 Stawy i jeszcze ostatnio dowiedziałam się o jakimś stawie w okolicach Panewnik.
Na Czulowie czasami lowie ale najczesciej jestem na Dzieckowicach. Znam tam ludzi w rybaczowce,a kawaleczek dalej dom ma moj kumpel,z ktorym razem lowimy. Fakt,ze ostatnio z ryba tam nienajlepiej ale nie tylko o to w tym wszystkim chodzi :wink: Nawet dzis bylem zobaczyc czy lod juz zszedl. A na Dziecki jezdze nie tylko na ryby ale tez chodze dookola zalewu-to jest ok 15km. Bardzo czesto tam bywam.

[ Dodano: 16-03-2011 ]
Dzieckowice i Chelm Slaski to jest to samo.

[ Dodano: 16-03-2011 ]
Bywam tez czasem na Pszczynce,Kozlowej Gorze,Plawniowicach. W przyszlym roku planujemy z kumplem kupic lodke kabinowa i zwodowac ja wlasnie na zalewie dzieckowickim. Ale co z tego wyjdzie,to czas pokaze :neutral:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Wedkarstwo

Post autor: taloca » 16 mar 2011, 17:42

pistols30 pisze:Dzieckowice i Chelm Slaski to jest to samo.
ojj tutaj sie nie zgodzę ;) pisząc Chełm Śląski miałam na myśli staw "na wentylatorach" ale to jest staw z koła (chyba dobrze pamiętam :P). Na Dziećki jeździmy latem na rowerach fajnie tam jest.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 21:55 przez taloca, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Wedkarstwo

Post autor: pistols30 » 16 mar 2011, 17:46

Wiem ktory. W Chelmie jest jeszcze jeden super staw. Wiesz gdzie? On nie nalezy do zadnego kola.

[ Dodano: 16-03-2011 ]
Ja tez tam na rowerze jezdze. I nawet na grzyby mozna wyskoczec :wink:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Wedkarstwo

Post autor: taloca » 16 mar 2011, 17:53

pistols30 pisze:W Chelmie jest jeszcze jeden super staw. Wiesz gdzie?
znam jeszcze jeden, ale on jest płatny. Możesz napisać gdzie moi wędkarze się ucieszą :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Wedkarstwo

Post autor: pistols30 » 16 mar 2011, 17:55

Ja sobie tydzien temu sprawilem przedwczesny prezent urodzinowy i troszke odswiezylem sprzecik. Kupilem sobie nowa echosonde i nowy silniczek do lodzi Motorguide(moim zdaniem te silniki sa lepsze niz Minn Kota). Juz czekam na taka prawdziwa wiosne ze sloneczkiem, no i oczywiscie az zrzuca na wode lodki w rybaczowce na Dzieckach :roll:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Wedkarstwo

Post autor: CAMPARI34 » 17 mar 2011, 08:02

a propo wędkarstwa to u nas dziś zaczyna się sezon kurde
mąż poleciał z rana łowić
łowi namiętnie od zeszłego roku a mnie szlak trafia :evil:
:D

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Wedkarstwo

Post autor: cordo » 17 mar 2011, 16:48

Hej :)
Ja łowię ryby od 10 roku życia. Ostatnio niestety byłem na rybach we wrześniu w tamtym roku, ponieważ nie miałem zbyt wiele czasu.
Wyprawa zakończona pięknym szczupakiem 64 cm. Złapał na żółte kopytko firmy relax tuż nad dnem :) . W tym roku planuję się wybrać nad ryby tylko muszę opłacić kartę. Ryby łowię sam, ponieważ w moim towarzystwie nie ma żadnych wędkarzy, a jak już są to sami laicy :razz:

Kod: Zaznacz cały

http://www.iv.pl/images/39118212883455984293.jpg

pistols30
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:54
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Wedkarstwo

Post autor: pistols30 » 17 mar 2011, 18:06

luke6p pisze:Ryby łowię sam, ponieważ w moim towarzystwie nie ma żadnych wędkarzy, a jak już są to sami laicy
A gdzie lowisz ryby?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”