[j-elita] projekt nowej strony

"Powrót NZJ na listę chorób przewlekłych w 2009 roku" to jeden z największych sukcesów Stowarzyszenia J-elita.
Znajdziecie tutaj najnowsze zmiany jakie nastąpiły dla Nas chorych, o które walczą Stowarzyszenia.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: tom-as » 05 sie 2009, 12:42

problem z wyswietlaniem 'menu' pod opera /--przetestowane na 2 kompach i 2 roznych wersjach opery (9.52 oraz 9.64) --/

pod Firefoxem jest ok
Obrazek

a Opera generuje cos takiego
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Shadowka » 05 sie 2009, 13:55

dla mnei ta strona wydaje sie taka sterylna za bardzo, aż się człowiek boi dotknąć żeby nie ubrudzić, do tego w jednym miejscu proste kanciaste kreski gdzie indziej owalne.
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Mamcia » 05 sie 2009, 14:47

Sterylne, bo badania brytyjskie prowadzone w chyba 9 krajach świata wykazały, że w domach najbardziej sterylna jest toaleta, a najwięcej zarazków w dziecięcych siedziskach.

Na klawiaturze komputera znajduje się pięćset razy więcej zarazków niż na desce sedesowej! - to z badań amerykańskich.
I my w tym duchu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
marshal
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 18 wrz 2006, 16:35
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: marshal » 05 sie 2009, 18:42

tom-as pisze:problem z wyswietlaniem 'menu' pod opera /--przetestowane na 2 kompach i 2 roznych wersjach opery (9.52 oraz 9.64) --/

pod Firefoxem jest ok
Obrazek

a Opera generuje cos takiego
Obrazek
dzieki za wychwycenie tego - juz poprawione, okazalo sie, ze wczoraj dodany button pfronu zupelnei zmienil rzeczywistosc ;]
cross-browsing to niekonczaca sie przygoda ;]

Awatar użytkownika
marshal
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 18 wrz 2006, 16:35
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: marshal » 05 sie 2009, 21:35

po tym jak google (youtube) oficjalnie przestal supportowac ie6 mysle, ze komputery zaczna szybciej sie oczyszczac z tego 'cuda'

ja w sumie pod ie6 optymializuje po trochu z przyzwyczajenia, bo sie troche zebow zjadlo na zakrzywianiu rzeczywistosci do warunkow ie6, a po trochu grzecznosciowo - bo niestety to wciaz jedna z popularniejszych przegladarek.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Shadowka » 06 sie 2009, 11:20

Mamcia pisze:Sterylne, bo badania brytyjskie prowadzone w chyba 9 krajach świata wykazały, że w domach najbardziej sterylna jest toaleta, a najwięcej zarazków w dziecięcych siedziskach.
a no to ok :) ale z tyi siedziskami to mnie przeraziłaś :D
a w temacie żeby było to pisałam informacje o zmianie moich danych i wykorzystałam adres mail jaki jest podany w kontakcie, jak się okazuje jest to mail bezpośredni do Mamci, a jak tak szukałam to albo ja nie widzę albo na stronie nie ma nigdzie adresu j-elita@....no chyba, że nie ma być. Ja sie już troszkę pogubiłam :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Shadowka » 06 sie 2009, 14:32

magdalene pisze:Shadowka napisał/a:
a jak tak szukałam to albo ja nie widzę albo na stronie nie ma nigdzie adresu j-elita@....no chyba, że nie ma być. Ja sie już troszkę pogubiłam :)

No i tutaj masz bardzo dużo racji, zaraz się tym zajmiemy :mrgreen:
ciesze sie ze mogłam pomoc :) przez to Mamcia tez będzie miała łatwiejsze życie :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

mf
Początkujący ✽✽
Posty: 181
Rejestracja: 09 sie 2007, 22:09
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: mf » 07 wrz 2009, 14:28

stronka ok.
ja jednak dalej uwazam ze punkt "deklaracja czlonkowska" powinien byc bardziej po sznurku, user-friendly. to naprawde wazne. mi na przyklad ten plik wordowski sie przy otwieraniu zdeformatowal, ponadto adresu mailowego stowarzyszenia i konta musze gdzies indziej szukac. nie twierdze ze to nie do przejscia, ale dla leniwych moze byc decydujace.

mysle tez ze to powinno byc bardziej w duchu "zostan czlonkiem J-elity" a nie sucha "deklaracja czlonkowska". Tj krotki akapit tlumaczacy sens J-elity i dalej WSZYSTKIE informacje potrzebne do tego by w ciagu 5-10 min zostac tym czlonkiem. a wiec: jako minimum powtorzylbym w tym punkcie informacje adresowe + numer konta. + kwestia samej deklaracji a scisle jej formatu.

nie wiem czy i jak to sie da zamiescic w pdf, zeby mozna byloby to wypelniac elektronicznie a zeby sie nie rozjezdzalo jak mi.

w ogole najchetniej bym to wypelnil i przeslal internetem, tj. bez podpisu, rowniez pieniadze przesylajac od komputera. rozumiem jednak ze chodzi tu o podpis. czy to prawnie mozliwe (tj. zostac czlonkiem stowarzyszenia bez odrecznego podpisu? albo skanujac podpisana deklaracje i przesylajac ja?)

wtedy sie skusze i zostane czlonkiem j-elity :) a jesli nie, to przesle po prostu 30 zl jako poparcie dla Was.

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2009, 21:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Marekk » 07 wrz 2009, 17:44

mf pisze:w ogole najchetniej bym to wypelnil i przeslal internetem, tj. bez podpisu, rowniez pieniadze przesylajac od komputera. rozumiem jednak ze chodzi tu o podpis. czy to prawnie mozliwe (tj. zostac czlonkiem stowarzyszenia bez odrecznego podpisu? albo skanujac podpisana deklaracje i przesylajac ja?)
z tego co wiem jest to wymóg prawny, że deklaracje tego typu muszą być podpisane własnoręcznie lub w tym samym miejscu można użyć podpisu elektronicznego którego używanie jest jednak uciążliwe, szczególnie, że mało osób posługuje się nim

[Edit] co do samej strony to kolorystycznie jest dobrze, ewentualna zmiana mogłaby dotyczyć jedynie zrobienia tego koloru pomarańczowego w aktualnościach na gorze nieco ciemniejszym ale nie jest to konieczne. Ale troche gryzie się ze sobą to co było już tutaj pisane tzn górne menu jest zaokrąglone, podczas, gdy element do którego przylega jest kanciasty, wydaje mi się, że to menu lepiej by wyglądało gdyby również nie miało zaokrąglonych krawędzi. Ale generalnie to pod względem graficznym jest bardzo dobrze, nie ma za dużo fajerwerków co uważam za duży plus bo wszystko jest czytelne :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Mamcia » 07 wrz 2009, 20:16

Musi być oryginalny podpis. Możemy dołączyć pdf. Strony wymagają merytorycznego dopracowania, ale kto to i kiedy ma zrobić. Członków to my mamy już dużo, ale takich działających to nie.
Dlatego zachęcam pomysłodawców do wyprodukowania odpowiedniego dokumentu i przesłanie a my wrzucimy na stronki.
Co do składki, to ona nie pokrywa kosztów członkostwa. na szczęście, również dzięki Wam, są inne źródła finansowania działalności.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Miska Ryżu » 08 wrz 2009, 10:05

Znalazłam błąd:

http://nzj.iimcb.gov.pl/statut.html

na samej górze jest napisane:'Status w wersji pdf dostępny jest tutaj'
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Miska Ryżu » 08 wrz 2009, 10:42

Moja propozycja podstrony "Deklaracja członkowska" - Zmieniłabym na bardziej "user friendly" - "Dołącz do nas!". Wszędzie tam gdzie jest podkreślone to zrobiłabym linki do odpowiednigo miejsca na stronce. Dziś wieczorem siądę do deklaracji i ją zrobię w pdf - bo niestety w pracy nie mam jak :P Aha, nie będzie ona niestety interaktywna do wypełniania na kompie bo takiej robić nie umiem ale bedzie pdf i sie rozjezdzac juz nie bedzie :)

Opinie i poprawki mile widziane :)

Strona główna » Towarzystwo » Dołącz do nas!


Zapoznałeś się już z naszym statutem i chciałbyś dołączyć do nas? Nic prostszego!

1. Wydrukuj i odeślij na adres Zarządu Głównego Stowarzyszenia wypełnioną deklarację członkowską.

2. Uiść na konto bankowe Towarzystwa roczną składkę członkowską w wysokości 30zł.

3. Oczekuj na nasz pakiet powitalny :mrgreen:
Smutno Ci? A może budyń? :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Mamcia » 08 wrz 2009, 11:17

Dzięki misko. Stare strony idą w tas.
na nowe wkłada na razie magdalene.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Miska Ryżu » 08 wrz 2009, 20:07

otóż i deklaracja do zamieszczenia, wrzuciłam już na nią nowy adres J-elity w miejscu gdzie jest o Statucie.

http://odsiebie.com/pokaz/5382795---bad1.html


:)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [j-elita] projekt nowej strony

Post autor: Natalka » 09 wrz 2009, 12:58

moja drobna uwaga: jest błąd w deklaracji nazwie choroby Crohna - brakuje literki 'r', to jest w rubryce gdzie zaznacza się na co się choruje.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Sukcesy i Osiągnięcia Stowarzyszeń”