Propozycja Minister Zdrowia

"Powrót NZJ na listę chorób przewlekłych w 2009 roku" to jeden z największych sukcesów Stowarzyszenia J-elita.
Znajdziecie tutaj najnowsze zmiany jakie nastąpiły dla Nas chorych, o które walczą Stowarzyszenia.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Mamcia » 21 paź 2009, 20:44

Zamieszczałam jak wyglądają ceny maksymalne. jak się pisze salofalk to należy dodać jaki. Inny limit na czopki, inny na tabletki. Musimy zamieścić prezentację Sylwii na stronach, a może napisze art do kwartalnika, bo to nie jest łatwe, aby zrozumieć jak mogą być takie wielkie różnice w cenie za ten sam lek.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Joanna23
Doświadczony ❃
Posty: 1007
Rejestracja: 31 mar 2008, 08:27
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom
Lokalizacja: Bytom

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Joanna23 » 21 paź 2009, 21:11

magdalene, Ja za Meteospasmyl płaciłam 18zł, ale to równo rok temu było.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:12
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: kasiia_p » 21 paź 2009, 23:04

salofalk 250 i 500 w tabletkach jest w hibiskusie za 3,20
alea iacta est.....

Imuran 1x 25mg, Salofalk 4x 500 mg, dicoflor

Denirowska

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Denirowska » 22 paź 2009, 08:23

a gdzie jest ta apteka hibiskus

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:12
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: kasiia_p » 22 paź 2009, 11:10

apteka hibiskus kolo szpitala bródnowskiego tel.0-22 814-33-60,ul.Kondratowicza 37
alea iacta est.....

Imuran 1x 25mg, Salofalk 4x 500 mg, dicoflor

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Nusia22 » 22 paź 2009, 19:00

mam pytanie, jak w końcu wyglada sprawa pentasy? bo przeczytałam cały ten temat i nie bardzo wiem. JA pałaciłam 87 zł z groszami i miałam na recepcie P ale w zeszłym miesiącu moja Pani Dr powiedziała ze się pomyliła i na Crohna nie ma Pentsay na P tylko jest przy CU... i od tego czasu płacę 107 zł z groszami. Czy mógłby mi to ktos wyjaśnić,bo nie wiem czy Dr sie myli,czy może rzeczywiście tak jest....
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Mamcia » 22 paź 2009, 19:42

Nie na P jest na Crohna - w tabletkach, a na Cu nie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Nusia22 » 22 paź 2009, 20:56

czyli zniżka mi sie należy...ja poprostu nie rozumiem lekarzy,a ich kompetencje mnie przerażają....kupuje 2 opakowania pentasy miesięcznie,bądz co bądz to jest 40zł mniej miesięcznie przy P
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Posty: 368
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:16
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: magdusia » 23 paź 2009, 07:29

Nusia22 pisze:czyli zniżka mi sie należy...ja poprostu nie rozumiem lekarzy,a ich kompetencje mnie przerażają...
Dlatego trzeba wszystkiego sobie samemu dopilnować.
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Mamcia » 23 paź 2009, 14:27

ja poprostu nie rozumiem lekarzy,a ich kompetencje mnie przerażają...
To jest niewłaściwy adresat zarzutów. Lekarz ma leczyć wg swojej wiedzy, gdy tymczasem stał się urzędnikiem NFZ i zamiast doszkalać się merytorycznie musi śledzić ciągłe zmiany przepisów i często bezsensowne decyzje urzędników. Musi wiedzieć , że np przy nieokreślonym nieswoistym zapaleniu jelita grubego nie należ się recepta na P.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Posty: 368
Rejestracja: 31 lip 2008, 23:16
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: magdusia » 23 paź 2009, 15:39

Z tego co się zorientowałam lekarze mają książki a w nich jest jak wół napisane jakie leki i na jaką chorobę są na P.
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Nusia22 » 23 paź 2009, 18:56

Po 1 to lekarze maja właśnie te ksiązki i co jakis czas je wymieniaja żeby było to aktualne
Po 2 to ta P Dr wiedziała ze miałam to na P jak wyszłam ze szpitala(ŚUM w Katowicach)
Po 3 to powiedziała mi że to z NFZ ją upomnieli że mi tak wystawiała na P do tej pory.
Także ja juz naprawdę nie wiem co zrobić.Wydrukowałam dokładnie to gdzie pisze że Pentasa jest przy Crohnie na P i pokaże przy następnej wizycie.Nie wiem czy to pomoże ale więcej pomysłów nie mam...
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Mamcia » 23 paź 2009, 21:57

Nusia22 nie chciałabym być twoim lekarzem. Druk książki trwa (wznowienia farmindeksu, czy leków współczesnej terapii raz do roku), a jej zakup kosztuje. W tym naprawdę trudno jest się połapać i nie miej pretensji do lekarza. Wydrukuj i wymagaj. Pisz do lokalnego NFZ.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2009, 16:11
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Nusia22 » 25 paź 2009, 15:55

nie zamierzam robić z tego afery.Ale jest mi przykro że tak to wyglada bo wydaje na leki nieraz prawie 400zł, a zyje z renty taty,nie dostaje stypendium ani innych pomocy.Jest mi bardzo cięzko a takie różnice jak np ta z Pentasy(40zł miesięcznie) to jest naprawdę bardzo duzo dla mnie.Dlatego pytam,dowiaduje się.Może rzeczywiście przesadziłam z tymi kompetencjami lekarza,przepraszam.ale co z tymi osobami które nie są w stanie takich spraw dopilnować,dowodzic swoich praw?bo takich nieuświadomionych osób,które niepotrzebnie płacą jest bardzo dużo...
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Mamcia » 25 paź 2009, 18:24

Mogę ci tylko napisać, że obecnie nie ma dowodów, że przewlekłe przyjmowanie maesalazyny wpływa na przedłużenie remisji w CD. Działa natomiast chemoprotekcja jeśli choroba jest umiejscowiona w j. grubym. Nasza Panna przyjmuje penatsę w tabletkach od lat, ale nie utrzymuje się z renty Taty.
Pytania z innej broszki - czy masz orzeczoną niepełnowsprawność - jeśli nie to wystąp. Dofinansowanie do studiów, szkól policealnych itp wtedy się należy. Niestety na ten rok? semestr? termin minął, a pisaliśmy tu wiele razy gdzie i jak należy aplikować.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Sukcesy i Osiągnięcia Stowarzyszeń”