"J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany

" J-elitowy kalendarz"

Czas głosowania minął 25 wrz 2010, 23:41

Tak, przecieramy szlak w tym roku
35
92%
Nie, czekamy do przyszłego roku i dopracowujemy pomysł
3
8%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

"J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Marky » 18 wrz 2010, 02:57

Witam,

W związku z faktem, iż odnowiłem kontakt z zaprzyjaźnioną drukarnią i otrzymałem deklaracje ich pomocy. Wpadłem na pomysł, wykorzystania ich do druku "J-elitowego" kalendarza na rok 2011 ze zdjęciami pochodzącymi od naszych członków. :wink:

Jeśli ktoś czuje, że ma w swojej kolekcji jakieś udane zdjęcie swojego autorstwa z kategorii natura lub krajobraz i wyraża zgodę na jego publikacje w naszym kalendarzu - prosimy o przesłanie swojej propozycji na adres mail'owy naszego małopolskiego oddziału info@nzj.malopolska.pl .
Będziemy się starali na bieżąco opróżniać naszą małopolską skrzyneczkę, ale jeśli bylibyście w stanie przesyłać zdjęcia w zmniejszonej rozdzielczości, tak by zajmowały stosunkowo mało miejsca - bylibysmy wdzięczni.

W cały projekt zaangażowany jest już jeden z naszych j-elitarnych fotografów Tom-as, który zgodził się udostępnic część swoich zdjęć do kalendarza. Dla niewtajemniczonych przesyłam link do portfolio Tom-as'a.

W tym roku dochód ze sprzedaży kalendarzy, które będziemy rozprowadzać wsród naszych rodzin, przyjaciół i znajomych chcielibyśmy przeznaczyć na organizację Europejskiego Spotkania Młodzieży z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita, które w przyszłym roku będzie organizowane w Krakowie.
Ale jeżeli ten pomysł się powiedzie to w kolejnych latach będziemy wznawiać druk kalendarza z innymi zdjęciami z przeznaczeniem dochodu ze sprzedaży na inne cele.

[center]Do aparatów i dysków twardych czekamy na zdjęcia :wink:[/center]
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2010, 13:41 przez Marky, łącznie zmieniany 1 raz.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2009, 21:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Marekk » 18 wrz 2010, 11:33

Pomysł świetny ale ja niestety odpadam bo moje zdolności fotograficzne są bardzo ograniczone :P
Marky pisze:które będziemy rozprowadzać wsród naszych rodzin, przyjaciół i znajomych
Rozumiem, że będzie też możliwość kupna kalendarza "na odległość" i jego przesłania? :P bo już wiem że będę nim zainteresowany :)

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Marky » 18 wrz 2010, 12:57

Marekk pisze:Rozumiem, że będzie też możliwość kupna kalendarza "na odległość" i jego przesłania? :P bo już wiem że będę nim zainteresowany :)
Oczywiście, CuCrohny to grupa uprzywilejowana :wink:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 20:27 przez Marky, łącznie zmieniany 2 razy.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: tom-as » 18 wrz 2010, 13:00

Marky pisze:ale jeśli bylibyście w stanie przesyłać zdjęcia w zmniejszonej rozdzielczości, tak by zajmowały stosunkowo mało miejsca - bylibysmy wdzięczni.
jeśli te zdjęcia będą miały iść na druku to broń boże!

Jako 'propozycja' mogą być małe, ale do druku najlepiej dać z max rozdzielczością jaką się posiada.
Marky pisze:udane zdjęcie swojego autorstwa z kategorii natura lub krajobraz
Jak się obracamy w tej kategorii to dorzucę coś na dniach z tego typu fot na stronkę moją ;-) (gdzieś tak myślę, że jedno dodam :D )
magdalene pisze:
Marky pisze:Tom-as
tom-as
true true :P

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Marky » 18 wrz 2010, 14:27

tom-as pisze:jeśli te zdjęcia będą miały iść na druku to broń boże!
tOM-AS :razz: proszę nie posądzaj mnie, że chcemy sobie zrobić kuku :wink:

Oczywiście prosiłem o zdjęcia, które mało ważą jedynie w charakterze poglądowym. Po dokonaniu wyboru poprosimy ich autorów o zdjęcia w maksymalnej dostępnej (najlepiej oryginalnej) rozdzielczości.

Nie chciałem się na ten temat rozpisywać, bo kwestia wagi plików i właściwej rozdzielczości może być niezrozumiała dla wszystkich.

A miałem na myśli jedynie fakt, że nasza 100 MB skrzyneczka mogłaby zacząć odrzucać :closed: przyjmowanie kolejnych propozycji jeśli w ciągu jednego dnia, otrzymalibyśmy np. 40 zdjęć w "wysokiej" rozdzielczości od różnych j-elitarnych fotografów. To chyba nie jest bardzo nieprawdopodobne :neutral:
Wiesz jak moja Żonka przywiązana jest do swoich krajobrazów, dla niej każdy jest piękny i ważny... :)

[ Dodano: 18-09-2010 ]
domini93 pisze:ja mam propozycję na wrzesień - okres babiego lata, fotka w sam raz z tego czasu, robiona gdzieś ok 6 rano.
Domini zdjęcie super i ty się pytasz czy chcemy więcej :doh: Oczywiście że taaak :!: :razz:
domini93 pisze: aha i jeszcze jedno - format pion czy poziom kalendarza?
chyba jednak bardziej przeważy poziom, ale zbieramy jedne i drugie :wink:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Szaraja » 18 wrz 2010, 20:10

Pomysł mi sie podoba, musimy jednak popracować nad dystrybucją, jesteśmy OPP i nie prowadzimy działaności gospodarczej. Szczególy do uzgodnienia. Może kalendarz jako cegiełka?
Marek, Ty kiedysz śpisz?
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Mamcia » 18 wrz 2010, 20:59

Zgadzam się z Szarają, że od pomysłu do rozsądnej realizacji jest długa droga. My nie prowadzimy działalności gospodarczej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Marky » 18 wrz 2010, 22:00

A ja mam chyba pomysł jak rozwiązać ten problem :idea:

Oczywiście też jestem za tym by wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa, ale szczerze mówiąc to mamy mało czasu bo 2011 rok już niedługo się zaczyna a przed nocą sylwestrową kalendarze powinny byc już u szczęśliwych posiadaczy :)

Helloł, nie jestesmy przecież pierwsi, którzy w ten sposób gromadzą środki na swoją działalność... :wow:

Na razie w dalszym ciągu proszę o przesyłanie propozycji, rozwiązanie problemu na pewno sie znajdzie jak nie tak to inaczej :spoko:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 09:33 przez Marky, łącznie zmieniany 1 raz.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Gośka » 19 wrz 2010, 11:29

Inicjatywa jest bardzo dobra!Nie piętrzyć trudności proszę!Nie da się "zdjąć majtek przez głowę" - choć czasem... i to się da zrobić, jak tylko są chęci i taka potrzeba! Małopolska da radę!

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Marky » 19 wrz 2010, 12:15

Gośka pisze:Inicjatywa jest bardzo dobra!Nie piętrzyć trudności proszę!Nie da się "zdjąć majtek przez głowę" - choć czasem... i to się da zrobić, jak tylko są chęci i taka potrzeba! Małopolska da radę!
Gosiu, wiem że widzisz już oczami wyobraźni nasz kalendarz - będzie super :wink:

Ale musimy też zadbać o stronę "formalną" przedsięwzięcia i myślę, że stąd sugestia Mamci, która musi tego pilnować. Choć szczerze mówiąc, skoro pomysł jest dobry a czasu mało - liczę bardziej na pomoc w znalezieniu rozwiązania niż na deklarację że czeka nas długa droga.
W tej chwili, zabierajmy się więc do pracy by znaleźć optymalne rozwiązanie i skompletować zdjęcia naszych wspaniałych fotografów, które wypełnią kalendarz :friends:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 09:41 przez Marky, łącznie zmieniany 2 razy.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Gośka » 19 wrz 2010, 12:46

Marky pisze:Choć szczerze mówiąc, skoro pomysł jest dobry a czasu mało - liczę bardziej na pomoc w znalezieniu rozwiązania
Też tak uważam. Tu wcale nie chodzi o tarcia.Tylko wiecie jak się pracuje widząc trudności.Ja tam wole być optymistką.Jeśli ktoś tę moją wypowiedź zrozumiał inaczej - to przepraszam.Kalendarz będzie PIĘKNY , bo pięknych , wspaniałych i zdolnych mamy członków.
Myślę, że każdy kto dostanie kalendarz- /kalendarze/ przekazuje darowiznę na rzecz j-elity w określonej wysokości i sprawa załatwiona .Albo jak sugerowała Marlena rozprowadzać w formie cegiełek - zacząć już w listopadzie/o ile to możliwe/na Dniach Edukacji.To naprawdę nie jest problem.Jeśli przeskoczymy sprawę druku to już jest 90% sukcesu.A twój Marky pomysł też jest jak dla mnie OK.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Szaraja » 20 wrz 2010, 09:28

Wysłalam do wszystkich zainteresowanych maila, . Prosze Adminów o skasowanie postów dotyczących sposobu dystrybucji kalendarza. O sposobie dystrybucji, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zdecyduje ZG w ciągu najbliższych dni.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: -Ania- » 20 wrz 2010, 16:34

Zgodnie z prośbą Szaraii usunęłam tekst dotyczący dystrybucji.
Z tego co widzę magdalene też się tym zajęła.

pozdrawiam
ania
(Admin)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Marky » 20 wrz 2010, 21:27

Coś trzeba było usunąć :wink:

Mniejsza z tym dziękuje tom-as'owi, Domini'owi93, Zenowi, Gosi, i jeszcze Kinieczce, którzy to przesłali swoje zdjęcia, myślę że sprawią nasz kalendarz wyjątkowym :roll:

Brakuje nam jeszcze fotografii miesięcy zimowych, może poszperacie jeszcze w swoich archiwach :?: Jeśli znalazły by się jakieś "zbliżenia" natury w zimie, było by super.

Dzięki za już i proszę o jeszcze.

Oczywiście mamy kilka pewniaków, jak np. wrzesień (babie lato Domini93) czy paź lub listopad (liść by tom-as),

Ale co do reszty to chciałbym byśmy wybrali wyboru demokratycznie w postaci ankiety.

Ustalmy termin przesyłania propozycji do piątku 24.09, później szybkie głosowanie na wolne pozycje i ruszamy do druku - myślę że do tego czasu uda nam się wyjaśnić kwestie formalne :)

Pozdrawiam i czekam na kolejne propozycje :wink:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Posty: 324
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: Marky » 22 wrz 2010, 00:31

Drodzy,

Szczerze mówiąc nie chcę brać na siebie odpowiedzialności związanej z wyborem zdjęć :flaga:
Wszystkie zdjęcia są wyjątkowe :spoko:

Dlatego by umożliwić nam wspólny wybór zdjęć do kalendarza umiesciłem je na nowo utworzonym Profilu Facebook - Małopolskiej J-Elity (link do profilu)

Każdy może głosować na jedno zdjęcie z danego miesiąca (albumu).
By oddać swój głos na dane zdjęcie proszę oznaczyć go przez "Lubię to", znajdujące się pod fotografią po jej otwarciu.
Możlwość głosowanie wymaga zarejestrowania się na Facebooku. Niestety nie znam w tej chwili innego rozwiązania, które nie wymaga logowania, by wybrać najładniejsze zdjęcia, może ktoś z Was zna jakieś prostsze rozwiązanie.

Ze względu na to, że chcemy jak najszybciej zakończyć procedurę wyboru zdjęć głosujemy do soboty (26.09) do północy. Nawet jeśli, ktoś nie zdąży zagłosować, nic straconego - i tak wszystkie zdjęcia są super :)

linki do poszczególnych miesięcy (album):

STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC
LIPIEC SIERPIEŃ
WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ

Zdjęcia pochodzą głównie od Trzech J-elitarnych fotografów i są umieszczone na poniższych portalach:
http://www.flickr.com/photos/temis91/
http://pitu.flog.pl/archiwum
http://wakifoto.wordpress.com/archive/

Jeśli uważacie, że w kalendarzu powinny być jeszcze inne zdjęcia prosze o propozycję, przy czym ze wskazaniem w jakim miesiącu powinny się one znaleźć oraz ze świadomością tego że cały kalendarz powinien tworzyć jedną kompozycję / temat.

Przy czym zastanówcie się chwilkę przed nowym pomysłem, bo przeglądnięcie otrzymanych zdjęc, zebranie ich w "jakąś" mam nadzieję sensowną całość, pogrupowanie i wgranie na FB, zajęło troszkę czasu.

Niewiele jest zdjęć wśród miesięcy ZIMOWYCH, więc może macie jakieś "zbliżenia" w swoim archiwum :?:

W takim razie myszki w dłoń i do zapraszam do głosowania :wink:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”