Prośba o pomoc dla dziecka

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: Szaraja » 11 sie 2010, 22:01

Kochani, zawsze można na Was liczyć , więc sądzę , że i tym razem znajdą się osoby chcące pomóc w opisanej sytuacji. Szpital w Warszawie zwrócił się do naszego Stowarzyszenia, abyśmy pomogli chłopcu choremu na Crohna. Chłopak ma 17 lat, w chwili obecnej, po śmierci Babci, został praktycznie sam. Prowadzimy starania o ustanowienie rodziny zastępczej i opiekuna prawnego – mamy osoby, które wyraziły na to zgodę, ale nie mają warunków by przyjąć go do siebie. Szukamy szkoły dla niego w Warszawie, gdyż Jego poprzednia szkoła w ogóle nie interesowała się Nim podczas blisko 2-letnich zmagań z chorobą. Jego warunki mieszkaniowe są tragiczne, trudno sobie wyobrazić, że w obecnych czasach można tak mieszkać, ale musimy zrobić wszystko, aby zachował prawo do tego mieszkania - przynajmniej będzie miał gdzie mieszkać, gdy stanie się samodzielny.
Chcąc zabezpieczyć mu to mieszkanie musimy pomóc mu spłacić zaległość w czynszu - kwotę 1200 zł. Stąd prośba o wpłaty na konto Towarzystwa „ J-elita” z dopiskiem „ czynsz”.
Równie ważną, a może nawet ważniejszą sprawą jest przeniesienie chłopca do Warszawy. Dlatego proszę osoby mieszkające w Warszawie lub mające tam znajomych, o pomoc w znalezieniu stancji. Może on w zamian pomóc w pracach domowych. Może być to mieszkanie u starszego Pana, który potrzebuje towarzystwa. Nie jesteśmy w stanie płacić za prywatną stancję w Warszawie, gdyż nie ma żadnych dochodów. Staramy się o miejsca w bursie, internacie, ale teraz jest zbyt późno, by go przyjęto. Mieszkanie jest potrzebne może tylko na jakiś czas, dopóki nie znajdziemy innego rozwiązania.
Chętnie udzielę telefonicznie lub na maila więcej informacji, bo sytuacja jest bardzo skomplikowana. Jeśli ktoś byłby zainteresowany i widziałby jakąś możliwość pomocy- naprawdę potrzebuje wszystkiego, to proszę o wiadomość na pw.
Poniżej dane i numer konta:
Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita "J-elita"

ul. Ks. Trojdena 4
02-109 Warszawa
Nr rachunku 48 1240 1037 1111 0010 0740 0594
Wpłaty z dopiskiem” CZYNSZ”
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: langusta » 17 sie 2010, 23:12

Kochani,

jeżeli tylko możecie to pomóżcie. Chłopak jest naprawde bardzo fajny a zycie go nie pieściło. Teraz został sam i oprócz nas nie ma nikogo.
Nie zostawiajmy go samego w potrzebie !
langusta
dwie córki chore na CD

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: Mamcia » 18 sie 2010, 13:51

Dzięki za wsparcie. mamy też uchwałę Zarządu o pomocy socjalnej. nadal szukamy miejsca w Warszawie lub okolicach, gdzie mógłby zamieszkać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
Posty: 584
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:16
Choroba: CD u dziecka
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: Artur rodzic » 18 sie 2010, 18:03

Przelew wysłany
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: -Ania- » 18 sie 2010, 18:10

wysłałam Szaraii kilka linków, mam nadzieje, że coś się znajdzie
tylko tyle mogę zrobić

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: Szaraja » 18 sie 2010, 22:38

Kochani, wiedziałam, że mozna na Was liczyć. Trudno opisać, jak bardzo wzruszają mnei te słowa i fantastyczne gesty. Jesteście wspaniali.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

exa
Doświadczony ❃
Posty: 1741
Rejestracja: 28 sie 2006, 19:13
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź/Piaseczno

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: exa » 19 sie 2010, 10:02

poszło
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: Ania406 » 19 sie 2010, 10:37

Obdzwoniłam wszystkie znane mi bursy, ale nie ma miejsc. Jeszcze będę kombinować wśród znajomych pracowników socjalnych z WCPR-u. Rozumiem, że nie chcecie go umieszczać w żadnej placówce opiekuńczo wychowawczej, tylko albo rodzina, albo stancja?
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: Mamcia » 19 sie 2010, 11:12

Dokładnie. Zadzwoń do mnie lub do langusty to wyjaśnię o co chodzi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: Szaraja » 18 wrz 2010, 22:49

Zastanawiałm sie czy Was to zainteresuje, ale myślę, ze tak- chłopak któremu pomagacie już jest w nowej szkole, dostał pierwszą piątke, mieszka w bursie. Dalej potrzebuje naszej pomocy. jego dochody teraz to zasiłek pielęgnacyjny- 150 zł miesięcznie, resztę musimy pokrywać z tego co otrzymamy od naprawde dobrych ludzi- których jest wielu.
Chciałabym podziękować za wszystko - kasę , zainteresowanie, dobre słowa i gesty.
Jak zwykle spisujecie się na medal. Liczę na to, że niedługo machina biurokratyczna ruszy i sytuacja naszego podopiecznego sie poprawi.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: Mamcia » 18 wrz 2010, 23:36

Ja mam wieści o następnych dobrych stopniach. To, że udało się załatwić szkolę w tak krótkim czasie, że szkoła chciała pomóc, a wychowawca stanął na głowie i nie wiem jak, ale znalazło się miejsce w internacie.
No i nieoceniona Langusta i Szaraja ze swoimi przyległościami i inni. Może kiedyś chłopak sam opisze swoją historię.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Prośba o pomoc dla dziecka

Post autor: atabe » 27 wrz 2010, 18:37

Może wpłacajmy niewielkie chociaż kwoty , systematycznie dla niego . Każdy grosz się przyda , nie tylko na czynsz. CZy można dalej na to samo konto?Jesteście cudowni.

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”