ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
sylweczenka
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2011, 11:34
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: lubelskie
Lokalizacja: biała podlaska

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: sylweczenka » 30 sty 2012, 09:27

sluchajcie, mozecie mi powiedziec jak to jest z refundacja?
moj brat ma crohna i lekarz wypisal mu leki duzo drozsze niz w zeszlym roku, z tego co saie orientowalam leki maily byc refundowane, wiec o co chodzi?
wiesz ze beirze azatipryne, pentase i inne, ale chodzi mi o sam fakt, czy leki sa czy nie refundowane?

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: malapkasia » 30 sty 2012, 09:43

sa refundowane,a możesz podać za co ile zapłacił i najlepiej co było na recepcie...
bo możliwe, ze recepta była w wersji strajkowej i farmaceuta wydał po najdroższej lini oporu.... :smutny:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

sylweczenka
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2011, 11:34
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: lubelskie
Lokalizacja: biała podlaska

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: sylweczenka » 30 sty 2012, 14:45

nie wiem, ale za azatiopryne zaplacil 30 zl, a placil ok. 3 zl 50 tabl.
za czopki asamax zaplacil 113 zl


i czy z pentasa nic sie nie zmienilo?

[ Dodano: 30-01-2012 ]
no iw alsnie te czopki nie powinne byc takie prawda?

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: malapkasia » 30 sty 2012, 19:30

zależy z jaka pentasa, czopki/tabl/wlewki ?
zapłacił cenę detaliczna, czyli pewnie apteka strajkuje a/albo na recepcie nie było napisane, ze przysługują mu konkretne zniżki...
wszystko przez zamieszanie w Ministerstwie ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

sylweczenka
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2011, 11:34
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: lubelskie
Lokalizacja: biała podlaska

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: sylweczenka » 30 sty 2012, 22:51

ehh, no coz, nastepynm razem sie uda :)
pentasa tabletki

[ Dodano: 30-01-2012 ]
aha i przy crohnie przysluguja tz znizki tak?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 02 lut 2012, 19:40

Byłam dziś u rodzinnego po Azę, pani sobie pod nosem coś tam gadała jak to teraz jest. Podpowiedział jej, ze z tego co wiem to ryczałt. Pani otworzyła swojego laptopa i stwierdziła, że ryczałt tylko na choroby nowotworowe a dla mnie może wypisać na 100% i mam taką receptę, za którą jutro muszę zapłacić 30 zł :(
Jak z tym jest do jasnej ciasnej?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: taloca » 02 lut 2012, 19:45

kasia38 pisze:Jak z tym jest do jasnej ciasnej?
Niestety Pani Doktor ma rację. Poczytaj sobie o tym tutaj pisaliśmy viewtopic.php?t=11076&start=120
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: taloca » 02 lut 2012, 23:03

magdalene pisze:oddałam się w kwestii Azy/Imuranu - nie rozumiem tylko dlaczego strony Ministerstwa mówią inaczej A mówią one, że nowotwory mają Azę za free, a inni ubezpieczeni za 3,2.
prawdę powiedziawszy ja też się już w tym gubię. Poszukałam teraz sobie tabelki http://www.eostroleka.pl/luba/inc/pobie ... jsce=pliki no i z niej zrozumiałam, ze ryczałt 3,20 jest we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji (gdzie we wskazaniach nie ma cu i cd) natomiast w nowotworach złośliwych jest aza bezpłatna. Ale jak wejdę sobie na wyszukiwarkę MZ to wychodzi na to, że wszyscy ubezpieczeni powinni płacić 3,20. Na prawdę teraz już nie wiem gdzie jest błąd być może w tej wyszukiwarce tylko czy to możliwe żeby oficjalna strona MZ miała taki błąd.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Mamcia » 02 lut 2012, 23:46

Ja tez się gubię. Co ciekawe AZA w nowotworach nie ma rejestracji i szczerze mówiąc nie wiem na co miała by być. natomiast we wskazaniach rejestracyjnych imuranu nie ma, a w AZA jest napisane choroby autoimmunologiczne , ale NZJ wymienionego nie ma.
Co możemy zrobić - wysyłać nasze pocztówki do MZ i pisać, pisać kopie netem do dziennikarzy. Wiem, że prof. Rydzwska interweniuje. Chorzy na nieokreślone zap. jelita. na mikroskopowe itp. nie mają żadnej refundacji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
Posty: 134
Rejestracja: 21 kwie 2009, 10:51
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Izabelka » 15 lut 2012, 10:26

Byłam dziś w aptece z receptą na której przy AZIE lekarz nie napisał nic bo nie był pewny, Pani farmaceutka sprawdziła w wykazie i powiedziała ze teraz AZA jest dla wszystkich ubezpieczonych na ryczałt i jeszcze była tak mila ze pomimo ze nie miałam tam R sprzedała na ryczałt.
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: kasia38 » 16 lut 2012, 09:27

no to miałaś fajnie:)
we wtorek mam wizytę w MSWiA zobaczymy jak tam będę miała wypisaną receptę
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Mamcia » 16 lut 2012, 21:08

Bo jest burdel, a AZA na NZJ jest na 100% i taką receptę Panna dostała w MSWiA.
Natomiast 6-merkaptopuryna jest na ryczałt.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: atabe » 23 lut 2012, 19:49

JA też Aza w MSWiA na 100%. Może zacznijmy każdy osobiście pisać meile do ministerstwa czy ministra , przecież to granda . Ta ustawa sama sobie przeczy . Po co wysilać się na listę leków refundowanych skoro chorzy nie mogą i tak z niej korzystać . Wystarczyłoby , żeby leki były w użyciu ze wskazań leczniczych , a nie rejestracyjnych

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Baby » 23 lut 2012, 20:26

Dodam tyle, że ja jako nie mając CD ale autoimmunologiczne zapalenie jelit jestem leczona jak na CD lecz nie należy mi się ryczałt. Płaciłam za Entocort 80 zł teraz cena to 280 zł. Tylko dzięki wspaniałym osobą z forum mogę go jeszcze brać.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
hannon
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2011, 21:20
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Kraina Łagodności

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: hannon » 23 lut 2012, 23:14

to chyba chodzi w tym wszystkim o to, że AZA, Imuran itp. nie mają w zarejestrowanych zaleceniach wskazania w leczeniu CD, natomiast w przypadku MERCAPTOPURINUM doszukałam się takiego wskazania i dlatego jest na ryczałt.
(źródło informacji-strona naszego ministra zdrowia)
ciekawe...
kogo widzisz, gdy na mnie patrzysz...

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”